PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بانجی جامپینگ(Bungee Jumping )

Carlos
31-08-2010, 06:20 PM
بانجی جامپینگ(Bungee Jumping :4:You can see links before reply

بانجی جامپینگ (Bungee Jumping) ورزش یا تفریحی از سری فعالیتهای extreme است که در آن شخص ورزشکار یا در واقع حادثه جو، خود را توسط محافظ و طنابی فنردار از ارتفاعی بسیار بلند به پایین پرتاب می کند.

طنابی که شخص بوسیله آن به پایین می پرد، حالت فنری یا کشی دارد و توسط محافظی به تن و بدن، و قوزک پا بسته می شود. وقتی که شخص می پرد، خاصیت فنری ریسمان باعث می شود تا انرژی پرشی شخص به هنگام سقوط آرام آرام دفع شود تا جایی که شخص کاملا" به ایستد. اما پس از سقوط و رسیدن به انتهای مسیر همین انرژی چون قابلیت فنری دارد و باعث برگشت مسیر می شود، شخص را تا حدی به بالا می کشد.

شخصی که بانجی جامپینگ می کند، می بایست از سلامت قلبی و عصبی برخوردار باشد. چراکه فشار عصبیی که این ورزش به هنگام سقوط به ورزشکار می آورد می تواند باعث سکته قلبی و یا صدمات روحی شود. همچنین تجهیزات بکار گرفته شده در این ورزش باید از استاندارد و ایمنی های لازم برخوردار باشند.

تاریخچه:26:

در حال سقوط آزاد

اولین اشخاصی که این تفریح را انجام می دادند، اشخاصی از ده 1950 بودند. در همان سالها بعد از اینکه تلویزیون BBC در برنامه ای مستند - که ساخته دیوید فردریک اتنبورو (David Feredrick Attenborough) بود، این ورزش و ورزشکاران بانجی جامپینگ را معرفی کرد، این تفریح طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرد. در این برنامه که در جمهوری وانواتو (Republic of Vanuatu) فیلم گرفته شده بود، افرادی حادثه جو معرفی شدند که این افراد از ارتفاعات بلند به طنابی که به قوزک پایشان بسته شده بود به پایین می پریدند.

اما این فیلم کریس بیکر (Chris Baker) انگلیسی را تحریک کرد تا در شهر خود یعنی Bristol با استفاده از طنابی فنردار از ساختمانی این ورزش را امتحان کند.

ولی اولین شکل مدرن این ورزش در روز اول آوریل 1979 در همان شهر Bristol (در انگلستان) توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزشهای خطرناک (Dangerous Sports Club) انجام شد. در آن روز، این چهار حادثه جو با بستن طناب فنری به خود، از روی پل معلق کلیفتون (Clifton Suspension Bridge) ارتفاعی به مقدار 250 فوت را پریدند. رهبر این اعضای چهار نفره که دیوید کیرک (David Kirke) نام داشت، پس از پایان عملیات خود سریعا" توسط پلیس دستگیر شد. اما این پایان عملیات او نبود. دوید کیرک چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پلهای Golden Gate و Royal Gorge پرید که همین باعث شد تا این ورزش در آمریکا و کشورهای دیگر نیز طرفداران زیادی پیدا کند. در سال 1982 دیوید کیرک به همراه دوستان خود این ورزش را با پرش از روی چرثقیل متحرک و بالون انجام دادند. آنها برای اینکار اسپانسر مالی گرفتند و تلویزیونهای زیادی نیز برنامه ای را به عملیان آنها اختصاص دادند. در همان زمان، دیوید کیرک همچنین این تفریح را برای عموم ارایه کرد طوری که هر کس که مایل به انجام آن بود پس از آموزش می توانست از روی بالون یا چرثقیل به پایین بپرد.

تجهیزات:26:
You can see links before reply
در انتهای مسیر

پس از اینکه این ورزش در اکثر نقاط جهان بخصوص کشورهای پیشرفته معرفی شد، طرفداران زیادی برای انجام آن هجوم آوردند. در سالهای بعد نیز حادثه جویان بانجی جامپینگ به شکل ستاره هایی نترس در آمدند، و برنامه های زیادی از شبکه ها پخش می شد که مستندهایی از جادثه جویان این تفریح بود.

امروزه نیز این ورزش در اکثر کشورها انجام می شود و جوانان زیادی نیز طرفدار آن هستند.

برای انجام این ورزش تجهیزات خاص خود لازم است. طنابی که در این تفریح استفاده می شود طنابی خاص با قابلیت فنری است که ظرفیت تحمل فشار و شک ناگهانی را دارد. معمولا این طناب پوشش لاستیکی دارد.

یک پوشنده ژاکت مانند نیز می تواند وجود دشاته باشد که برروی تن پوشیده شود. ساق و قوزک بند نیز برروی پا پوشیده می شود. قوزک بند در واقع از تحهیزات اجباری است. طناب کشدار، هم به ژاکت و هم به قوزک بند متصل می شود.

ایمنی:26:You can see links before reply
ایمنی در انجام این ورزش بسیار امری مهم است، چراکه بانجی جامپینگ جزو ورزشهای پرخطر بشمار می رود. تجهیزات استفاده شوند می بایست کاملا" مطابق استانداردها باشند. طول طناب فنردار و قابلیت کششی آن می بایست با ارتفاع متناسب باشد.

انجام این ورزش می بایست تحت نظارت یک کارشناس و با حضور نیروهای امدادرسانی و اورژانسی انجام گیرد. :19:
قیمت : 35000 تومان:19:

Negooli
31-08-2010, 10:06 PM
بدم نمیاد یه بار امتحان کنم:4:
برای بانوان آزاده؟

Majid
31-08-2010, 10:32 PM
برای بانوان آزاده؟
در ایران برای بانوان ممنوع است.
قابل توجه دوستان
ما تو گروه چند جامپر داریم که میتونین از تجربیاتشون استفاده کنید
بانجی جامپرهای عزیز کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Shahram
31-08-2010, 10:59 PM
برای بانوان آزاده؟

برای خانم ها از نظر قانونی ممنوع هست اما... :65: یه سر تشریف بیارین دانشکده ما تا رکورد خانمها رو در این زمینه نشون بدم :42:

Aramin
01-09-2010, 04:35 AM
برای خانم ها از نظر قانونی ممنوع هست اما... :65: یه سر تشریف بیارین دانشکده ما تا رکورد خانمها رو در این زمینه نشون بدم :42:

مگه رکورد زنیش چه جوریه؟
ارتفاع و مکان که یکیه !!!
به غیر از بانجی چامپینگ توچال جای دیگه ایی هم هست؟:7:
من که اساسی پایم بریم.....:4:

Shahram
01-09-2010, 08:04 AM
مگه رکورد زنیش چه جوریه؟
ارتفاع و مکان که یکیه !!!
به غیر از بانجی چامپینگ توچال جای دیگه ایی هم هست؟:7:
من که اساسی پایم بریم.....:4:

خوب ارتفاع رو ببر بالاتر :4:
بله که هست :3:

sama
01-09-2010, 11:52 AM
سلام , من پریدم اوونم روی یه سد از بالای یه دره شبیه تنگه واشی , وصفش کار سختیه , راستی , خانوم هستم .

Azadeh
01-09-2010, 12:50 PM
برای چی ممنوعه؟ همه چیز ممنوعه! حتی دوچرخه! ما چه گناهی کردیم؟ :2:
راستی بد نیست تیپ پسر ها بزنیم که کسی نفهمه! :65: :4:

Mehdi
01-09-2010, 01:36 PM
سلام , من پریدم اوونم روی یه سد از بالای یه دره شبیه تنگه واشی , وصفش کار سختیه , راستی , خانوم هستم .
ایران؟ :7:

Carlos
01-09-2010, 10:03 PM
در ایران برای بانوان ممنوع است.
قابل توجه دوستان
ما تو گروه چند جامپر داریم که میتونین از تجربیاتشون استفاده کنید

کی گفته باری خانوم ها ممنوعه. ازاد شده. همین انسال هم گروه همشهری یه گزارش ویژه از برش یه خانوم تهیه کرد.

برای چی ممنوعه؟ همه چیز ممنوعه! حتی دوچرخه! ما چه گناهی کردیم؟ :2:
راستی بد نیست تیپ پسر ها بزنیم که کسی نفهمه! :65: :4:

این چه حرفیه می فرمایید. الان نه تنها دوچرخه برای خانوم ها ازاده بلکه به خانوم ها گواهی نامه موتور هم میدهند.

Mehdi
02-09-2010, 12:48 AM
کی گفته باری خانوم ها ممنوعه. ازاد شده. همین انسال هم گروه همشهری یه گزارش ویژه از برش یه خانوم تهیه کرد.

کارلوس عزیز...
لطفا :1:

Peymankhah
02-09-2010, 01:16 AM
بانجی جزء فعالیتهای پر خطر و هیجان انگیز به حساب میاد و البته که قابل توصیه کردن به همه نیست.
اولین توصیه اش اینکه حتما از یک آمادگی جسمی مناسب و به مطمئن بودن به خودتان شرط اولشه.
در خصوص خانمها به صورت رونما این کار اتفاق نمیفته مگر ...
و این نکته که خیلی به خانمها توصیه نمیشه و اثرات منفی داره.
تو ایران یکی در توچال هست و دیگری در مجموعه ورزشی و تفریحی گنجنامه همدان که یک خانم عضو گروه بدلکار افتتاحش کرد. ارتفاع این سکوی پرش 45 متر است و به خاطر محل ساختش کمی مرتفع تر به نظر میاد البته که 2 سکوی پرش همزمان دارد. اکثر مواقع هم غیر فعال است!!
سومی اش رو هم مجموعه ورزشی انقلاب میسازد.
زیر نظر انجمن ورزشهای هوایی فعالیت میکنه و مربی گری هم میدن از نوع درجه 2 اگر طلبه اش باشید!!
تجهزاتش رو میشه از شخصا از خارج خرید و شخصا داشت اما از اینکه واقعا مشکل قانونی نخوره شخص در استفاده اش شک دارم .
راستی آقا شهرام چه جوری ارتفاعش رو زیادت کردن ؟
تا جایی که میدونم یه کارهایی میکنن تا حداقل فاصله نزدیک به زمین بری با رعایت استاندارد و اونم بستگی به اون نفری داره که اون بالا هارنس و طناب و تنت میکنه.

ایمان
02-09-2010, 03:37 AM
من که خاطره‌ی خوبی از بانجی جامپینگ ندارم.
اولین بار(که آخرین بارم هم شد) رفتیم بانجی جامپینگ توچال.
موقع برگشت ( بر خلاف هشدار مسئولش) نشستیم پشت فرمون.
از کنار اوین رد نشده بودیم که به طور غیر ارادی تصمیم به لایی کشیدن گرفتیم.
رد نشدن از بین دو ماشین کناری همانا و داغون کردن هر سه تا ماشین همان!

Shahram
02-09-2010, 09:17 AM
...
راستی آقا شهرام چه جوری ارتفاعش رو زیادت کردن ؟
تا جایی که میدونم یه کارهایی میکنن تا حداقل فاصله نزدیک به زمین بری با رعایت استاندارد

فکر کنم منظورم رو درست نرسوندم. رکورد زنی در یک مکان و زمان نبوده.ارتفاع برای یک سکو ثابت هست ولی برای دو سکوی متفاوت نه. ارتفاع دکل توچال 40 و دکل گنجنامه 45 متر است و این می شه افزایش رکورد. :4:
البته تا جایی که من تو سایتها دیدم ارتفاع رسمی ذکر شده واسه دکل گنجنامه هم 40 متره :7:(خودم جدیدا نرفتم وگر نه مترش می کردم.)
----------------------------
یه تجربه دیگه از یکی از دوستان که رفته بود اطریش دیدم که یه کابین دو نفره هست که با شتاب فوق العاده زیاد (توی چند ثانیه) می ره تا ارتفاع 100 متر و بعد رها می شه تا سقوط کنه و البته دوربین کابین فیلم شما رو هم می گیره و بعداً روی dvd بهتون می دن :109:
از اینها تو ایران نداریم ؟ به شخصه از این حالت بیشتر خوشم می آد. :65:

sama
02-09-2010, 11:30 AM
ایران؟ :7:
نه اقا مهدی , یه جایی نزدیک beijing

sarai
02-09-2010, 12:00 PM
سلام دوستان، من هم دوست دارم تجربه اش را داشته باشم و لی نمیدونم چه طور بفهمم که می تونم یا نمی تونم. فکر می کنید راهی هست که به این موضوع پی برد؟ البته من آمادگی جسمانی خوبی دارم.:3:

Narges
02-09-2010, 01:24 PM
سلام دوستان، من هم دوست دارم تجربه اش را داشته باشم و لی نمیدونم چه طور بفهمم که می تونم یا نمی تونم. فکر می کنید راهی هست که به این موضوع پی برد؟ البته من آمادگی جسمانی خوبی دارم.:3:
سلام
میتونی:3:
من هم از حسرتهایی که به دلم مونده بانجی جامپینگه که تا پارسال برای خانم ها ممنوع بود.انشاالله امسال قسمت شه:1:

Zapata
02-09-2010, 04:51 PM
منم خیلی پایه پرشم اگه دسته جمعی بشه که خیلی عالی تره :4::109::4:

BabakRash
02-09-2010, 11:14 PM
قسمت بشه :4:من هم دوس دارم بپرم:3:

Aramin
04-09-2010, 10:16 PM
جدی جدی بچه ها پایه اند ها.....:4::4:
یک سوال امکان برگزاری ی برنامه هست؟:7:
احتیاج به بیمه هم داره ؟:7:
من که خیلی دوست دارم ی بار تجربه کنم...:8:

Carlos
06-09-2010, 06:34 AM
جدی جدی بچه ها پایه اند ها.....:4::4:
یک سوال امکان برگزاری ی برنامه هست؟:7:
احتیاج به بیمه هم داره ؟:7:
من که خیلی دوست دارم ی بار تجربه کنم...:8:

برگزاری برنامه که با مدیران سایت فقط بگم که خیلی راحته چون نزدیکه تهران و فقط باید دور هم جمع بشیم و ...:6:
در مورد بیمه وقتی شما اون پول رو پیاده میشی زیر پوشش بیمه هم قرار میگیری و با بیمه میپری.:3:

Mehdi
06-09-2010, 10:27 AM
دوستان عزیز
بذارید خیالتونو راحت کنم.
برنامه های اینچنینی که به هر دلیل خطرناک محسوب میشه، گروه تمایلی به اجراشون نداره. اگر مایل هستید اجرا کنید یه نفر از خودتون هماهنگی هاشو به عهده بگیره. طبیعتا در این شرایط مسئولیتشم پای خودتون نوشته میشه :3:

Aramin
06-09-2010, 02:53 PM
فقط ی سوال از دوستانی که رفتن؟
ایا خود اون محل بیمه می کنه یا باید جدا خودمون خودمونو بیمه کنیم ؟؟؟:7:
ایا تا به حال حادثه هم داشته ؟؟؟:7:

Zapata
06-09-2010, 04:04 PM
واینم یکی بگه که از لحاظ وزن محدودیت داره یا نه؟:4:

(Mohsen)
06-09-2010, 04:20 PM
سلام

نه تنها بيمه اي دركار نيست بلكه قبل از پرش بايد برگه اي رو امضا كنيد و مسئوليت اتفاقات احتمالي نظير مشكلات قلبي عروقي ، سكته ، قبضه روح شدن و .... را شخصاً به عهده بگيريد .

موفق باشي گل پسر :76::104::102::3:

واینم یکی بگه که از لحاظ وزن محدودیت داره یا نه؟:4:
سلام

فكر مي كنم تا محدوده ي وزني 80 كيلو از يك نوع طناب و از 80 به بالا از يك طناب ضخيم تر استفاده مي كنند .

Peymankhah
14-09-2010, 04:02 PM
سلام

نه تنها بيمه اي دركار نيست بلكه قبل از پرش بايد برگه اي رو امضا كنيد و مسئوليت اتفاقات احتمالي نظير مشكلات قلبي عروقي ، سكته ، قبضه روح شدن و .... را شخصاً به عهده بگيريد .
....
.

بیمه میشی اخوی ...

اون بقیه اشم که دیر یا زود داره اما ...

Narges
14-09-2010, 05:40 PM
سلام

موفق باشي گل پسر :76::104::102::3:

.
آقا محسن از آرزوهاییه که به دلم مونده انشالله یه بار با بیمه یا بدون بیمه امتحانش میکنم البته با اجازه:1::5:

Aramin
18-09-2010, 07:11 PM
در پیش برنامه دریاچه نئور اتفاقا پرش یکی رو از سکو دیدیم....
جالب بود قبل از پریدن صدای فرد رو تو بلنگو اعلام می کردند و موزیک هیجان انگیز پخش می کردند تا طرف روحیه بگیره و دچار اعتماد به نفس کاذب بشه.....:42::109::35:
البته دیدن پرش دیگران هم خالی از لطف نبود....:4::4::4:

sia1368
18-09-2010, 07:49 PM
بانجی جامپینگ توچال چند میگیرند؟
چه روزها و ساعاتی باز هست؟
بدن ورزشی لازمه یا معمولی هم میشه پرید؟
کسی اینجا هست تجربه عملیه پرش رو داشته باشه؟حال و هواش و ...؟

Carlos
18-09-2010, 08:01 PM
بانجی جامپینگ توچال چند میگیرند؟
چه روزها و ساعاتی باز هست؟
بدن ورزشی لازمه یا معمولی هم میشه پرید؟

قیمت داخل ایران رو کمی صبر کنید تا از فدراسیون بگیرم. ولی فکر کنم 35.000 تومان باشه . بدن نیمه اماده هم جواب میده. مهمترین چیزی که که شما نیاز دارید سلامت قلبی و تنفسی چون به دلیل هیجان زیاد به قلب و ریه و اعضای مرتبط بیشتر از عضلات فشار میاد.......در ضمن اصول پرش هم مهمه که اونجا باید توجیه تون کنند.

Parvaneh
19-09-2010, 02:25 AM
یه زمانی اسم یکی از دوستان تو سایت Jumper بود!:3:

Peymankhah
19-09-2010, 10:51 AM

این دو تا صفحه را ببین!!!

RezaDemis
19-09-2010, 12:15 PM
من هر چي صبر كردم ظاهراً فايده اي نداره
يكي ليدر بشه يه برنامه بگذاريم بريم ديگه . آدرنالين خونمون كم شده
محسن هم پايست . ما دو نفريم ، سه نفر ديگه جور بشه يه قرار بگذاريم

Aramin
19-09-2010, 07:01 PM
من هر چي صبر كردم ظاهراً فايده اي نداره
يكي ليدر بشه يه برنامه بگذاريم بريم ديگه . آدرنالين خونمون كم شده
محسن هم پايست . ما دو نفريم ، سه نفر ديگه جور بشه يه قرار بگذاريم

منم پایم .....شدیم 3 نفر.....:72:

Narges
19-09-2010, 08:26 PM
منم پایم .....شدیم 3 نفر.....:72:
تا نیمه این ماه صبر کنید :3:میریم
من هم هستم:8:

Zapata
20-09-2010, 12:43 AM
تا نیمه این ماه صبر کنید :3:میریم
من هم هستم:8:

منم هستم فقط یه مشکل دارم که اگه حلشه حله؟ وزن:4:

:001_005::001_005:

Carlos
29-09-2010, 07:31 PM
منم هستم فقط یه مشکل دارم که اگه حلشه حله؟ وزن:4:

:001_005::001_005:

برادر من پاشو با من بیا بریم پرتغال من این مشکل رو قبلا حل کردم............

Carlos
10-10-2010, 06:41 PM
به...به...چه پرشي.........:41:
برادر پيمان خواه با اين برنامه اي كه گذاشت حسابي همه رو هوايي كرد.واقعا دستش درد نكنه......من باب اين سفر اميدوارم اين مبحث با شور و اشتياق و حرارت بيش از پيش جلو بره......
دوستان پرنده چه قديمي كه رو نميكنند:3: و چه جديد (برنامه همدان):6: حرارت اينجا رو زياد كنند با خاطرات و تجربيات و حس پرواز........نگران اتيش هم نباشيد بچه هاي انوبانيني تو اين مدت كه شناختمشون يه گوله اتيشن.......:53::53::53::53:

نكته اي كه هست اينه كه در ايران چون كشهاي سفارشي خريداري نميشه امكان پرش افراد سنگين وزن ( خودمو ميگم به كسي بر نخوره ) نيست.چون هزينه كشهاي سفارشي كه توسط ايتاليا و سوييس ساخته ميشه خيلي زياده به همين خاطر كشورهايي كه درامد توريستي بالايي دارند مثل:سوييس.استراليا.كانادا.پ رتغال و ... اين كشها رو در اختيار دارند.
به اميد روزي كه بتونم تو كشور خودم بپرم.:55:

Peymankhah
16-10-2010, 03:37 PM
بانجی هم اگر هست اییییییییییییینه:6:

300 متر پرش :13: واقعا دل شیر میخواد.

این لینک را گذاشتم که حسی داشته باشید از پرش بالای برج میلاد!! ( دوستان همگی بگن ایشااله)
البته این بار حتما با آتش نشانی و اورژانس سر صحنه میپریم :3:

خانها هم اعلام آمادگی نکنند که اصلا راه نداره:4:

کارلوس جان تجربه هم اگر هست تو این پرشهاست نه تو پرشهای ما. قفل شد زبونمون از دیدن این یاروووووو:42:

Aramin
16-10-2010, 05:32 PM
با اجازه دوستان و بچه های انو بانینی می خواستم تجربیات فردیم رو بگم که اگه اونها رو می دونستم بیشتر لذت می بردم....

- در بالا رفتن از پله ها عجله نکنید چون وقتی بالا می رسید خسته می شید و انرژیتونو برا پرش هدر دادید....
- به توصیه های مربی حتما گوش کنید و اگر هم سوالی پیش امد حتما بپرسید.....
-موقع پرش ابتدا دستهای خود را ضربدری ببندید و بعد با پرش انها باز کنید.....
هدف از این کار این است که دستها با طناب و کش برخورد نکنه....
یکی از دوستان تا پایان پرشش دستهاش رو بسته بود و مقدار زیادی بالا پایین شد چون دست بسته تعادل ندارید....
- حتما داد بزنید و خودتون رو تخلیه کنید.......البته قبل پرش چند نفس عمیق بکشید تا وسط پرش صداتون بند نیاد......
- وقتی اماده پرش شدید سریع بپرید نگذارید افکار منفی شما رو منصرف کنه و بترسونه....
-قبل پرش یک مقدار خودتونو گرم کنید......
-کسانی که مثل من از ارتفاع می ترسند بهتر است اول بپرند.....
-بعد از تمام شدن بالا پایین شدن حتما با دو دست سعی کنید پاهاتون رو بگیرید تا خون زیاد تو مغزتون جمع نشه....
- سعی کنید هنگام بالا پایین شدن فقط زمین رو نگاه نکنید...ی نگاهی به اسمان هم بندازید جالبه....

Negooli
16-10-2010, 07:01 PM
توچال برای بانوان ممنوعه؟
و اینکه منتظر عکسهای پرش بعضیها باشید:4:

Carlos
16-10-2010, 08:13 PM

کارلوس جان تجربه هم اگر هست تو این پرشهاست نه تو پرشهای ما. قفل شد زبونمون از دیدن این یاروووووو:42:
برادر ایت صحنه از پایین هم نگاه کردن داره واقعا وقتی از پایین دیدم قفل که نه سکته کردم

با اجازه دوستان و بچه های انو بانینی می خواستم تجربیات فردیم رو بگم که اگه اونها رو می دونستم بیشتر لذت می بردم....

- در بالا رفتن از پله ها عجله نکنید چون وقتی بالا می رسید خسته می شید و انرژیتونو برا پرش هدر دادید....
.
.
.
- سعی کنید هنگام بالا پایین شدن فقط زمین رو نگاه نکنید...ی نگاهی به اسمان هم بندازید جالبه....

مرسی که انقدر با دقت و حوصله خودت رو انالیز کزدی ...به این میگن تجربه از سر عقل و با تفکر عمیق

بعضیا کیه ها ها ها ها ؟
اگه خودت بپری و فیلم و عکس نگیری باید دوباره در حظور من و ... بپری

Aramin
16-10-2010, 08:38 PM

این لینک را گذاشتم که حسی داشته باشید از پرش بالای برج میلاد!! ( دوستان همگی بگن ایشااله)
البته این بار حتما با آتش نشانی و اورژانس سر صحنه میپریم :3:

خانها هم اعلام آمادگی نکنند که اصلا راه نداره:4:

اقا حامد شما برنامش رو بگزارید ما پایه ایم.......:4::4::4::44::44::44:
300 متر..:35::35::35:...توهمه......:35::35::35 :
یعنی 7 برابر چیزی که ما پریدیم....؟!؟!؟!؟:25::25::25::25:
حدود 20 ثانیه سقوط ازاد......:26:
اما پایینش زیاد جالب نبود همون همدان باحال تر بود....:4:
حالا کجا بود؟؟؟
اصلا چطوره امار بانجی های دنیا رو در بیاریم......:4::4::16::16:

ardeshir
17-10-2010, 12:33 PM
.
.
.
.
اصلا چطوره امار بانجی های دنیا رو در بیاریم......:4::4::16::16:

توی فرانسه جوون ها خودشون طناب های بانجی تهیه می کنن و میرن روی پل ها و ارتفاعات نصبش می کنن و می پرن پایین. بسیار کار خطرناکی هست و از نظر قانونی هم ممنوع شده ولی دست بردار نیستن.
البته علاوه بر دل و جرات و یک مقداری خریت، نیاز به دانش فیزیکی هم داره تا بتونن محاسبه کنن چه مقدار طناب برای چه ارتفاعی مناسب هست

Marzieh
17-10-2010, 01:28 PM
اون لینک چقدر باحال بود. خیلی حس خوبی داره:6:
حتی منم هوس بانجی کردم.

Fatima
17-10-2010, 03:48 PM

- به توصیه های مربی حتما گوش کنید و اگر هم سوالی پیش امد حتما بپرسید.....
-موقع پرش ابتدا دستهای خود را ضربدری ببندید و بعد با پرش انها باز کنید.....
هدف از این کار این است که دستها با طناب و کش برخورد نکنه....
یکی از دوستان تا پایان پرشش دستهاش رو بسته بود و مقدار زیادی بالا پایین شد چون دست بسته تعادل ندارید....
- حتما داد بزنید و خودتون رو تخلیه کنید.......البته قبل پرش چند نفس عمیق بکشید تا وسط پرش صداتون بند نیاد......
- وقتی اماده پرش شدید سریع بپرید نگذارید افکار منفی شما رو منصرف کنه و بترسونه....
-قبل پرش یک مقدار خودتونو گرم کنید......
-کسانی که مثل من از ارتفاع می ترسند بهتر است اول بپرند.....
-بعد از تمام شدن بالا پایین شدن حتما با دو دست سعی کنید پاهاتون رو بگیرید تا خون زیاد تو مغزتون جمع نشه....
منم دیدم چون تجربه منحصر به فردی از جامپینگ دارم بهتره منم تجربیاتم رو برای دوستانی که احیانا بعد از پریدن دستگاه آزاد کننده کش گیر میکنه و به صورت وارونه در بین آسمان و زمین گیر می کنند در اختیار بزارم.:4:
پس از اینکه متوجه شدید که گیر کردید اول بگید بخشکه این شانس حالا 4 نفر پردید هیچی نشد حالا سر تو باید اینطور بشه :17:
بعد سعی کنید فکرهای منفی رو از سرتون بیارید بیرون و توجه خودتون رو به طبیعت زیبای اطرافتون که به صورت وارونه دیده می شود جلب کنید سعی کنید از دست ندید صحنه ها رو چون ممکنه دیگه همچین تجربه ای رو بدست نیارید:3:
مرحله بعدی بی توجهی کنید به سر و صدای که از پائین داره میاد و هر کی یه نسخه ای واسه شما داره می پیچه البته اگه فکر کردید یه حرف حساب شنیده میشه به اون توجه کنید:10:مثلا یکی بهتون نرمش میده بهش گوش کنید باره روانیه خوبی داره براتون فکر می کنید که خیلی کاره مفیدی دارید انجام میدید و شاید الکی احساس کنید که خون داره در بدنتون جریان پیدا میکنه و همش تو مغزتون جمع نشده:43:
سعی کنید به این فکر کنید که دارید یک ربع آخره زندگی تون رو می گذرونید :59:و واقعا این دیگه تجربه منحصر به فردیه و می تونید اینطوری بفهمید که واقعا زندگی رو دوست دارید یا نه ؟؟؟:39:
و در آخر هم که نجات پیدا کردید می تونید بگین به خودتون که آدمی هستید در عین حال که بد شانس بودید شاید خوش شانس هم بودید :1:

Peymankhah
17-10-2010, 06:47 PM

بله. به خانمها در سایت توچال اجازه پرش نمیدهند.

در خصوص آسیب های احتمالی پرش بانجی متن زیر را از ویکیپدیا بخوانید:

Safety and possible injury

There is a wide spectrum of possible injuries during a jump. One can be injured during a jump if the safety harness fails, the cord elasticity is miscalculated, or the cord is not properly connected to the jump platform. In most cases this is a result of human error in the form of mishandled harness preparation. Another major injury is if the jumper experiences cord entanglement with their own body. Other injuries include eye trauma (You can see links before reply),[24] (You can see links before reply_note-23)[25] (You can see links before reply_note-24) rope burn (You can see links before reply), uterine prolapse (You can see links before reply), dislocations (You can see links before reply), bruises (You can see links before reply), whiplash (You can see links before reply), pinched fingers and back injury (You can see links before reply). Age, equipment, experience, location and weight are some of the factors, and nervousness can exacerbate eye traumas. [26] (You can see links before reply_note-25)[27] (You can see links before reply_note-26)
In 1997, Laura Patterson, one of a 16-member professional bungee jumping team, died of massive cranial (You can see links before reply) trauma when she jumped from the top level of the Louisiana Superdome (You can see links before reply) with improperly handled bungee cords and collided head-first into the concrete-based playing field. She was practising for an exhibition intended to be performed during the halftime show (You can see links before reply) of Super Bowl XXXI (You can see links before reply). The bungee jumping portion of the show was removed from the program and a commemoration of Patterson was added.

پارگی مویرگ چشم :13:، سردرد و احساس سنگینی سر در مدت یکهفته :17:و دل درد :30:جزو علائم دوستان پرنده تا به حال گزارش شده است:37:.

آرمین و دوستان مشتاق هروقت گذرتان سوییس افتاد و جیبتان پپول بود و دلتان هوای سفرهای پر مخاطره کرد، اینجا را دریابید:

این ها همونایی هستند که فیلم پرششان را دیدی!!

البته گفته باشم دیگه تور و برنامه ای در این خصوص در کار نیست:3:

Parvaneh
17-10-2010, 07:45 PM
منم دیدم چون تجربه منحصر به فردی از جامپینگ دارم بهتره منم تجربیاتم رو برای دوستانی که احیانا بعد از پریدن دستگاه آزاد کننده کش گیر میکنه و به صورت وارونه در بین آسمان و زمین گیر می کنند در اختیار بزارم.:4:
پس از اینکه متوجه شدید که گیر کردید اول بگید بخشکه این شانس حالا 4 نفر پردید هیچی نشد حالا سر تو باید اینطور بشه :17:
بعد سعی کنید فکرهای منفی رو از سرتون بیارید بیرون و توجه خودتون رو به طبیعت زیبای اطرافتون که به صورت وارونه دیده می شود جلب کنید سعی کنید از دست ندید صحنه ها رو چون ممکنه دیگه همچین تجربه ای رو بدست نیارید:3:
مرحله بعدی بی توجهی کنید به سر و صدای که از پائین داره میاد و هر کی یه نسخه ای واسه شما داره می پیچه البته اگه فکر کردید یه حرف حساب شنیده میشه به اون توجه کنید:10:مثلا یکی بهتون نرمش میده بهش گوش کنید باره روانیه خوبی داره براتون فکر می کنید که خیلی کاره مفیدی دارید انجام میدید و شاید الکی احساس کنید که خون داره در بدنتون جریان پیدا میکنه و همش تو مغزتون جمع نشده:43:
سعی کنید به این فکر کنید که دارید یک ربع آخره زندگی تون رو می گذرونید :59:و واقعا این دیگه تجربه منحصر به فردیه و می تونید اینطوری بفهمید که واقعا زندگی رو دوست دارید یا نه ؟؟؟:39:
و در آخر هم که نجات پیدا کردید می تونید بگین به خودتون که آدمی هستید در عین حال که بد شانس بودید شاید خوش شانس هم بودید :1:

اینکه در اون لحظات به این نتایج مهم رسیدی واقعا خیلی شاهکاره:41: (نکنه جمع شدن خون تو مغز تا این حد موثره:4:)
شما احیانا نمی خواهی در قسمت مدیریت بحران کار کنی؟حتما موفق میشی.
من که نبودم ولی شنیدم که از اون بالا به همه روحیه می دادی و می گفتی که هیاهو نکنید من حالم خوبه :13:
تازه بعدشم وارد فلسفه میشی و می گی که زندگی رو دوست دارید یانه؟:43:
یدونه ای دختر:3:

Aramin
18-10-2010, 12:52 AM
و شاید هم یک قهرمان..........:48::57::53::113:

Amar
14-11-2010, 04:38 PM
می توانید برای امنیت بیشتر بگین کش را یکم بلندتر کنن هیجان بیشتری داره.:4::4::21:
اما اگه میشد در حین پریدن فیلم بگیریم عالی می شد.

Negooli
14-11-2010, 04:53 PM
آرمین فیلم هم گرفت :دی
ایها الناس من میخوام بپرم:((
یه سفر دیگه نمیزارید به همدان؟:دی

Azadeh
15-11-2010, 12:22 AM

اتفاقا اگر برنامه بذارن حتما شرکت می کنم! :30:

Aramin
15-11-2010, 03:05 PM
می توانید برای امنیت بیشتر بگین کش را یکم بلندتر کنن هیجان بیشتری داره.:4::4::21:
اما اگه میشد در حین پریدن فیلم بگیریم عالی می شد.

برادر عمار عزیز فیلمش رو گرفتم و انشا ا.. در اولیل فرصت ادیتش می کنم و در اختیار دوستان می گزارم......

اتفاقا اگر برنامه بذارن حتما شرکت می کنم! :30:

خوشم میاد انوبانینی ها بعد اون قضایا از رو نمی رن و بازم می خوان بپرم....

Parvaneh
15-11-2010, 04:12 PM
دوستان عزیز
بذارید خیالتونو راحت کنم.
برنامه های اینچنینی که به هر دلیل خطرناک محسوب میشه، گروه تمایلی به اجراشون نداره. اگر مایل هستید اجرا کنید یه نفر از خودتون هماهنگی هاشو به عهده بگیره. طبیعتا در این شرایط مسئولیتشم پای خودتون نوشته میشه :3:

یادآوری:3:

alireza123
23-11-2010, 11:58 PM
khafan tarinesh to donya , to tailande ke ertefasham be 300 metr mirese. va farghesh ba onaye dg ine ke faghat 1 pato ta zanoo mibandan badesham age ta 15 sanieh napari mindazanet paiin. vase tochalo ye chan bar bepari dg hal nemide. mikham beram tailand beparam:16:

Carlos
24-11-2010, 02:23 PM
khafan tarinesh to donya , to tailande ke ertefasham be 300 metr mirese. Va farghesh ba onaye dg ine ke faghat 1 pato ta zanoo mibandan badesham age ta 15 sanieh napari mindazanet paiin. Vase tochalo ye chan bar bepari dg hal nemide. Mikham beram tailand beparam:16:

دوست عزيز پيشنهاد من اينه كه تشريف ببريد ليسبون پرتغال تا از پرش 320 متري اونجا با نماي بالاي سدي كه در انتهاي دره واقع شده است لذت ببريد...البته هزينش بيشتر از تايلنده ولي مي ارزه به هيجانش:19:.

در مورد يك پا هم من اين سكو پرش رو ديدم جفت پاها رو ميبستن اون موقع...چون اصلا با عقل جور در نمياد فشاري كه به مفصل انتهايي ران وارد ميشه خيلي زياده جون اكه يك پا رو ببندن ديگه نميتونن تسمه ي كمربند رو محكم كنند در نتيجه كل فشار به پا وارد ميشه.:39:
.................................................. .................................................. ....
دوستاني كه طلب پرش دارن اين جمعه هم زمان با برنامه توچال فرصت مناسبيه تا تواناي هاشون رو به خودشون ثابت كنند و پرشي از سكوي توچال داشته ياشند.
*البته با مسئوليت خودشون. گروه هيچ مسئوليتي نسبت به اين گونه فعاليتهاي خطرناك نداره.:4:

alireza123
24-11-2010, 02:45 PM
اون یه تیکه واسه جذابیت از آرایه ی اغراق استفاده شده بود. شما ببخش که اطلاعات من نادرست بود.:7:
در ضمن از راهنماییتم ممنون. اشالا با هم میریم پرتغال جامپ میزنیم.:16:

Amar
24-11-2010, 05:20 PM
بیاین 1 بار دیگه خودمون (چشم مهدی دور دیدم:4:) برنامه توچال بزاریم. تا ببینیم بعد چی میشه.

mehran1221
30-11-2010, 05:52 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خوام ببینم اگه من رو این بانجی سرمایه گزاری کنم تو اصفهان تله کابین صفه جواب میده یا نه؟؟
آیا توچال روزی 20 تا مشتری داره؟؟
کسی از دوستان میدونه هزینه راه اندازیش چقدر میشه؟؟؟
کسی شماره ای از انجمن جامپینگداره در اختیار من بگزاره؟؟

Aramin
01-12-2010, 03:23 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خوام ببینم اگه من رو این بانجی سرمایه گزاری کنم تو اصفهان تله کابین صفه جواب میده یا نه؟؟

فکر نمی کنم.....
ورزشی نیست که استقبال زیادی روش بشه...
خانوم ها هم نمی تونند بپرند....
معمولا زیاد هم توصیه نمی شه
بیشتر خیلی ها از روی کنجکاوی فقط یکبار می پرند....
تلفن تماس : 22421403 مال توچال

Carlos
01-12-2010, 11:11 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

اگر بتونيد از نظر قيمت و ايمني با توچال رقابت كنيد طرفدار پيدا ميكنه...به ظرفيت منطقه توجه داشته باشيد نوع مسافري كه به اون منطقه مياد...افكار عمومي هم خيلي تاثير داره......
من فكر ميكنم اگر هزينه كمتر از تهران باشه سرمايه گذاريه بدي نميتونه باشه و چه بسا شايد از توچال هم شلوغتر بشه.....همه ي اينها به عوامل محيطي فكري و مالي بستگي داره و البته ايمني

Carlos
01-12-2010, 01:14 PM
دوست عزيز پيشنهاد من اينه كه تشريف ببريد ليسبون پرتغال تا از پرش 320 متري اونجا با نماي بالاي سدي كه در انتهاي دره واقع شده است لذت ببريد...البته هزينش بيشتر از تايلنده ولي مي ارزه به هيجانش:19:.

يه توضيح در مورد اين سكوي بانجي بگ چون براي دوستان سوال پيش اومده كه محاله چنين ارتفاعي و ... .
اين سكو به علت استفاده نظامي براي اموزش نيروهاي مخصوص در ليست سكوي ها ورزشي بانجي جامپينگ قرار نگرفته به همين دليل نتونسته ركود پرش رو هم بزنه.
اين سكو در ميا كوههاي شمال غربي كشور پرتغال قرار داره و افراد عادي نميتونن به اون منطقه وارد بشن و به عبارتي ورود براي عموم ازاد نيست.
هر ساله كشورهاي عضو ناتو هزيه ي زيادي پرداخت ميكنند تا سربازان اون كشور روي سكوي نام برده اموزش ببينند و تمرين سقوط ازاد و پرش به داخل اب رو فرابگيرند.
سكويي شبيه به اين در استراليا هم موجوده كه تنها سربازان امريكايي كانادايي و گاهي بريتانيايي در اونجا اموزش ميبينند.

Keivan.M
01-12-2010, 01:21 PM
اگه بتونم فردا قبل از قرار بچه ها برای کوهنوردی میخوام برم بپرم!!!:19::13:

mehran1221
05-12-2010, 03:50 PM
اگر بتونيد از نظر قيمت و ايمني با توچال رقابت كنيد طرفدار پيدا ميكنه...به ظرفيت منطقه توجه داشته باشيد نوع مسافري كه به اون منطقه مياد...افكار عمومي هم خيلي تاثير داره......
من فكر ميكنم اگر هزينه كمتر از تهران باشه سرمايه گذاريه بدي نميتونه باشه و چه بسا شايد از توچال هم شلوغتر بشه.....همه ي اينها به عوامل محيطي فكري و مالي بستگي داره و البته ايمني
با تشکر
من فکر کنم خدودا 200 ملیون سرمایه بخواد که اگه روزی 5 نفرم بپرند ارزش سرمایه گذاری رو داره؟؟اگه نرخ هر پرش رو هم 40هزار بگیریم در مدت 2 سال سرمایه بر میگرده؟؟
البته من در تله کابین صفه اصفهان می خوام اقدام کنم که بسیار شلوغ میشه و اکثرا هم قشر پول خرج کن میان اونجا؟؟(اونجا رستوران فراز صفه هست بری توش برای هر نفر 40 هزار افتادی اگه غذای ساده بخوری؟)

من اونجا (در شهر بازیم)الان یه دستگاه یوربانجی(کش پرتاب) و پارک بادی بزرگسال دارم که خیلی استقبال میشه؟؟

راستی یه سوال ؟؟؟شما که میگید توچال استقبال شده ؟<<<>>>>روز یچند نفر میپرند؟؟؟>>>توچال با تهران چقدر فاصله داره؟؟؟
آخه کوه صفه تغریبا داخل خود اصفهان هست و در ایام عیدم که برای رفتن بالای تله کابین روزی 3000 نفر تو صف منتظرند؟؟
با تشکر:36:

Carlos
05-12-2010, 05:02 PM
با تشکر
من فکر کنم خدودا 200 ملیون سرمایه بخواد که اگه روزی 5 نفرم بپرند ارزش سرمایه گذاری رو داره؟؟اگه نرخ هر پرش رو هم 40هزار بگیریم در مدت 2 سال سرمایه بر میگرده؟؟
البته من در تله کابین صفه اصفهان می خوام اقدام کنم که بسیار شلوغ میشه و اکثرا هم قشر پول خرج کن میان اونجا؟؟(اونجا رستوران فراز صفه هست بری توش برای هر نفر 40 هزار افتادی اگه غذای ساده بخوری؟)

من اونجا (در شهر بازیم)الان یه دستگاه یوربانجی(کش پرتاب) و پارک بادی بزرگسال دارم که خیلی استقبال میشه؟؟

راستی یه سوال ؟؟؟شما که میگید توچال استقبال شده ؟<<<>>>>روز یچند نفر میپرند؟؟؟>>>توچال با تهران چقدر فاصله داره؟؟؟
آخه کوه صفه تغریبا داخل خود اصفهان هست و در ایام عیدم که برای رفتن بالای تله کابین روزی 3000 نفر تو صف منتظرند؟؟
با تشکر:36:

در مورد هزینه باید بگم اگر هزینه پرش رو 40 هزار در نظر گرفته باشید متاسفانه باید بگم استقبال ها کم رنگ میشه.هزینه توچال با توجه به ایمنی و بیمه فرد پرنده 35 هزار در میاد. شما باید کاری کنید که مسافران تهرانی انگیزه بیشتری پیدا کند برای پرش اگر این هزنه از تهران بیشتر باشه طبیعتا تهران رو انتخاب میکنند. کاری که گنج نامه همدان کرده ولی ایمنی ان در سطح توچال نیست این نکته ایه که باید در نظر بگیرید.

شاید در توچال روزی 5 نفر به صورت منظم پرش نداشته باشند اما با قرار دادهایی که با شرکتها و نهادها برای اموزش میبندد هزینه را تامین میکنند. برای مثال اتش نشانی و نیروهای نیازمند این دوره ها از شهرستانها به صورت گروهی به تئچال میایند. شما میتوانید با این حرکت نیروهای اتش نشانی استانهای هم جوار را در خود اصفهان اموزش بدهید.
بعضی شرکتها هم برای بالا بردن سطح اعتماد به نفس کارکنان خود با بانجی قرار داد مینویسند یا به صورت گروهی مراجعه میکنند.پس میانگین روزانه پرش ملاک درامد شما نباید باشد.

به گفته شما هزینه غذا در این مجموعه 40 هزار است یعنی خانواده هایی با سطح مالی بالا به این مجموعه مراجعت میکنند.
شما با پایین اوردن ورودی میتوانید اغشار متوسط هم به این مجموعه بکشانید. در ضمن مسافران خارج از اصفهان هم برای تجربه هم که شده امکان دارد به بانجی روی بیاورند.

نکته ی اخر: ما الان در کشور افرادی رو داریم که جامپر هستند. شما با داشتن دو سکو با ارتفاعی بیشتر میتواننید جامپرهاای که قصد رکورد زدن را دارند از هرجای کشور به اصفهان بکشانید که باعث شهرت سکوی شما در سطح کشور یا حتی بیشتر میشود.
استفاده از کشها قویتر برای افراد با وزن بالاتر تاثیر خوبی در جذب مشتری برای شما دارد.

yasijoon
17-05-2012, 12:18 PM
سلام. بچه ها یکی کمک کنه :1: من تا حالا تست نکردم. انقد همه چی یکنواخت شده یهو به کلم زد. یکی به من میگه چجوریه؟ ایمنیشو هزینه و وسایلی که باید باهام باشه... اصن کیف میده یا نه؟‌:4: تا دق نکردم یکی جواب بده

majid_b
17-05-2012, 09:58 PM
سلام. بچه ها یکی کمک کنه :1: من تا حالا تست نکردم. انقد همه چی یکنواخت شده یهو به کلم زد. یکی به من میگه چجوریه؟ ایمنیشو هزینه و وسایلی که باید باهام باشه... اصن کیف میده یا نه؟‌:4: تا دق نکردم یکی جواب بده

وسیله نمیخواد که، لباس بپوش برو بام، 35000 تومن، هیجان در حد تیم ملی، ولی مفت گررونه، تا حالام کسی نشده بمیره، بیمه هم هستی :4: من به شخصه میترسم، نمیرم:10:

majid_b
17-05-2012, 10:02 PM
حواسم نبود، دختررررییییی؟؟ نیمیییشه، مملکته داریم؟:2:

Shahram
17-05-2012, 10:17 PM
حواسم نبود، دختررررییییی؟؟ نیمیییشه، مملکته داریم؟:2:

یکی از صفحات برنامه بانجی جامپینگ همدان (You can see links before replyتور-یک-روزه-همدان-غار-علیصدر-و-گنجنامه-(به-همراه-بانجی-جامپینگ،-تیرول-و-)-جمعه-16-مهرماه-1389-(1-روزه)/page20) :3: البته ادامه صفحات رو نخونین دیگه :4:

Carlos
18-05-2012, 09:29 PM
در مورد یک نواختی منم موافقم با شما.این محدودیت ها همش سوری ه بهتره فیس تو فیس برید صحبت کنید احتمال پریدنتون خیلی زیاده:3:
اصلا داغ دلم تازه شدا یعنی:2:

.saye.
03-01-2013, 11:19 AM
بلاخره برای خانوما ازاده یا نه؟:4:

Mehdi
03-01-2013, 12:52 PM
بانجی تهران تا 1 سال پیش که خبر داشتم برا خانوم ها ممنوع بود. جدیدن را زنگ بزن بپرس
بانجی همدان تا همون موقع آزاد بود. الان دیگه خبر ندارم.

s4r4
03-01-2013, 07:09 PM
آخرین باری که من حضوری باهاشون صحبت کردم گفتن تا یه لباس مناسب برای پریدن بانوان طراحی نشه مجوز نمی دن:4:حالا تا چه حد حرفشون درست بود نمی دونم اما من خودم با جدیت پیگیرم حتما بهت خبر می دم:19:

.saye.
05-01-2013, 06:44 PM
مرسی . خیلی دوست دارم حد اقل 1بار امتحان کنم به خطرش می ارزه:19:

paeezan
05-01-2013, 07:58 PM
باشگاه بانجی جامپینگ توچال
گزارش از کازم حاجی حسنیYou can see links before reply

ایران- به سمت شمالی ترین نقطه تهران ولنجک (000/2 متر بالاتر از سطح دریا) بعد از ورود به پارکینگ تله کابین توچال سوار اتوبوس می شوید یا پیاده به سمت ایستگاه اول توچال می روید. (پیاده حدوداً 20 دقیقه راه است)تک تک اعصاب بدنتان فریاد می زنند نکن!.... 40 متره .....وارد باشگاه می شوید، پس از انجام آزمایشات و تستهای لازم به شما اعلام می کنند آماده باشید. چیزی نخورید، سیگار نکشید، تپش قلبتان را می شنوید . شما را به سمت محوطه دکل راهنمایی می کنند. همراهانتان با فریاد شما را تشویق می کنند . قلبتان می تپد. آدرنالین به مغزتان رسوخ می کند. دستهایتان روی نرده ها قفل شده. کمی صبر می کنید. پائین را نگاه می کنید. (عجب کاری ی ی !) دوباره شروع به بالارفتن از پله ها می کنید . با نگاهی به پائین احساس می کنید که سوار هلکوپتر شده اید. کل تهران را زیر پاهایتان می بینید. خیلی بلنده .به بالای دکل می رسید، تکانی می خورد. به خاطر ارتفاع بلند است. باید خودم را خونسرد نشان دهم. مربیان منتظرم هستند . شما را با حمایت می بندند. نگاهی به پائین می کنید . کف دستتان عرق کرده . آموزشهای لازم را به شما می گویند. 10 دقیقه به طول می انجامد . ولی فقط 4 کلمه را نهایتاً از آن ده دقیقه صحبت به خاطر خواهید سپرد. (به خاطر استرس) پاها و بدنتان را به تجهیزات می بندند . مربی پرش تو را در موقعیت قرار داده درب گیت باز می شود (همه جیغ
می کشند). تمام دوستانت با هیجان تشویق می کنند. برایت شمارش معکوس می دهند. 10-9-8-7.... مطمئناً آخرین حرکت تو پرش خواهد بود. به سوی پرواز بار دیگر.... عصبها بر علیه تصمیم مغز فریاد می کشند و از خود
می پرسند که چگونه به چنین حماقتی کشیده شدید؟
به خاطر دوستان، ... به خاطر غرور بود..... تصمیمی احمقانه بود... و حالا تاوان تمام آنها را با جانتان می پردازید .
«سه، دو، یک» آه .... نه! این شمارش معکوسه آنگاه مربی فریاد می زند بپر.... و یه جوری زانوهات تو رو به دیار نیستی رهسپار می کنند .
فقط صدای باد.... سبک شدی، تمام سرعتهای وحشتناک به سمتت حمله ور میشه. مرگ فقط چند هزارم ثانیه با تو فاصله دارد. درست جلوی کاسه چشمات به نظرت چند سانتی تا دشک بادی بزرگ، یک دفعه همه چیز متوقف می شه. نه، نه، زنده ام. من بانجی ام، توچالم .یک دفعه می بینی داری دوباره می ری بالا بالا احساس بی وزنی می کنی .سبک شدی، مثل پر، مثل پرنده .مربی ها داد می زنند خوبی، چطوره؟ تو می گی عالیه .دوباره سقوط، عالیه، فریاد می کشی .یه دفعه... بدنت آروم میشه... آرومتر.... حتی خیلی لطیف... مثل یک معجزه .تو زنده موندی.... مثل موشک عقب کشیده می شی .اول پاهات.... ولی این دفعه میدونی که زنده موندی و اون احساس مرفین مانند باعث میشه با خنده فریاد کنی... هنوز هیچ تسلطی روی احساساتت نداری.... ولی واقعاً نفس گیره.... و صدای خنده ها و فریادها کل کوه را فرا می گیره ...در بی وزنی کامل غوطه وری و یه دور دیگه آدرنالین به بدن نفوذ می کنه که این یکی مثل اثر آرام بخشه . نه، نه داره تموم میشه، داری میای پائین، نزدیک ایربگ می شی مربی دیگر منتظرته .کمکت می کنه، بازت می کنه. همه اومدن به استقبالت، تشویقت می کنن .نمی خوای بازت کنند. دوست داری دوباره بری بالا، ولی تموم شده، همینطور که روی تشک خوابیدی میدونی که به زودی برای بانجی دوباره بر می گردی .

s4r4
05-01-2013, 08:31 PM
مرسی . خیلی دوست دارم حد اقل 1بار امتحان کنم به خطرش می ارزه:19:

هیجانش عالیههههه:4:
:19::19: به موقعش خبرت می کنم باهم میریم:23: :4:

majid_b
05-01-2013, 09:21 PM

اولین برگزار کننده تورهای بانجی جامپینگ ,
تیرول , راپل ودسترسی با طناب در طبیعت
برای بانوان و آقایان

من تا حالا نرفتم و تست نکردم، ولی بهشون میخوره کارشون درست باشه