PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افراد جدید

JackLondon
31-08-2010, 03:18 PM
سلام

من توی این چند روزه که با این گروه آشنا شدم خیلی از قسمت ها رو خوندم اما یه مشکل دارم.

با توجه به ا اینکه معمولا افرادی که تازه عضو میشند و علاقه دارن که تو برنامه ها شرکت کنن یا تجربیات شخصی کمی دارند یا تجربه ی خاصی ندارند که طبیعت گردی به این شکل انجام بدن(معمولا البته) و این باعث میشه که از وسایل مورد نیازی(ضروری و حداقلی و مشترک هر نوع برنامه) که توی هر سفری باید داشته باشند اطلاعاتی ندارن، اگه یه تاپیک فقط برای تازه وارد ها باشه و راهنمای داشتن لوازم ضروری و حداقلی هم باعث میشه که توی اولین بازدیدشون از سایت از اینکه به اونها هم توجه شده خوشحال باشن و هم برای اولین سفرشون خیلی بدون آمادگی نباشن.
البته توی بخش تجهیزات معرفی های خوبی شده اما مثلا برای همچین افرادی خرید همه اونها لازمه یا حداقل کدوم ها ضروریه؟

ممنونم که وقت میذاری...:53:

Mehdi
31-08-2010, 03:52 PM
سلام

من توی این چند روزه که با این گروه آشنا شدم خیلی از قسمت ها رو خوندم اما یه مشکل دارم.

با توجه به ا اینکه معمولا افرادی که تازه عضو میشند و علاقه دارن که تو برنامه ها شرکت کنن یا تجربیات شخصی کمی دارند یا تجربه ی خاصی ندارند که طبیعت گردی به این شکل انجام بدن(معمولا البته) و این باعث میشه که از وسایل مورد نیازی(ضروری و حداقلی و مشترک هر نوع برنامه) که توی هر سفری باید داشته باشند اطلاعاتی ندارن، اگه یه تاپیک فقط برای تازه وارد ها باشه و راهنمای داشتن لوازم ضروری و حداقلی هم باعث میشه که توی اولین بازدیدشون از سایت از اینکه به اونها هم توجه شده خوشحال باشن و هم برای اولین سفرشون خیلی بدون آمادگی نباشن.
البته توی بخش تجهیزات معرفی های خوبی شده اما مثلا برای همچین افرادی خرید همه اونها لازمه یا حداقل کدوم ها ضروریه؟

سلام
پیشنهاد خوبیه اما الان که دارم فکر میکنم می بینم کار آسونی نیست. دسته بندی های مختلف و زیادی داره که کار را سخت میکنه.
شما باید بر اساس بودجه هر نفر، مدت برنامه، شرایط جوی، میزان پیاده روی، توانایی بدنی و یه سری چیزای دیگه دسته بندی ها را انجام بدی.
با همه این سختی ها اگر انجام بشه کار ارزشمندی خواهد بود.
اگر فرصت داری خودت شروع کن، من و باقی دوستانی که اینجا هستن کمکت می کنیم :3:

JackLondon
31-08-2010, 03:58 PM
البته منظور من به این وسعت نبود اما این هم فکر بسیار پسندیده ایه...
اگه که افراد باتجربه کمک می کنن من حاضرم که شروع کنم.

اول یه سوال دارم...میشه یکی بگه که بیشترین نوع برنامه ای که تا حالا اجرا شده چی بوده تا از اون شروع کنیم...طبیعت گردی بوده یا کوه پیمایی ویا ....
دوم اینکه با توجه به اینکه نیمه دوم سال رو پیش رو داریم چه نوع برنامه هایی معمولا بیشتر اجرا میشه؟

ممنونم و امیدوارم که بتونم با کمک بزرگترها بهتر انجام وظیفه کنم:48:

Mehdi
31-08-2010, 04:32 PM
البته منظور من به این وسعت نبود اما این هم فکر بسیار پسندیده ایه...
اگه که افراد باتجربه کمک می کنن من حاضرم که شروع کنم.

اول یه سوال دارم...میشه یکی بگه که بیشترین نوع برنامه ای که تا حالا اجرا شده چی بوده تا از اون شروع کنیم...طبیعت گردی بوده یا کوه پیمایی ویا ....
دوم اینکه با توجه به اینکه نیمه دوم سال رو پیش رو داریم چه نوع برنامه هایی معمولا بیشتر اجرا میشه؟

ممنونم و امیدوارم که بتونم با کمک بزرگترها بهتر انجام وظیفه کنم:48:
بخش برنامه های قطعی شده را ببینی به جواب میرسی. اما مختصر میگم
غالب برنامه های گروه تا به حال طبیعت گردی بوده و غالب طبیعت گردی ها هم برنامه های سنگین چند روزه بوده. این اواخر برنامه های یک روزه طبیعت هم زیاد شده.
نیمه دوم سال، غیر از یک ماه اول بقیه مختص به کویرنوردی و بعدش گشت و گذار تو شهرهای جنوبی کشور و سواحل خلیج فارسه. برنامه های اون منطقه عموما سنگین نیست. تفریحی و کمپینگه.

JackLondon
31-08-2010, 10:05 PM
برنامه های طبیعت گردی:

توی برنامه ها اولین چیزی که لازمه و خوش گذشتن یا نگذشتن برنامه رو برای آدم باعث میشه کفش مناسب و راحته...برای اینکه بتونین یه کفش راحت و مناسب خودتون گیر بیارین می تونین از لینک زیر استفاده کنین که توضیحات مفصلی رو دوستان گذاشتن
You can see links before reply
البته چیزی که برای کفش مناسب طبیعت گردی ها توصیه میشه حداقل ایرانی هایی مثل بهمن هست...

دوم دو جفت جوراب ضخیم حوله ای و نخی و جوراب نخی معمولی برای اینکه زیر این جوراب ضخیم بپوشین

سوم.البسه مناسب فصل و گرم هستش که از اون جمله میشه به گرم کن سربازی اشاره کرد.البته برای شلوار هم باید بتونین پاچه اش رو در صورت نیاز ببندید تا چیزی وارد شلوار نشه(مثلا مگس نره تو شلوارتون!!!!!!:13:)...برای البسه هم از لینک زیر استفاده کنین

اگه اشتباهی هست تصحیح کنین...
ادامه دارد...:3:

JackLondon
01-09-2010, 04:32 AM
بطور کلی یکسری وسایل و لوازم وجود داره كه هر گردشگر باید در طول همه سفرها با خود به همراه داشته باشه.
برای سایر لوازم اضافه و خاص هر سفر باید بطور جداگانه به برنامه سفر مراجعه کنین.

1- كارت شناسایی

2- محافظت از آفتاب

3- لباس گرم اضافی و کفش مناسب

4- چراغ روشنایی

5- دارو ولوازم بهداشتی شخصی

6- ظروف شخصی

7- كوله پشتی

8- تنقلات :38:

9- آب اضافی و بطری آب

10- کلاه و دستکش

JackLondon
01-09-2010, 04:38 AM
همیشه عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و لباس، جهت محافظت خود از آفتاب همراه داشته باشید.
از وسایل بسیار مهم در طبیعت است. چشم نسبت به اشعه آفتاب بسیار حساس است. شبکیه چشم بدون عینک بی آنکه هیچ ناراحتی احساس کنید، می تواند بسوزد و باعث بوجود آمدن ناراحتی دردآوری که به برف کوری معروف است، بشود. اشعه ماوراء بنفش حتی از میان ابرها هم رد می شود بنابراین در روزهای ابری گول نخورید و چشم های خود را بدون محافظ نگذارید. توصیه مناسب این است که هر زمان که از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید، از عینک هم استفاده کنید و در ارتفاعات بلند، هر دو آنها را در مواجهه با برف، یخ و آب استفاده کنید.
عینک آفتابی بایدبتوانند 95تا 100درصد نور ماوراء بنفش را تصفیه و فیلتر کنند. عینک آفتابی باید آنقدر رنگی باشد که فقط نور کمی از آن رد شود و به چشم برخورد کند عینک های یخچال باید بتوانند فقط 5تا10درصد نور مرئی را از خود عبور دهند. جهت امتحان یک عینک آفتابی، آن را به چشم خود بزنید و خودتان را در آینه نگاه کنید. اگر می توانید چشم های خود را در آینه ببینید، بنابراین شیشه عینک به اندازه کافی دودی نیست. رنگ شیشه عینک باید خاکستری، قهوه ای ویا رنگی نزدیک به رنگ واقعی و یا برای شرایط مه آلود به رنگ زرد باشد.
دلایل کمی وجود دارد که اشعه مادون قرمز که در نور هم موجود است، به چشم شما آسیب برساند (مگر اینکه بطور مستقیم به خورشید نگاه کنید). اما هر عینکی که بتواند جلوی نفوذ اشعه مادون قرمز را بگیرد به عنوان بیمه ای اضافی برای چشم ها محسوب می شود.
قاب عینک های آفتابی باید دارای محافظ های کناری در پیرامون خود باشد تا از ورود اشعه به منطقه چشم جلوگیری کند. اما این محافظ نباید طوری باشد که باعث اختلال در تهویه چشمان ویا بخار کردن شیشه های عینک شود. بخار کردن شیشه عینک را با استفاده از مواد ضدبخار شیشه عینک می توانید تقلیل دهید.
هر تیم گردشگری باید دارای حداقل یک عینک آفتابی اضافی باشد تا جایگزین عینک آفتابی گم شده یا فراموش شده شود. اگر هیچ عینک اضافی موجود نباشد، می توان با استفاده از یک مقوا و یا پارچه ای که روی آن سوراخ کوچکی ایجاد شده باشد، عینکی اضطراری درست کرد.
خیلی از کوهنوردان که چشم های ضعیفی دارند ازکنتاکت لنز به جای عینک استفاده می کنند. لنزها می توانند قدرت بینایی دقیقی ایجاد کنند. آنها مانند عینک از روی بینی سر نمی خورند، قطرات آب روی آنها جمع نمی شود و می توان با استفاده آنها هم زمان عینک آفتابی هم زد. با تمام این حرفها، لنزها دارای مشکلاتی هم هستند. گرد و غبار و عرق بدن و کرم ضدآفتاب می توانند چشم ها را اذیت کنند در برنامه های طبیعت گردی، بیرون آوردن و تمیز کردن لنزها مشکل است. عینک ها نسبت به لنزها محافظ بهتری برای چشم ها هستند. چه از لنزها استفاده کنید و چه از عینک، اگر وابسته به عینک طبی هستید همیشه یک عینک اضافی از نوع آفتابی معمولی و یا عینک های آفتابی طبی همراه خود داشته باشید.

کرم ضدآفتاب:
این وسیله محافظت پوست هم برای گردشگران بسیار مهم است هرچند مقدار مواد رنگی پوست که به پیگمنت Pigment معروف هستند، در هر فردی فرق می کند و در نتیجه مصرف مقدار کرم ضدآفتاب هم در افراد متفاوت است، اما اشعه آفتاب باعث بروز سرطان پوست میشود که با کرم ضدآفتاب می توان از آن جلوگیری کرد.
زمانی که گردشگران از کرم ضدآفتاب استفاده می کنند،جلوی نفوذ هر دو نوع اشعه ماوراء بنفش A و B را می گیرند. اشعه ماوراء بنفش نوع A باعث برنزه شدن می شود و اشعه ماوراء بنفش نوع B باعث آفتاب سوختگی می گردد ولی هر دو نوع اشعه در ایجاد سرطان پوست نقش دارند. جهت محافظت پوست از اشعه ماوراءبنفش یا UV کرم ضدآفتاب باید دارای ضریب حفاظتی حداقل 15 باشد. ضریب حفاظتی که به SPF مشهور است به این معنی است که شما می توانید به نسبت مقدار عددی SPF ، بیشتر در زیر آفتاب باشید. مثلاً پوست شما در عرض 5 دقیقه زیر آفتاب میسوزد، با استفاده از كرم با ضریب SPF 15 ، این مدت به 75 دقیقه افزایش پیدا می‌كند.(15 ضربدر 5). جهت حفاظت از پوست خود در مقابل اشعه UV از کرمی استفاده کنید که حاوی ترکیبات اکسید روی، دی اکسید تیتانیوم و یا آوینزون (بعضی مواقع به نام پارسول 1789 آورده می شود) باشد.
قابلیت باقی ماندن همه کرم های ضدآفتاب بر روی پوست به هنگام عرق کردن محدوداست. بعضی از کرم ها به عنوان ضدآب تبلیغ می شوند ، اما تبلیغات هرچه باشد باید هرچند وقت کرم زدن را تجدید کنید.
به تمام نقاطی که در معرض نور خورشید هستند، کرم بزنید نقاطی مثل زیرچانه، زیربینی، درون حفره های بینی و چشمان هم باید کرم زده شوند. حتی اگر کلاه آفتاب گیر هم به سر می گذارید، سعی کنید به تمام نقاط صورت و گردن خود کرم بزنید، چرا كه انعکاس اشعه UV از روی برف می تواند روی پوست تأثیر بگذارد. نیم ساعت قبل از اینکه راه بیفتید به خود کرم بزنید، چرا که فعال شدن آن به مقداری زمان احتیاج دارد.
خمیرهای اکسید روی نیز می توانند محافظ خوبی برای پوست بینی شما باشند و به جای کرم ضدآفتاب استفاده شوند، زیرا این خمیرها کاملاً پوست شما را حفظ می کنند و شسته هم نمی شوند. یک بار زدن آنها به صورت برای تمام مدت برنامه کافی است. از طرف دیگر این نوع خمیرها بسیار چسبنده هستند و پاک کردن آنها هم آسان نیست.
لباس ها محافظ بهتری نسبت به کرم هستند. در هنگام عبور از یخچال ها در روزهای آفتابی می توان از لباس زیرهای روشن، آستین بلند و یا ضد باد استفاده کرد. ناراحتی لباس های آستین بلند حتی در هنگامی که هوا گرم است نسبت به تلاش مرتب برای مالیدن کرم ضدآفتاب ناچیز است.
لب ها هم میسوزند واز این رو باید از تاول زدن و یا ورقه شدن پوست در این قسمت جلوگیری کرد. برای لب ها، وسایل حفاظت از آفتاب که در مقابل شستشو وعرق کردن هم مقاوم باشند، وجود دارند. هرچند وقتی از این مواد برای محافظت لب های خود استفاده کنید (مخصوصاً پس از هر بار غذا خوردن یا آشامیدن)

JackLondon
01-09-2010, 04:41 AM
با توحه به تذکر دوستان ، برای کسایی که تازه می خواهن توی این برنامه ها شرکت کنن چندتا نکته رو از باب پیشنهاد و نه نصیحت (که من در مقامی نیستم نصیحت کنم) عرض می کنم.

در رابطه با کفش مناسب خیلی باید دقت کنین.کفش مهمترین جز یک برنامه است.اگه ناراحت باشه حسابی اذیتتون می کنه.اگه کفش تازه گرفتین سعی کنین چند بار تو پارکی یا جایی بپوشین تا ایراداتش در بیاد(البته معمولا توی قدم زدن ساده چیز زیادی مشخص نمیشه اما از هیچی بهتره)...نکات زیر رو هم مد نظر داشته باشین

يک کفش خوب بايد قابليت مواجه شدن با شرايط سفر را داشته باشد كه البته هيچ کفشی قادر نيست که به تنهايی دارای کليه قابليتها باشد. به اين منظور فروشگاه ها دارای مجموعه ای از انواع کفش های راه پيمايی های سبک، نيمه سبک تا کوهنوردی های تمام عيار هستند. درجه سختی تخت کفش، سفتی و محکمی ساق کفش و چگونگی تأثير تخت و ساق کفش مقابل يکديگر از مسايل مهم هستند. به طور کلی هر کفش بايد فصل مشترکی از راحتی پا در هنگام راه رفتن و توانايی فنی آن باشد. برای مسيرهای پاکوب و برفی ساده و يا سنگی، کفش بايد دارای تختی سفت و ساقی محکم برای محافظت از پا بوده ، درعين حال به اندازه کافی دارای انعطاف و راحتی باشد. هر دو نوع کفش چرمی و چرمی- الياف مصنوعی برای اين منظور مناسب هستند، چرا که کف و ساق آنها به اندازه کافی محکم است.
جهت راهپيمايی های فنی تر، کفش های محکم تر و سفت تر برای راه رفتن روی لبه ها مناسب ميباشد.

کفش مناسب
با توجه به نوع برنامه يک طبيعت گرد ممکن است درمسيرهای کوتاه یک نوع کفش به پا کند، نوع ديگری در کمپ به پا داشته باشد و شايد کفشی ديگر را هم برای مواقع صعود مورد استفاده قرار دهد. اگر تعداد کفش های بيشتری در دسترس هستند و شخص هم در حمل بار اضافی مشکلی ندارد به اين نکات برای انتخاب کفش توجه کنيد:

♦ کفش های مناسب و قابل انعطاف برای مسيرهای آسان و قابل دسترس- معمولا پا در اين نوع کفش ها تاول نمی زند و نسبت به کفش های چرمی، خستگی کمتری در پا ايجاد می کنند. البته اين کفش های سبک نقاط اتکاء خوبی برای مواقع حمل کوله های سنگين نيستند، مخصوصاً در راههای سخت و يا در هنگام پايين آمدن يا بازگشت.

♦ کفش های دو، کتانی، سندل و يا جورابهای ضخيم جهت راحتی در هنگام اقامت در کمپ استفاده ميشوند . با استفاده از اين نوع کفش ها، به پاها و کفش های کوهنوردی خود كه آنها را ساعتها پوشيده ايد، استراحت كوتاهی خواهيد داد . از اين کفش ها برای عبور از عرض رودخانه هم می توان استفاده کرد.
♦ کفش های حرارتی يا عايق و يا جورابهای از جنس پولار برای هنگام اقامت يا در مواقع خواب

♦ روپوش کفش برای هوای سرد

پس اصلا دنبال این نباشین که با کفش مهمونی برین تو برنامه...البته میتونین برین اما بعد از برنامه هم باید کفش نو بخرین و هم پای نو:42::13:

از مطالعه قسمت مربو به کفش هم توی بخش تجهیزات دریغ نکنین

Aramin
01-09-2010, 05:35 AM
منم با حرف اقا مهدی موافقم که بودجه هر نفر، مدت برنامه، شرایط جوی، میزان پیاده روی، توانایی بدنی و .....افراد متفاوته و نمی توان ملاکی دقیق و فرمول وار براش انتخاب کرد...
اما از طرفی دوستان تازه وارد هم حق دارند و برای خرید وسایل نیاز به راهنمایی و کمک دارند...
من خودم در طول سفر ها و دیدن وسایل افراد مختلف به نتیجه می رسیدم که کدام مارک و مدل را بخرم...

به نظرم اگه بخشآشنایی با تجهیزات سفر و طبیعت گردی رو کاملتر و بروز تر کنیم و هر چند وقت یکبار هم ی برنامه منیریه بگذاریم مشکل این دوستان حل میشه....
خدا رو شکر الان تو گروه اینقدر مارکها و مدل های مختلف هست که بشه روشون نظر داد ....

مثلا همین مبحث چراغ که دوستمون زحمت کشیده و گذاشته....
تعاریف پایه و اولیه خوبی است اما کافی نیست.
می تونیم تعریف پایه- انواع هدلایت ها-باطری-کاربرد-قیمت-معایب مزایا و.....تو یک مبحث بگزاریم.
ایجوری ی مبحث کامل و به روز داریم...

Mehdi
01-09-2010, 01:34 PM
سلام و ممنون
خوب شروع کردی. فقط چند پیشنهاد برای بهتر شدن.
مباحثی مثل کرم ضد آفتاب و چراغ پیشانی که هر کدام یک مبحث مستقل هستن را تو انجمن تجهیزات بذار. اونجا برا هر وسیله ای یه تاپیک جدا اومده که پیدا کردن اطلاعات را راحت میکنه.

و اما بحث اصلی که این تاپیک براش ایجاد شده.
به نظر من بیا خیلی ساده تر به قضیه نگاه کن.
مثلا یه پست اختصاصا برا کسایی که دفعه اوله میخوان برن تو طبیعت و کوه و الان موندن چی با خودشون ببرن. همین موضوع را بیا به طور کامل باز کن. مثلا براشون توضیح بده چرا نباید با کفش مجلسی کوه برن. چرا نباید با آستین حلقه ای کوه برن و...
برا بردن آب و غذا چیکار کنن. اصلا غذا چی ببرن؟ آب چقدر ببرن و خیلی چیزای دیگه.
براشون توضیح بده کجا می تونن چیزایی که لازم دارن تهیه کنن.

اینجوری خیلی کاربردی تر میشه :3:

Aramin
01-09-2010, 02:46 PM
یاد اولین سفرم با انوبانینی افتادم با این کاپیشن تنگها و بعد لباس مشکی تو افتاب بدون کلاه و بدون وسایل....
جالبه قبلش هم فکر می کردم چقدر وسایلم کامله!!!:4::4:
بعد کم کم با استفاده از تجربیات دوستان وسایلام کامل شد....یادش بخیر....:105:

JackLondon
02-09-2010, 02:04 AM
راجع به کوله پشتی و کوله چینی حرف های کامل قبلا در لینک زیر زده شده اما محض اطلاع عرض کنم که:

وسايل سنگين را در منطقه نزديک کمر خود جای دهيد و مرکز ثقل آنها را پائين بياوريد تا درحفظ تعادل به شما کمک کند.
در چيدن بارها درون کوله پشتی علاوه بر تقسيم صحيح بارها، بايد طوری آنها را سازماندهی کنيد که دسترسی به آنها هم ساده باشد. وسايلی را که بيشتر استفاده خواهيد کرد در دسترس قرار دهيد. چيزهايی مثل دستکش، کلاه، عينک آفتابی، نقشه و اسپری ضد حشرات را که بيشتر استفاده ميشوند در جيب های کناری و يا بالای کوله پشتی و بعضی ديگر را در كيف کمری و يا جيب های کاپشن و يا کت جای دهيد.
در هوای بارانی ، آب می تواند از لای درزها، دوخت ها، زيپ ها و جيب و درب رويی کوله پشتی هايی که از مواد ضد آب ساخته نشده اند، و يا نقاطی که خاصيت ضدآب بودن را از دست داده اند به درون کوله پشتی نفوذ کند . کيسه های پلاستيکی يا ساک های نايلونی می توانند محافظين خوبی برای محتويات درون کوله پشتی باشند، مخصوصاً در مواقعی که در هوای بارانی مجبوربه برپا کردن کمپ يا استراحت کردن باشيد. خيلی از توليد کنندگان کوله پشتی، روکش های ضدآب برای کوله ها درست می کنند. بعضی از طبيعت گردها هم يک کيسه زباله بزرگ را به عنوان پوشش داخلی، برای عایق کردن وسایل درون کوله استفاده می کنند.

بحث روکش کوله رو جدی بگیرین...یه موقع میبینین که تمام لوازمتون خیس شده هاااا:20:

راجع به دوربین هم اگه با خودتون میبرین این نکات هم رعایت کنین:

راحتترین راه برای حمل دوربین و خیس نشدن اینه که در یک کیسه نایلونی ضد آب قرار دهید

میتونین از پودرهای رطوبت گیر استفاده کنین که معمولا در بسته های کوچیک توی بسته های لوازم الکترونیکی قرار می دهند استفاده کنین.تهیه اش راحته(مثل پودر سیلیکاژل)

برنج هم یک رطوبت گیر خیلی خوبه...اگه امکانش رو دارین با خودتون ببرین که اگه یک وقتی خیس شدن حتما پس از جدا کردن سریع اجزای دوربین اون رو در داخل برنج قرار بدین:23:

JackLondon
02-09-2010, 02:08 AM
يكی از عوامل مهم داشتن يك شب راحت در طبيعت ، تكه ای زير اندازه كه كيسه خواب روی آن قرار میگیرد . هنگام زمستان در چادر و يا تابستان در هوای آزاد، اين زيراندازه كه مانع تبادل حرارت بين شما و زمين ميشه. اگر زير انداز به همراه نداشته باشيد مجبور خواهيد بود شب را به سختی بخوابيد و اين مساله در وضعيت جسمانی شما در روز بعد تاثير منفی میگذاره.

جنس مواد زير انداز

1-فوم فشرده : يك فوم فشرده ، نازك و سبك ميتواند عايق بدن در مقابل سطح زمين باشد . بافت و تركيب قرار گرفتن سلول های فوم باعث ميشود كه سطح آن نرمتر، وزن آن كمتر و با قابليت زياد حبس هوا در بين خود باشد كه باعث بالا رفتن كار آمدی آن می گردد.
2- تشك بادی : تشك بادی وسيله ای راحت است ولی عايق حرارت نمی باشد. در حقيقت هوای درونی تشك هنگام تحركات آن، حرارت بدن را جذب و به بيرون منتقل ميكند و از اين رو وسيله خوبی بری طبيعت گردی نيست.
3- فوم نرم و غير فشرده : اين نوع زيرانداز را با آستری آن استفاده كنيد چرا كه در غير اين صورت اين فوم حجيم ميتواند مانند يك ابر اسفنجی آب را به خود جذب كند

فوم و نرمی هوا درست شده و خيلی محبوب و كارآمد است.

اندازه:

زيراندازها در انواع سايز و ابعاد وجود دارند ولی نوع آن 2/1 متری آن در طبيعت گردی رايج است. برای زير پاهای خود حتی ميتوانيد از تشك نشستن و يا وسايل به عنوان زير انداز استفاده كنيد. زمانی كه در مناطق سرد ،روی برف و يا در زمستان كمپ زده ايد، از يك زيرانداز بادی 2/1 متری، روی یك فوم فشرده با اندازه استاندارد استفاده كنيد تا عايق زيادی بين خود و سطح زير خود ايجاد كنيد.

البته توضیحات کامل رو در اینجا ببینین

یادتون باشه که زیر انداز برای برنامه های چند روزه از نون شب هم واجبتره:39:

JackLondon
02-09-2010, 10:25 PM
پس تا الان برای برنامه های حداقل یکروزه این موارد رو بیاد رعایت کنین

اول اینکه حتما کفش مناسب بگیرین.با کفش معمولی و مجلسی و کتونی رفتن به این برنامه ها اولا باعث میشه کفشتون حسابی خراب بشه و از همه مهمتر اینکه چون مناسب نیست امکان این هست که پاتون پیچ بخوره و نتونین راه برین یا لیز بخورین و اتفاقات خطرناکی بیوفته و اینکه به علت نامناسب بودن زیر کفش تمام فشار به کف پاتون میرسه و باعث درد فراوان و کوفتگی چند روزه میشه.کلاه مناسب به همراه عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب رو هم فراموش نکنین.چون توی ارتفاع به علت کاهش ذرات هوا معمولا خورشید سریعتر روی بدن اثر میذاره.

دوم.لباس مناسب فصل و مکان برنامه...اصلا به فکر اینکه با یه پیرهن ساده یا تیشرت و بلیز توی کوه مخصوصا نیمه دوم سال برین رو نکنین.چون اولا عرق بدن جذب لباستون میشه و گرما رو به شدت از دست میدین.خیس شدن لباس و از سرما لرز گرفتن خیلی جدیه و خطرناک:16:
جوراب مناسب باعث میشه که علاوه بر خیس نشدن پا ، توی حرکت ، کفش پاتون رو نزنه

سوم.مواد خوراکی مثل پفک و چیپس رو نبرین.چون هم حجم زیادی داره و هم مناسب برنامه نیست.
شما باید قند و املاح و آب از دست رفته رو حتما توی حین برنامه جبران کنین.و گرنه بدنتون کم میاره و حتی امکان بیهوش شدن هم دارین.پس به جای اونها از خرما و گردو و همچنین لیموترش تازه استفاده کنین.لیمو ترش تشنگی رو رفع میکنه و باعث میش عطش نداشته باشین و املاح هم داره.خرما هم قند رو جبران میکنه که اگه با گردو باشه (یا کنجد)خیلی بهتره
برای غذا هم سعی کنین تا میتونین از موادی مثل تخم مرغ و یا کنسرو لوبیا و عدس استفاده کنین.ساندویچ کالباس و سوسیس که ...:31:
همراه بردن چایی کیسه ایی به همراه یه قمقمه آب جوش برای نهار و ... خیلی خوبه.حتی میتونین از لقمه هایی که کره و عسل داره به همراه چایی برای نهار استفاده کنین:38:
برای نوشیدنی آب از همه بهتره.سعی کنین برای یک برنامه ی یک روزه ی کوهنوردی(کوه پیمایی)یه بطری آب 1.5 لیتری برای هر نفر ببرین(الیته اگه فکر می کنین که شما بیشتر نیاز دارین میتنین ببرین،این مقدار حداقل هستش).

ادامه دارد...

اساتید محترم اگه ایرادی و یا نکته ایی هست که من بلد نیستم لطفا بگین که من هم یاد بگیرم...

ممنون:3:

majid911
03-09-2010, 09:32 PM
سلام . عضو جدیدم . از آشنایی با همه خوشحالم ...

Mehdi
04-09-2010, 01:23 AM
دوم.لباس مناسب فصل و مکان برنامه...اصلا به فکر اینکه با یه پیرهن ساده یا تیشرت و بلیز توی کوه مخصوصا نیمه دوم سال برین رو نکنین.چون اولا عرق بدن جذب لباستون میشه و گرما رو به شدت از دست میدین.خیس شدن لباس و از سرما لرز گرفتن خیلی جدیه و خطرناک:16:

ممنون
مطالب مفیدی بود.
فقط در مورد لباس به این راحتی نمیشه نظر داد. :3:

Parvaneh
04-09-2010, 10:53 AM
سلام . عضو جدیدم . از آشنایی با همه خوشحالم ...

سلام
خوش آمدید:1:
برای دیدن برنامه های قطعی شده انجمن:

cindi
06-09-2010, 02:01 PM
سلام!
منم سمیه هستم و خیلی خیلی خوشحالم که اینجا عضو شدم و اگه خدا بخواد خیلی مشتاقه سفر با شمام!You can see links before reply

Majid
06-09-2010, 02:18 PM
سلام!
منم سمیه هستم و خیلی خیلی خوشحالم که اینجا عضو شدم و اگه خدا بخواد خیلی مشتاقه سفر با شمام!You can see links before reply

سلام
به انجمن خوش آمدید
خوشحال میشیم در سفرهای ما شرکت کنید.
سعی کنید به سایت ما سر بزنید تا در جریان سفرهای ما قرار بگیرید.
سپاس

kai-zen
07-09-2010, 08:28 PM
امید هستم یک مسافر:4::3:

مهاجر
09-09-2010, 06:04 PM
سلام من علیرضا هستم = از گلستان _ شیرآباد - مشتاق همراهی شما در سفر :55:

KING OF THE ROAD
17-09-2010, 04:36 PM
علی هستم 23 ساله از تهران ، امیدوارم شرایطش واسم پیش بیاد که تو تورهاتون شرکت کنم !!

Parvaneh
18-09-2010, 12:25 PM
علی هستم 23 ساله از تهران ، امیدوارم شرایطش واسم پیش بیاد که تو تورهاتون شرکت کنم !!

سلام من علیرضا هستم = از گلستان _ شیرآباد - مشتاق همراهی شما در سفر :55:
خوش آمدید:1:
به امید دیدار در برنامه ها

MEISAMHAMIN
19-09-2010, 01:18 AM
دوستان فكر كنم اگه عنوان تاپيك رو به افراد تازه كار تغيير بديم بهتر باشه چون خيلي ها هستن كه تازه واردن اما اطلاعات كافي رو دارن و خيلي ها هم مثل من با اينكه چند ماهي با گروه بودن اما هنوز تازه كار به حساب ميان

Aramin
19-09-2010, 07:14 PM
دوستان فكر كنم اگه عنوان تاپيك رو به افراد تازه كار تغيير بديم بهتر باشه چون خيلي ها هستن كه تازه واردن اما اطلاعات كافي رو دارن و خيلي ها هم مثل من با اينكه چند ماهي با گروه بودن اما هنوز تازه كار به حساب ميان

بابا میثم جان شکسته نفسی نکن.....:4::4::6:

JackLondon
19-09-2010, 07:45 PM
من می خوام برای افرادی که تازه کار هستن و علاقه دارن که فعالیتهای اینچنینی داشته باشند چندتا پیشنهاد بدم:

1-لطفا اول به خودتون اعتماد کنین.
2-سعی کنین تا میتونین توی بخش های مختلف این سایت اطلاعات مفید پیدا کنین و تجربیات دوستانی که بیش از شما فعالیت داشتند رو در نظر بگیرین.
3-برای شروع کار دنبال هیچ پایه ای نباشین.از خودتون شروع کنین.
4- با جمع آوری اطلاعات لازم یه سری لوازم اولیه که می خواین رو تهیه کنین
5-در اولین فرصت خودتون یه برنامه برین.

جمع آوری اطلاعات از توی سایت و پرسیدن سوالاتتون از پیشکسوت هارو جدی بگیرین...من امتحان کردم...خیلی خوب جواب میده ...

امیدوارم که همه ی دوستان رو در برنامه های بعدی ببینم:3:

KafShdoOzak
21-09-2010, 01:43 PM
سلام... منم تازه کارم.
خیلی کار خوبی می کنی... من با این که خیلی از مطالب سایت رو خوندم هنوز گیجم!:22:
غار نوردی هم که یادم رفت...ظرفیت تکمیل شد:001_07:
فقط کاش یک برنامه بگذاری برای خرید با یک پیشکسوت دارای اعصاب!:5::109:

Mehdi
21-09-2010, 02:01 PM
سلام... منم تازه کارم.
خیلی کار خوبی می کنی... من با این که خیلی از مطالب سایت رو خوندم هنوز گیجم!:22:
غار نوردی هم که یادم رفت...ظرفیت تکمیل شد:001_07:
فقط کاش یک برنامه بگذاری برای خرید با یک پیشکسوت دارای اعصاب!:5::109:
سلام
خوش آمدی
برای خرید عجله نکن. چند تا برنامه یه روزه که نیازی به وسیله نداره بیا بعد وسیله بگیر.:3:
خودت پیشکسوت اعصاب دار پیدا می کنی اینجوری :3:

KafShdoOzak
22-09-2010, 09:49 PM
سلام ممنون:1:
پس بهتره که با چند تا برنامه یه روزه شروع کنم...:5:

Shelman
16-10-2010, 09:59 AM
دوستان سلام . :53:
من احمد هستم و توی سفر جواهر ده همراه تیم بودم به عنوان تازه وارد .
از اینکه بین شما هستم خیلی خوشحالم . تقریبا 27 ساله ( چند وقت دیگه تولدمه ) و امیدوارم همین طوری همیشه شاد و پر انرژی بمونید ...

tirana
16-10-2010, 12:15 PM
دوستان سلام . :53:
من احمد هستم و توی سفر جواهر ده همراه تیم بودم به عنوان تازه وارد .
از اینکه بین شما هستم خیلی خوشحالم . تقریبا 27 ساله ( چند وقت دیگه تولدمه ) و امیدوارم همین طوری همیشه شاد و پر انرژی بمونید ...

سلام احمد
ورود هر دومون رو تبریک میگم.

اسماعیل عراقی
20-10-2010, 10:46 PM
آقا من سفرهای یه روزه رو با یه بتری آب و یه کم غذا که نیاز به کوله نداره با کتانی هایی که باهشون فوتسال میکنم میرم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد خودتون شروع کنین یاد میگیرین چی نیاز دارین از بقیه هم میتونین حین سفر بپرسین ( رو اعصابش راه نرین )
شاید یکی میتونه پای برهنه بره دماوند :16: چرا مردمو میترسونین بزارین سفرشونو شروع کنن
آقا همه میتونن برن سفر فقط با سفرهای یه روزه شروع کنین با پیاده روی کم بقیش یواش یواش خودش حل میشه :3:

helijoop
24-10-2010, 03:48 AM
سلام
از اینکه سعادت این را پیدا کردم که در این انجمن در جمع صمیمی و با محبت شما حضور پیدا کنم و عضوی جدید و نوپا از این انجمن بشوم بسیار خوشحال هستم. تا حالا هیچ تجربه سفر بصورتی که در اینجا برنامه ریزی میشه نداشتم، امیدوارم در اولین سفر یک روزه در جمع عزیزان باشم و عضوی کوچک و کم تجربه از خانواده آنوبانینی بشوم. با دیدن تصاویر آلبومهای سفرهای قبلی که سپری شده حسرت خوردم که ای کاش زودتر با این انجمن و شما آشنا میشدم واقعا زیبایی ایران را به تصویر کشیدید بهتر بگم برای افرادی مثل من که خیلی کم سفر کردند اونهم سفرهای معمولی رفته اند این تصاویر معنای دیگری از سفر را بیان میکنند معنایی زیباتر و هیجان انگیز تر. فکر کنم هر فردی با دیدن عکسها آرزو میکنه در کنار شما در این مکانهای زیبا باشه و دوستان عزیزی همانند شما داشته باشه.

شاد و سلامت باشید
هلی جوپ

Parvaneh
24-10-2010, 07:40 AM
سلام
از اینکه سعادت این را پیدا کردم که در این انجمن در جمع صمیمی و با محبت شما حضور پیدا کنم و عضوی جدید و نوپا از این انجمن بشوم بسیار خوشحال هستم. تا حالا هیچ تجربه سفر بصورتی که در اینجا برنامه ریزی میشه نداشتم، امیدوارم در اولین سفر یک روزه در جمع عزیزان باشم و عضوی کوچک و کم تجربه از خانواده آنوبانینی بشوم. با دیدن تصاویر آلبومهای سفرهای قبلی که سپری شده حسرت خوردم که ای کاش زودتر با این انجمن و شما آشنا میشدم واقعا زیبایی ایران را به تصویر کشیدید بهتر بگم برای افرادی مثل من که خیلی کم سفر کردند اونهم سفرهای معمولی رفته اند این تصاویر معنای دیگری از سفر را بیان میکنند معنایی زیباتر و هیجان انگیز تر. فکر کنم هر فردی با دیدن عکسها آرزو میکنه در کنار شما در این مکانهای زیبا باشه و دوستان عزیزی همانند شما داشته باشه.

شاد و سلامت باشید
هلی جوپ

سلامی چو بوی خوش آشنایی:1:
همه ما یه روز سفرهای اینچنینی رو از یه جایی شروع کردیم.
جنس این سفرها با سفرهای عادی از کجاست تا بکجا!:3:
پیشنهادم اول سفرهای یک روزست . بعد کمپینگ های سبک و ....
اطلاعات برنامه های جاری:

SaeedOnline
01-11-2010, 12:18 AM
با سلام خدمت شما عزيزان
من سعيد هستم از اصفهان . خيلي خوشحال هستم كه تونستم در انجمني عضو بشم كه گردشگردي و سفر عنصراصلي ان هست و به جمع شما دوستان عزيز بپيوندم بنده هم تاكنون موفق به سفر به صورت گروهي با دوستان ديگر شهرها نشده ام و امدوارم با شما دوستان عزيز بتونم تجربه هاي خوبي را داشته باشم چون رشته ي تحصيليم هم جهانگردي هست
و سوالي كه از دوستان داشتم اينه كه برنامه اي براي دوستاني كه در تهران نيستند دارين؟
با تشكر

Shahram
01-11-2010, 09:41 AM
با سلام خدمت شما عزيزان
من سعيد هستم از اصفهان . خيلي خوشحال هستم كه تونستم در انجمني عضو بشم كه گردشگردي و سفر عنصراصلي ان هست و به جمع شما دوستان عزيز بپيوندم بنده هم تاكنون موفق به سفر به صورت گروهي با دوستان ديگر شهرها نشده ام و امیدوارم با شما دوستان عزيز بتونم تجربه هاي خوبي را داشته باشم چون رشته ي تحصيليم هم جهانگردي هست
و سوالي كه از دوستان داشتم اينه كه برنامه اي براي دوستاني كه در تهران نيستند دارين؟
با تشكر

با سلام و خوشامد خدمت شما دوست عزیز. :53:
ما هم آز آشنائی با شما خوشحالیم. در برنامه ها از بیشتر استانها شرکت می کنند اصفهان که جای خود داره. برنامه های اعلام شده فقط برای دوستان تهرانی نیست و همه می تونند شرکت کنند ، منتها یه کم برای شهرهای دیگه سختی هایی وجود داره :3:
امیدوارم به زودی در برنامه ها شما رو ببینیم :6:

Parvaneh
01-11-2010, 09:42 AM
با سلام خدمت شما عزيزان
من سعيد هستم از اصفهان . خيلي خوشحال هستم كه تونستم در انجمني عضو بشم كه گردشگردي و سفر عنصراصلي ان هست و به جمع شما دوستان عزيز بپيوندم بنده هم تاكنون موفق به سفر به صورت گروهي با دوستان ديگر شهرها نشده ام و امدوارم با شما دوستان عزيز بتونم تجربه هاي خوبي را داشته باشم چون رشته ي تحصيليم هم جهانگردي هست
با تشكر

سلام و خوش آمد :1:
خوشحالیم فردی از جنس گردشگری و جهانگردی به گروه پیوسته.
در حال حاضر آنوبانینی شعبه ای نداره:3:
شما می تونید در برنامه هایی که ترتیب داده میشه با هماهنگی های قبلی یا از تهران یا بین مسیر(اگر میسر باشه) با ما همسفر بشید.دوستانی از سایر شهرهای دیگه بارها همسفر ما بودند.

maryam.66
01-11-2010, 11:57 PM
سلام به همگی ... من مریم هستم و همونطوری که از سر و شکلم پیداست تازه واردم اینجا:3:
من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم.گیلانی هستم و تمام آرزوم اینه که روزی بتونم یکی از بهترین لیدرهای کشور بشم.متاسفانه بچه های رشته ی ما یا بی هدف وارد این رشته میشن یا آخره آرزوهاشون ختم میشه به کار توی آژانس های مسافرتی ...:33:
تا حالا تاسف می خوردم بابت این همه بی مهری ای که توی این این کشور به سفر و گردشگری می شد .حالا خوشحالم جایی رو پیدا کردم که آدمایی از جنس خودم دارن فعالیت می کنن.
امیدوارم یه روزی بتونم توی برنامه هاتون شرکت کنم.

Mehdi
02-11-2010, 12:27 AM
سلام به همگی ... من مریم هستم و همونطوری که از سر و شکلم پیداست تازه واردم اینجا:3:
من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم.گیلانی هستم و تمام آرزوم اینه که روزی بتونم یکی از بهترین لیدرهای کشور بشم.متاسفانه بچه های رشته ی ما یا بی هدف وارد این رشته میشن یا آخره آرزوهاشون ختم میشه به کار توی آژانس های مسافرتی ...:33:
تا حالا تاسف می خوردم بابت این همه بی مهری ای که توی این این کشور به سفر و گردشگری می شد .حالا خوشحالم جایی رو پیدا کردم که آدمایی از جنس خودم دارن فعالیت می کنن.
امیدوارم یه روزی بتونم توی برنامه هاتون شرکت کنم.
خوش آمدی خانم
قدر جایی که زندگی می کنی را بدون. بی نظیره. :3:
در رسیدن به هدفت خیلی می تونه بهت کمک کنه

newmusic
07-11-2010, 04:28 PM
سلام به هم دوستان

عجب برنامه های جالبی دارین یه ایمیل برام اومد خلاصه دایرکت شدیم اینجا
چند تا سوال داشتم
تنهایی باید بیایم؟؟!!
مبدا حرکت تهران هست؟
اینحا زیر نظر جایی هست یا خصوصیه ؟

و سوال آخر اینکه کلا گروه در چه رده سنی هستن؟دانشجو/محصل؟کارمند

Parvaneh
07-11-2010, 04:32 PM
سلام به هم دوستان

عجب برنامه های جالبی دارین یه ایمیل برام اومد خلاصه دایرکت شدیم اینجا
چند تا سوال داشتم
تنهایی باید بیایم؟؟!!
مبدا حرکت تهران هست؟
اینحا زیر نظر جایی هست یا خصوصیه ؟

و سوال آخر اینکه کلا گروه در چه رده سنی هستن؟دانشجو/محصل؟کارمند

سلام و خوش آمد:1:
اطلاعات کامل برنامه:
نیازی به شرکت با همراه نیست.هر طور که مایلید
این انجمن وابسته به جایی نیست.
از همه رده سنی هستند . بیشتر بین 20 تا 40 سال پوشش می ده.

safar
09-11-2010, 02:22 PM
مدیران عزیز و سخت کوش این انجمن ... که از تور های جالب و بازخوردهای دوستان همسفر کاملا پیداست خیلی کارشون رو خوب بلدن .... یه پیشنهاد دارم ... نمی دونم چقدر درسته و چقدر مورد قبول ...

پیشنهادم اینه که برای دوستان تازه مسافر تا چند بار همسفر شده ... به همراه یکی دو تا مدیر تورهای کوچیک و یک روزه اشنایی بزارید که زیاد هم دور نباشه و حتی خانم ها هم بتونن بدون مشکل همسفر بشن ... با این کار هم حس اعتماد به نفس دوستان جدید الاورود پیدا می شه ... هم گروه و با گروه سفر کردن رو تجربه می کنن و هم میشه تو این تور های مدیران با تجربه مسائل اموزشی رو به بهترین نحوه و بصورت عملی به دوستان یاد بدن ...

با این تور ها دیگه من نوعی که تازه کار هم هستم و وسایل زیادی شاید برای همسفر نداشته باشم دلم گرمه که همه مسافران همینجورین و مثل من اولین بارشونه و هم اینکه همه میایم که در کنار لذت یاد هم بگیریم و اینجوری وقت دوستان پایه مسافرت و کسایی که تجربه ی خوبی دارن هم تلف نمی شه ...

بهرحال پیشنهادی بود از یه تازه مسافر که فکر می کنم جمعی به این خوبی برای مسافرت رو تا حالا جایی با مدیریت اینچنین خوب ندیده بود و اشتیاق کافی هم برای پیوستن به مسافرت ها داره ...

ممنون

Parvaneh
09-11-2010, 02:41 PM
مدیران عزیز و سخت کوش این انجمن ... که از تور های جالب و بازخوردهای دوستان همسفر کاملا پیداست خیلی کارشون رو خوب بلدن .... یه پیشنهاد دارم ... نمی دونم چقدر درسته و چقدر مورد قبول ...

پیشنهادم اینه که برای دوستان تازه مسافر تا چند بار همسفر شده ... به همراه یکی دو تا مدیر تورهای کوچیک و یک روزه اشنایی بزارید که زیاد هم دور نباشه و حتی خانم ها هم بتونن بدون مشکل همسفر بشن ... با این کار هم حس اعتماد به نفس دوستان جدید الاورود پیدا می شه ... هم گروه و با گروه سفر کردن رو تجربه می کنن و هم میشه تو این تور های مدیران با تجربه مسائل اموزشی رو به بهترین نحوه و بصورت عملی به دوستان یاد بدن ...

با این تور ها دیگه من نوعی که تازه کار هم هستم و وسایل زیادی شاید برای همسفر نداشته باشم دلم گرمه که همه مسافران همینجورین و مثل من اولین بارشونه و هم اینکه همه میایم که در کنار لذت یاد هم بگیریم و اینجوری وقت دوستان پایه مسافرت و کسایی که تجربه ی خوبی دارن هم تلف نمی شه ...

بهرحال پیشنهادی بود از یه تازه مسافر که فکر می کنم جمعی به این خوبی برای مسافرت رو تا حالا جایی با مدیریت اینچنین خوب ندیده بود و اشتیاق کافی هم برای پیوستن به مسافرت ها داره ...

ممنون
سپاس از پیشنهادتون:5:
قسمتی از آنچه شما می فرمایید اعم از آشنایی و آسودگی خاطر خانم و انتقال تجارب و آمادگی و ... در برنامه های ذیل گنجانده شده است.

kashua
05-12-2010, 11:49 AM
سلام...
کاشوآ هستم تنها موجودی در دهه سوم زندگی خویش....
خیلی خوشحالم عضو کوچکی ازین مجموعه دوستداشتنی هستم....

امیدوارم بتونم در اولین فرصت در برنامه هاتون شرکت کنم و در رکابتون باشم...:1:

JackLondon
05-12-2010, 12:31 PM
سلام...
کاشوآ هستم تنها موجودی در دهه سوم زندگی خویش....
خیلی خوشحالم عضو کوچکی ازین مجموعه دوستداشتنی هستم....

امیدوارم بتونم در اولین فرصت در برنامه هاتون شرکت کنم و در رکابتون باشم...:1:

سلام دوست عزیز....خیلی خیلی خوش آمدی....

این مجموعه ی دوست داشتنی هم از دیدن شما در برنامه ها خیلی خوشحال میشه:3:

Pita
05-12-2010, 09:05 PM
با سلام
من مهدی هستم
ساکن همدان ، ۲۷ سالمه ، دوچرخه سواری و کوهپیمایی میکنم.

ما هم تو همدان یک گروه داریم که هر سال یکبار نقاط دیدنی (از جنبه طبیعت) رو میریم البته من سه ساله باهشون همراهم . سفرهامون هم ۵ الی ۶ روزه هست
امسالم به آبشار لاتون و خلخال و دامنه های سبلان رفتیم.

لطفا برنامه های بلندمدتتون رو بیشتر کنید تا ما شهرستانی ها هم بتونیم در کنار شما حضور داشته باشیم.

Carlos
05-12-2010, 09:28 PM
با سلام
من مهدی هستم
ساکن همدان ، ۲۷ سالمه ، دوچرخه سواری و کوهپیمایی میکنم.

ما هم تو همدان یک گروه داریم که هر سال یکبار نقاط دیدنی (از جنبه طبیعت) رو میریم البته من سه ساله باهشون همراهم . سفرهامون هم ۵ الی ۶ روزه هست
امسالم به آبشار لاتون و خلخال و دامنه های سبلان رفتیم.

لطفا برنامه های بلندمدتتون رو بیشتر کنید تا ما شهرستانی ها هم بتونیم در کنار شما حضور داشته باشیم.

سلامی به گرمای افتاب طلایی بر شما دوست ورزش کار:53::53:
خوشحالیم که اعضایی ورزشکار و طبیعت دوست چون شما به جمع ما اضافه میشوند.
در بعضی از برنامه ها در صورتی که مسیر از نزدیکی شهر شما عبور کند و در صورت هماهنگی و قبول کردن مدیر برنامه میتوانید به جمع انوبانینینون اضافه شوید.
خوشحال مییم شما رو زیارت کنیم.:3:

donkishot
25-12-2010, 09:27 PM
دوستان عزيز:
چند هفته ست كه تو اين انجمن برا خودم ميگردم ‌‌و همه جا سرك كشيدم
تاپيكي براي سؤالم پيدا نكردم. حالا اينجا مطرح ميكنم.
آنوبانيني يعني چي؟
ضمنا' هر چي ميگردم ميبينم كه هم سن و سال من اينجايافت نميشود:12::20:
عاشق طبيعت بخصوص حيات وحشم ‌
تو سفرهاتون بندرت بتونم همراهي كنم فقط بدليل كار و كار و البته عيال و بچه ها
فعلا بزرگترين حسن آشنايي من با انجمن ‍‌تايپ فارسيه كه عرقمو در اورده
تا حالا فينگليش يا انگليسي مينوشتم

aida_kh
25-12-2010, 09:34 PM
دوستان عزيز:
آنوبانيني يعني چي؟

به انجمن خوش آمدید.
امیدوارم بتونید تو سفرها با خانواده همراه بشید. درسته که اکثر بچه هایی که اینجا پست میذارن خیلی جوانن اما تو همه سفر ها زوج های دوست داشتنی بزرگتر از ما هم زیاد هست.
در ضمن فارسی نوشتن خیلی بهتر از فینگلیش نوشته. بهتره خط و زبانمون رو پاس بداریم :3:

poupak
25-12-2010, 10:14 PM
دوستان عزيز:
آنوبانيني يعني چي؟
.....

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

آنوبانی‌نی نام پادشاه (You can see links before reply) لولوبی (You can see links before reply) بوده و نقش‌برجسته آنوبانی‌نی (You can see links before reply 3%D8%AA%D9%87_%D8%A2%D9%86%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86 %DB%8C%E2%80%8C%D9%86%DB%8C) منسوب به او در شهر سرپل ذهاب (You can see links before reply) ، از قدیمی‌ترین سنگ نبشته‌های ایران (You can see links before reply) با قدمت ۴۸۰۰ سال است. این نقش برجسته پرده‌ای است که در آن شاه (آنوبانی‌نی) در برابر الهه (You can see links before reply) ایشتار (You can see links before reply) که او را در مقابل دشمنان پیروزی داده‌است، ایستاده و پای خود را بر بدن دشمن نهاده‌است. ایشتار نیزه‌ای (You can see links before reply) به دست دارد و قصد دارد با طنابی (You can see links before reply) که به دست گرفته، گردن اسیری دیگر را ببندد. علاوه بر شاه و ایشتار، ۹ اسیر بدون لباس نیز در تصویر مشاهده می شود. نقش برجسته آنوبانی‌نی، امروزه در داخل یک دبیرستان دخترانه در شهر سرپل ذهاب (You can see links before reply) قرار دارد. ذیل نقش برجسته، سنگ نبشته‌ای به خط اکدی (You can see links before reply %8C&action=edit&redlink=1) قرار دارد که ترجمه آن چنین است:

آنوبانی‌نی پادشاه توانا، پادشاه لولوبی نقش خود و نقش الهه ایشتار (You can see links before reply) را در کوه باتیر رسم کرده‌است. آن کس که این نقوش و این لوح را محو کند، به نفرین و لعنت آنو، آنوتروم، بل، بلیت، رامان، ایشتار، سین و شمش گرفتار و با دو نسل او برباد رواد

لولوبیان از اقوام زاگرس نشین بوده و پیش از آریایی ها در این محل سکونت داشتند.
الهه نی‌نی یا در نوع آشوری خود ایشتار (You can see links before reply) و در فرهنگ سومری از آن به اینانا (You can see links before reply) یاد می شود که الهۀ نشاط عشق است.

Mehdi
25-12-2010, 10:55 PM
دوستان عزيز:
آنوبانيني يعني چي؟
یه سری اطلاعات از اینجا می تونید بگیرید:

donkishot
25-12-2010, 11:08 PM
آيداي عزيز
تشكر از خوشامد گوييت من تو مرز 50 هستم امسال همه اش 4 بار تونستم بزنم تو دشت و دمن عاشورا تاسوا رو هم تونستم يه سفر تا اروميه برم.
اما پوپك عزيز بينهايت ممنونم فكر كردم يه اسم من دراورديه اصلا به فكرم نرسيد كه ميتونم تو ويكي پديابگردم دمش گرم هر كي كه اين اسمو انتخاب كرده.
اميدوارم بتونم اينجا مفيد باشم

donkishot
25-12-2010, 11:16 PM
یه سری اطلاعات از اینجا می تونید بگیرید:

آقا مهدي لينكت فوق العاده ست :77:
ممنونم

poupak
25-12-2010, 11:26 PM
آقا مهدي لينكت فوق العاده ست :77:
ممنونم

همین آقاهه (مهدي) دمش گرم : چون ایشون انتخاب کرده اسم گروه رو.:4:
درست میگم رءیس؟ :3:
باعث و بانیش هم خود ایشونه :41:

donkishot
26-12-2010, 03:27 PM
پس آقا مهدي بايد با عينك ديگه يي نيگات كنيم:4::26:

Mehdi
26-12-2010, 03:30 PM
همگی لطف دارید :3:

Milad.Cc
30-12-2010, 01:39 AM
سلام دوستان
من هم جدیدم و خیلی خیلی خوشحالم که اینجا رو کشف کردم
اگه بشه ؛ تو برنامه های آتی حتما شرکت می کنم

Shahram
30-12-2010, 10:23 AM
سلام دوستان
من هم جدیدم و خیلی خیلی خوشحالم که اینجا رو کشف کردم
اگه بشه ؛ تو برنامه های آتی حتما شرکت می کنم

با سلام و خوش آمد. امیدوارم به زودی شما رو هم در کنار خودمون ببینیم :3::53::54:

kamiar.d
01-01-2011, 01:00 AM
درود به همه دوستان ایران نورد...
کامیار هستم عاشق ژول ورنیسم م م م م
و با اجازه عضو جدید سایت

JackLondon
01-01-2011, 01:03 AM
درود به همه دوستان ایران نورد...
کامیار هستم عاشق ژول ورنیسم م م م م
و با اجازه عضو جدید سایت

آقا کامیار خیلی خیلی خوش آمدی ....امیدوارم همیشه در این انمن ساعت های شادی رو سپری کنی:3:

fumed
11-01-2011, 12:29 PM
سلام به همه
امیر هستم
عضو جدید سایت
عشق کوه پیمایی از ضد مسیرها در 4 فصل سال!:4:

Parvaneh
11-01-2011, 01:08 PM
سلام به همه
امیر هستم
عضو جدید سایت
عشق کوه پیمایی از ضد مسیرها در 4 فصل سال!:4:

سلامی چو بوی خوش آشنایی :1:
امیدوارم با گروه خاطرات خوبی رو تجربه کنی.البته شاید با شیوه ای متفاوت:3:

sahar.rad
16-01-2011, 11:53 AM
سلام سحر هستم .. تجربه همراهی با آنوبانینی رو در دو برنامه داشتم که عالیییییییییی بود .. همه تلاشم هم اینه که در بقیه برنامه ها هم شرکت کنم.چون (( بچه ها یی که مثل من تازه مسافرید در این اکیپ .تجربه همراهی با این آنوبانینی ها از همه چیز هیجان انگیزتر و سودمندتره)):36::5::4:.. بشتابیدددددد:3::69::1::6:

Milad.Cc
17-01-2011, 02:14 AM
سلام سحر هستم .. تجربه همراهی با آنوبانینی رو در دو برنامه داشتم که عالیییییییییی بود .. همه تلاشم هم اینه که در بقیه برنامه ها هم شرکت کنم.چون (( بچه ها یی که مثل من تازه مسافرید در این اکیپ .تجربه همراهی با این آنوبانینی ها از همه چیز هیجان انگیزتر و سودمندتره)):36::5::4:.. بشتابیدددددد:3::69::1::6:
به عنوان یک عضو خیلی خیل قدیمی ؛ بهت خوشامد میگم :4:

sahar.rad
17-01-2011, 11:41 AM
میلاد واقعا خرسندمممممممم کردیییی از این خوشامد گویی/// ای قدیمی:4::13:

JackLondon
17-01-2011, 12:21 PM
:3:

من هم به عنوان يك تازه مسافر به شما سحر خانم خوشامد ميگم

Milad.Cc
18-01-2011, 01:17 AM
میلاد واقعا خرسندمممممممم کردیییی از این خوشامد گویی/// ای قدیمی:4::13:
خواهش می کنم ؛ اگر ما قدیمی ها هوای شما جدیدی ها رو نداشته باشیم که نمیشه آخه ..

من هم به عنوان يك تازه مسافر به شما سحر خانم خوشامد ميگم
ممنونم فرزندم .. باشد تا رستگار شوی ..

محمد وزیری
18-01-2011, 01:51 AM
بچه ها رفتین التماس دعا:4:

sahar.rad
18-01-2011, 03:47 PM
(:خواهش می کنم ؛ اگر ما قدیمی ها هوای شما جدیدی ها رو نداشته باشیم که نمیشه آخه ..

RE: miladccآره خوب اصلا بدون میلاد که آنوبانینی حتما یکی از ستونهاش میریزه :10::4::21::44::44:

JackLondon
18-01-2011, 05:11 PM
re: Miladccآره خوب اصلا بدون میلاد که آنوبانینی حتما یکی از ستونهاش میریزه :10::4::21::44::44:

سحر خانم آنوبانینی بدون حضور تک تک دوستان یکی از ستون هاش میریزه...هیچ فرقی هم بین قدیمی تر ها و جدیدی تر ها نیست...این عناوین همش بهانه است....حضور تمام افراد در کنار همدیگه هستش که باعث میشه آنوبانینی جون بگیره:3:

Aramin
18-01-2011, 07:24 PM
به قول مجید:
همه ما روزی تازه وارد بودیم.پس هیچ فرقی بین اعضا جدید و قدیم نیست.
همه اعضا دوست داشتنی و قابل احترامند.:53::8:

Milad.Cc
18-01-2011, 10:43 PM
سحر خانم آنوبانینی بدون حضور تک تک دوستان یکی از ستون هاش میریزه...هیچ فرقی هم بین قدیمی تر ها و جدیدی تر ها نیست...این عناوین همش بهانه است....حضور تمام افراد در کنار همدیگه هستش که باعث میشه آنوبانینی جون بگیره:3:
الیاس این جواب فلسفیت منو ساعت ها به فکر فرو برد ...

Narimani
05-02-2011, 05:19 PM
سلام،
من عضو جدید هستم و دلم میخواهد با دیگر اعضای گروه اشنا شوم و بیشتر دربرنامه های یک روزه باشما همرا ه شوم. لطفا چگونگی این کار راتوضیح دهید

Solmaz
05-02-2011, 05:24 PM
سلام،
من عضو جدید هستم و دلم میخواهد با دیگر اعضای گروه اشنا شوم و بیشتر دربرنامه های یک روزه باشما همرا ه شوم. لطفا چگونگی این کار راتوضیح دهید
سلام
خیلی خیلی به انجمن خودتون خوش آمدید.
شما میتونید برنامه های سفر رو از طریق لینک زیر پیگیری کنید.
خوشحال میشیم تو سفرها، چه یکروزه و چه چند روزه، در خدمتتون باشیم.
به امید دیدار

adeleh
05-02-2011, 10:32 PM
سلام دوستان .
من تازه واردم .خیلی دلم می خواد به منم خوش آمد بگین .:4::10:

Majid
05-02-2011, 10:37 PM
سلام دوستان .
سلام
بسیار بسیار بسیار خوش آمدید به انجمن
امیدواریم به زودی با ما همسفر بشین:53::53::53:

JackLondon
05-02-2011, 11:05 PM
سلام دوستان .

دوست دارین چه سبکی تبریک بگیم؟...رسمی باشه؟...دوستانه باشه؟....متعجبانه باشه؟...جینگولی باشه؟....تعارف نکنین...منو بازه:3:....انتخاب از شما....تبریک از ما:4::6:

adeleh
06-02-2011, 12:33 AM
دوست دارین چه سبکی تبریک بگیم؟...رسمی باشه؟...دوستانه باشه؟....متعجبانه باشه؟...جینگولی باشه؟....تعارف نکنین...منو بازه:3:....انتخاب از شما....تبریک از ما:4::6:

من ترکیبی از همه اینا رو می پسندم !:4:
می تونید یه مسابقه بذارید تا بهترین پیام خوش آمدگویی رو انتخاب کنم :16:
( یکم بی جنبه ام خب !):48:

sam32
06-02-2011, 10:13 AM
سلام خوبيد بابا حسوديم شد اينقدر به همه تازه واردا خوشامد گفتيد به من نگفتيد منم تازه واردم خب
:4:

Behzad
06-02-2011, 10:39 AM
سلام خوبيد بابا حسوديم شد اينقدر به همه تازه واردا خوشامد گفتيد به من نگفتيد منم تازه واردم خب
:4:

سلام به روی ماهتون
من يكی كه خوبم، الحمدلله
حسودی نداره، شما هم خوش آمديد، قدم رنجه كردين :53: و ورودتون رو به فضای مجازی انجمن خوش آمد ميگم. انشالا در جمع حقيقی گروه زيارتتون كنيم :3: :57: :113:
به اميد ديدار

sam32
06-02-2011, 12:16 PM
آخيش داشتم ميتركيدما :3::6:

sorosh
07-02-2011, 02:38 AM
آخيش داشتم ميتركيدما :3::6:

آخی طفلی:6:
سلام عزیزم خوش اومدی خیلی خیلی خوش اومدی امیدوارم که موفق باشی وای چه آواتار ثشنگی وای وای چه اسم زیبایی.:53::53:
خوب بسه کافیه بذار حساب کنم .
رو هم شد 200 تومان شماره حساب الیاس هست بریز ازش میگیرم.:16:

sadafi
08-02-2011, 02:05 AM
آخی طفلی:6:
سلام عزیزم خوش اومدی خیلی خیلی خوش اومدی امیدوارم که موفق باشی وای چه آواتار ثشنگی وای وای چه اسم زیبایی.:53::53:
خوب بسه کافیه بذار حساب کنم .
رو هم شد 200 تومان شماره حساب الیاس هست بریز ازش میگیرم.:16:

آقا سروش ممکنه یکمم از من تعریف کنی انگیزه پیدا کنم واسه زندگی کردن:5::3: (هزینشم حساب کن تقدیم کنم:3:)

Dr Ernesto
08-02-2011, 02:10 PM
سلام
من تو آبان ماه 89 عضو شدم
به صورت کاملا اتفاقی
خیلی خوشحالم از آشنایی با این مجموعه
تو آموزشهای تخصصی ژئو توریسم و همچنین حمایت از حیوانات و گیاهان هم فعالیت میکنم
و سعی میکنم تو صفحه مربوط به شهرها و استانها هم تا جایی که بتونم مطلب بنویسم
البته عکاس هم هستم

JackLondon
08-02-2011, 03:06 PM
سلام
من تو آبان ماه 89 عضو شدم
به صورت کاملا اتفاقی
خیلی خوشحالم از آشنایی با این مجموعه
تو آموزشهای تخصصی ژئو توریسم و همچنین حمایت از حیوانات و گیاهان هم فعالیت میکنم
و سعی میکنم تو صفحه مربوط به شهرها و استانها هم تا جایی که بتونم مطلب بنویسم
البته عکاس هم هستم

مطمئن باشین که همه ی ما هم از همراهی با شما خوشحالیم

خیر مقدم به شما....ماشاالله حسابی هم اکتیو و فعال هستین:3:

Dr Ernesto
08-02-2011, 05:14 PM
حمایت از میراث فرهنگی ملی و میراث معنوی ملی رو تو برنامه های فرهنگی فراموش نکنید

sorosh
14-02-2011, 12:08 PM
آقا سروش ممکنه یکمم از من تعریف کنی انگیزه پیدا کنم واسه زندگی کردن:5::3: (هزینشم حساب کن تقدیم کنم:3:)

به به صدفی خانم ماشالله بزرگ شدیا چه خانم با شخصیتی. وای آواتارت چه قدر بهت میاد چشمات منو کشته وای رنگ صورتی پیرهنت هم که خیلی خیلی قشنگ ای زیبا لباس ای مو قشنگ ای با کلاس ای .....:53::53::53::53:

خوب بیزحمت الیاس جون فاکتورش را براش بنویس بعد حساب میکنیم.:57:

damavandy
14-03-2011, 01:20 AM
سلام ودرود به هم انجمنیهای عزیز این جوان قدیم و با تجربه در زمینه جهانگردی و ایرانگردی ...و کوهنوردی واکوتوریسم در جمع خود پزیرا باشید:55::53:

Majid
14-03-2011, 02:16 PM
سلام ودرود به هم انجمنیهای عزیز این جوان قدیم و با تجربه در زمینه جهانگردی و ایرانگردی ...و کوهنوردی واکوتوریسم در جمع خود پزیرا باشید:55::53:
سلام دوست عزیز
خوش آمدید به انجمن
بسیار خرسند خواهیم شد تا از اطلاعات و تجربیات شما استفاده کنیم.
سپاس:53::53::53:

damavandy
15-03-2011, 07:09 PM
بسیار سفر بایید تا پخته شود خامی در جوار شما خوشحالم

Solmaz
15-03-2011, 07:24 PM
بسیار سفر بایید تا پخته شود خامی در جوار شما خوشحالم
خیلی خیلی به انجمن خوش آمدید.
معلومه که شما سفرهای زیادی رو رفتین و تجارب زیادی هم کسب کردید.
امیدواریم به زودی در سفرها ملاقاتتون کنیم.
سال خوبی داشته باشید
شاد باشید

donkishot
15-03-2011, 09:48 PM

سلام و خير مقدم به جوان قديم و با تجربه

damavandy
16-03-2011, 12:21 AM
تا توانی دلی بدست اور دل شکستن هنر نمیباشد:20:

خیلی خیلی به انجمن خوش آمدید.
معلومه که شما سفرهای زیادی رو رفتین و تجارب زیادی هم کسب کردید.
امیدواریم به زودی در سفرها ملاقاتتون کنیم.
سال خوبی داشته باشید
شاد باشید
سلام شما هم سال خوب و پر بار و به ارزو های زیبایی که داریید برسید ایینده ایران مال جوانهاست

سلام و خير مقدم به جوان قديم و با تجربه
سلام یار دیریینه میگوییند شراب کهنه خوبه و جوانهای قدیم .....................

رها
17-03-2011, 03:20 PM
سلام دوستان:9:
منم دو هفته ای میشه عضو شدم.البته قبلا با
این گروه پر روحیه وشاد کمی اشنا بودم.ولی متاسفانه
دیر به برنامه های سفر ودیدار از مراکز خیریه وایتام رسیدم
امیدوارم اگر عمری باقی بود در سال اینده بیشتر همراه شما ها باشم.
سال خوبتر وشادتری برای همه ارزو می کنم...:8::11::12::1:

Shahram
17-03-2011, 03:31 PM
سلام دوستان:9:
منم دو هفته ای میشه عضو شدم.البته قبلا با
این گروه پر روحیه وشاد کمی اشنا بودم.ولی متاسفانه
دیر به برنامه های سفر ودیدار از مراکز خیریه وایتام رسیدم
امیدوارم اگر عمری باقی بود در سال اینده بیشتر همراه شما ها باشم.
سال خوبتر وشادتری برای همه ارزو می کنم...:8::11::12::1:

سلام
خیلی خوش اومدین :53:
ایشاللا در سال جدید انرژی شما هم به انرژی گروه اضافه بشه :3:
و سال خوبی رو شروع کنید

رها
17-03-2011, 03:54 PM
سلام
خیلی خوش اومدین :53:
ایشاللا در سال جدید انرژی شما هم به انرژی گروه اضافه بشه :3:
و سال خوبی رو شروع کنید

:53:

ممنون دوست عزیز...انشالا برای همگی سال خوبی بشه:3::53::53::53::70:

masih_777
07-04-2011, 11:31 PM
سلاااام من اومدم............منو هم راه می دین؟

JackLondon
07-04-2011, 11:35 PM
سلاااام من اومدم............منو هم راه می دین؟

سلااااااااااااااااااممممم .....رسیدن به خیر...اختیار دارین دوست عزیز...اینجا برای همه ی آدم های خوب دنیا جا هست....خوشحالم که به ما میپیوندین:3:

masih_777
07-04-2011, 11:39 PM
:9:من از اینکه اینجا پیش این همه طبیعت دوست هستم خوشحالم. :1:
آقا مهدی ممنوووون:6:

Majid
07-04-2011, 11:41 PM
:9:من از اینکه اینجا پیش این همه طبیعت دوست هستم خوشحالم. :1:
آقا مهدی ممنوووون:6:
سلام
بسیار خوش آمدین به انجمن
امیدوارم به زودی همسفر مابشین
در قسمت تورها و برنامه های سفر میتونین از برنامه های آتی ما باخبر بشین
شاد باشین:53::53:

sadaf
08-04-2011, 05:15 AM
:54:سلام به همه ی مسافر های عاشق امیدوارم منم بتونم تو سفرها همراهتون باشم:1:

خاطره
15-04-2011, 09:13 PM
یه نکته ایی به نظرم رسیده .. جدا هر چی گشتم جایی براش پیدا نکردم ....پس همینجا میگم شاید افراد جدید پیدا شدن..
تو گروه ما از انواع مهندسی ها و علوم پایه .. علوم انسانی و حقوق ... مشاغل ازاد و .. افرادی هستن اما به نظرم میاد (البته با توجه به شناخت من از افراد تا به حال) از دوستان گروه علوم تجربی... پزشک و .. کمه یا نداریم
من تاحالا پرستار پزشک یا .. ندیدم ..
خوب میشه اگه کسی از این قشر هم دوست داره به گروه معرفی کنه ..
مثلا الان اگه ما فیزیوتراپ داشتیم که خودشم کوهنورد و طبیعت گرد بود .. کشف میشد چرا پای چپ من بعد از کوهنوردی اینقدر درد میگیره !! چون دکتر معمولی میگه هیچی نیست ولی من فک میکنم این دکتره اگه خودش اهله ورزش بود احتمال این که مشکل رو حدس بزنه بیشتر بود... یا حداقل متوجه میشد من چیکار میکنم که اینجوری میشم ..
یا تو برنامه های طولانی فک کنم وجود این دوستان هم مفید باشه .

Soheila
16-04-2011, 12:30 AM
یه نکته ایی به نظرم رسیده .. جدا هر چی گشتم جایی براش پیدا نکردم ....پس همینجا میگم شاید افراد جدید پیدا شدن..
تو گروه ما از انواع مهندسی ها و علوم پایه .. علوم انسانی و حقوق ... مشاغل ازاد و .. افرادی هستن اما به نظرم میاد (البته با توجه به شناخت من از افراد تا به حال) از دوستان گروه علوم تجربی... پزشک و .. کمه یا نداریم
من تاحالا پرستار پزشک یا .. ندیدم ..
خوب میشه اگه کسی از این قشر هم دوست داره به گروه معرفی کنه ..
.....
خاطره جان، ما دوستانی هم از این قشر داریم که با حضورشون در جمع ما کلی به دوستان لطف داشتند، نمونه ی بارزش می شه از خانم دکتر روستایی صحبت کرد:53: البته که از حضور این عزیزان مثل همیشه استقبال می کنیم:3::53:

Solmaz
20-04-2011, 09:18 AM
خوش آمد می گوییم به Armin (You can see links before reply) ، جدیدترین عضو انجمنها.

آرمین دوباره هوس کردی از صفر شروع کنی؟! :24:

دلوار
20-04-2011, 10:13 AM
سلام
من همیشه جدیدم چون ناشی ام
یک نفر از اهل فن ها بفرماد کلوپ اعضا چی چیه . . . .؟ .و هزاران سوال. .. ؟

Parvaneh
20-04-2011, 11:07 AM
سلام
من همیشه جدیدم چون ناشی ام
یک نفر از اهل فن ها بفرماد کلوپ اعضا چی چیه . . . .؟ .و هزاران سوال. .. ؟
کلوپ اعضا از قسمت هایی از سایت هست که فعال نیست.
با کار کردن بیشتر با سایت همه سوالاتون جواب داده میشه:3:

دلوار
20-04-2011, 11:25 AM
سلام
این هزارویکمیش بود که جوابم و گرفتم. سپاسگزار.....
از قدیم گفته بودند :"آرزو می خواه لیک اندازه خواه......"
ازتوجهتون ممنون ما که دایم در خدمت سایت هستیم و استفاده میکنیم
در مقایسه با سایرین خیلی فنی،جذاب،علمی،وباصفاااااا اااااا. . ست

Parvaneh
20-04-2011, 02:57 PM
سلام
این هزارویکمیش بود که جوابم و گرفتم. سپاسگزار.....
از قدیم گفته بودند :"آرزو می خواه لیک اندازه خواه......"
ازتوجهتون ممنون ما که دایم در خدمت سایت هستیم و استفاده میکنیم
در مقایسه با سایرین خیلی فنی،جذاب،علمی،وباصفاااااا اااااا. . ست

مطالب شما و بقیه دوستان سایتو پربار می کنه:1:

ستاره بنیادی
21-04-2011, 09:48 PM
سلام

من ستاره بنیادی هستم

تهران !

ارتباطات و آی تی می خونم

عاشق نجوم

عضو جدید

تنهایی زیاد سفر رفتم

ولی فکر می کنم اینجا بین شما یه لطف دیگه ای داره

امیدارم من رو هم توی جمع صمیمی تون بپذیرین :1:

خاطره
21-04-2011, 10:12 PM
سلام

من ستاره بنیادی هستم

تهران !

ارتباطات و آی تی می خونم

عاشق نجوم

عضو جدید

تنهایی زیاد سفر رفتم

خوش اومدی ستاره جان :6:

Solmaz
22-04-2011, 01:08 AM
ستاره خانم خیلی خیلی به جمع ما خوش آمدی.
امیدواریم به زودی در سفرها ببینیمتون.

ستاره بنیادی
22-04-2011, 01:37 AM
مرسی

خاطره و سولماز عزیزم به خاطر خوشامدگویی گرمتون :11::6::53:

hojjat300107
22-04-2011, 10:23 PM
سلام
حجت +27 + م مکانیک + نفتی + شاغل عسلویه + ساکن مشهد + رفت وبرگشتم به محل کار جمعه ها = خیلی سخت می تونم تو برنامه ای شرکت کنم اما امیدوارم روزی همسفرتون بشم ....
سرگرمی : هر از چندگاهی ماشینو با همکارا برمیداریم و میزنیم به جاده مقصد معمولا هر چه اید خوش اید
خلاصه امیدوارم ما رو تو جمعتون بقبولونین ....

Aramin
22-04-2011, 11:00 PM
سلام
حجت +27 + م مکانیک + نفتی + شاغل عسلویه + ساکن مشهد + رفت وبرگشتم به محل کار جمعه ها = خیلی سخت می تونم تو برنامه ای شرکت کنم اما امیدوارم روزی همسفرتون بشم ....
سرگرمی : هر از چندگاهی ماشینو با همکارا برمیداریم و میزنیم به جاده مقصد معمولا هر چه اید خوش اید
خلاصه امیدوارم ما رو تو جمعتون بقبولونین ....

دوست عزیز به انجمن خوش امدید....:53:
خیلی ها مثل شما هستند اما بالاخره ی روز موفق می شوند به گروه بپیوندند....:3:
ما هم امیدوارم شما رو یک روز ملاقات کنیم...:1::53::54:

Parvaneh
23-04-2011, 10:11 AM
سلام
من ستاره بنیادی هستم
تهران !
ارتباطات و آی تی می خونم
عاشق نجوم
عضو جدید
تنهایی زیاد سفر رفتم

خوش آمد
اسمتون که ستاره ست و به نجوم علاقه دارید:1:
همه چی به همه چی می خوره و هماهنگه:3:
برنامه های نجومو آقا شهرام می ذارند و این قسمت هم خوبه که سر بزنید:

معین الدین
31-05-2011, 03:58 PM
سلام به همگی به صورت اتفاقی توی اینترنت با اینجا آشنا شدم ، به نظر جمع حرفه ای و البته علاقه مندی به نظر میرسه ، از اونجا که خودمم عاشق سفر و این چیزام اگه از برنامه های آتی تون برنامه ای با کارم هماهنگی داشته باشه خوشحال میشم با گروه همسفر شم.
ضمنا یک سوال: تمام برنامه های آتی گروه توی این سایت خبر رسانی میشه ؟!
از اونجا که من زیاد تهران نیستم ،هر چه که به فعالیت اینترنتی گروه اضافه بشه من خوشحال میشم .

Parvaneh
31-05-2011, 04:16 PM
سلام به همگی به صورت اتفاقی توی اینترنت با اینجا آشنا شدم ، به نظر جمع حرفه ای و البته علاقه مندی به نظر میرسه ، از اونجا که خودمم عاشق سفر و این چیزام اگه از برنامه های آتی تون برنامه ای با کارم هماهنگی داشته باشه خوشحال میشم با گروه همسفر شم.
ضمنا یک سوال: تمام برنامه های آتی گروه توی این سایت خبر رسانی میشه ؟!
از اونجا که من زیاد تهران نیستم ،هر چه که به فعالیت اینترنتی گروه اضافه بشه من خوشحال میشم .

سلام و خوش آمد:1:
در صورت تمایل به دریافت اطلاعات برنامه های گروه از طریق پیام کوتاه (SMS)؛ لطفا از این صفحه (You can see links before reply) برای ثبت شماره موبایل خود اقدام بفرمایید
در صورت تمایل به دریافت اطلاعات برنامه های گروه از طریق ایمیل؛ لطفا از این صفحه (You can see links before reply) برای ثبت ایمیل خود اقدام بفرمایید
برنامه ها از طریق سایت:

حسن
01-06-2011, 10:32 AM
خانم ستاره به جمع همسفران خوش آمديد.

معین الدین عزيز به جمع ما خوش آمديد

علی غفاری
09-07-2011, 01:01 AM
سلام
من علی هستم
خیلی خوشحال شدم که خیلی اتفاقی ( الته نه اونقدر هم ....) با این پورتال آشنا شدم
امیدوارم بتونم بیشتر با شما آشنا بشم
و اگر اجازه بدید وپا بده تو بعضی سفر ها هم همراهتون باشم
در ضمن خیلی هم خوش اومدم

Mehdi
09-07-2011, 10:07 AM
سلام
من علی هستم
خیلی خوشحال شدم که خیلی اتفاقی ( الته نه اونقدر هم ....) با این پورتال آشنا شدم
امیدوارم بتونم بیشتر با شما آشنا بشم
و اگر اجازه بدید وپا بده تو بعضی سفر ها هم همراهتون باشم
در ضمن خیلی هم خوش اومدم
خوش آمدی علی آقا ;)

hnakhaei
11-07-2011, 09:44 AM
سلام . من حميد هستم. علاقمند به كوهپيمائي. طبيعت گردي و گردشگري - ديدن تئاتر ( بطور مداوم و مستمر از سال 58) . گذراندن دوره هاي سنگ نوردي و يخ و برف در سال 74 ( در دوران عضويت در كلوپ كوهنوردي).در انوبانيني فقط در پيش برنامه گهر شركت كردم كه متاسفانه عليرغم ثبت نام اوليه بدليل گرفتاري كاري نتوانستم در برنامه حضور يابم .با اينحال با يك روز تاخير بهمراه دوستم به گهر رفتيم. رفت از دورود و برگشت از مسير درياچه دوم به سمت اليگودرز. مسير برگشت خيلي زيباتر و كوتاهتر و ساده تر از مسير رفت ( درب استانه به گهر )بود.

مصطفی شهریاری
15-08-2011, 07:56 PM
سلام من شهریاری هستم از استان چهارمحال وبختیاری امیدوارم بتونم عضو خوبی برای این انجمن باشم اطمینان داشته باشید با من تو مناطق بختیاری صفر کنید اخر لذت از طبیعت و حیوانات نصیبتون میشه من یک مذرعه کنار تالاب چغاخوردارم دامداری و تعدادی هم اسب خوشگل و یک خونه روستایی وچندتایی سیاه چادر بایییییی

Behzad
15-08-2011, 09:41 PM
آقای شهرياری به انجمن خوش آمديد، از آشنايی شما خوشبختيم
انشالا بتونيم در خدمتتون باشيم با توجه به زيبايی تالاب جغاخور كه تا حالا 1 بار تونستم اونجا رو ببينم
موفق باشيد و متشكرم از لطف شما

Farhaad
15-08-2011, 11:04 PM
آقای شهریاری خوش اومدین به سایت ...خوب دله مارو سوزونیدی دیگه ..بگید تو بهشت هستین دیگه ...

شادین
28-08-2011, 11:48 PM
درود
شادی هستم از اصفهان سفر رو دوست دارم اونم دسته جمعی امیدوارم زودتر با شما آشنا بشم و همچنین فعالیت در زمینه گردشگری رو یاد بگیرم:1:

دلوار
29-08-2011, 10:26 AM
درود
شادی هستم از اصفهان سفر رو دوست دارم اونم دسته جمعی امیدوارم زودتر با شما آشنا بشم و همچنین فعالیت در زمینه گردشگری رو یاد بگیرم:1:
دوست عزیز و گرامی
سلام و خوش آمدی
دوستان خوبی در انجمن گردشگران هستند که هر کدام از آنها دریایی از معرفت می باشند
آموزه های پر باری توسط مدیران محترم و اعضا گرامی در رابطه با گردشگری نوشته شده
که رجوع به آنها و مطالعه ی انها بسیار سودمند است با آنوبانینی ها راهی سفر شو درس ها می آموزی.....

ArefGod
29-08-2011, 04:05 PM
من عارف هستم بچه بوشهر :16:
زمستون ها بیاین بوشهر هوا خیلی خوبه :11: البته شنا نمیشه کرد :4:

kilint
05-11-2011, 11:55 AM
سلام من بهادر هستم و اینکه خیلی خوش بختم که با این انجمن آشنایی پیدا کردم. امیدوارم بتونم چند سفری رو با شما دوستان پر مهر و محبت داشته باشم!!!

Armin
05-11-2011, 04:28 PM
من عارف هستم بچه بوشهر :16:
زمستون ها بیاین بوشهر هوا خیلی خوبه :11: البته شنا نمیشه کرد :4:

اقا عارف خوش امدی....
اتفاقا دو ساله که عید ها از بوشهر رد میشیم....:1:

سلام من بهادر هستم و اینکه خیلی خوش بختم که با این انجمن آشنایی پیدا کردم. امیدوارم بتونم چند سفری رو با شما دوستان پر مهر و محبت داشته باشم!!!

به انجمن خوش امدید....
ما هم امیدواریم شما رو ملاقات کنیم...:1:

fatemeh28
05-11-2011, 08:26 PM
سلام من همیشه دوست داشتم داخل چنین گروهی باشم حالا هم بزرگترین مشکلم اینه که با هیچ کدام از اعضا آشنا نیستم و نحوه آشنایی با اونا را نمیدونم و خیلی خیلی دوست دارم با شما همسفر باشم اگر قابل بدونید

bahrami hassan
05-11-2011, 09:17 PM
سلام من همیشه دوست داشتم داخل چنین گروهی باشم حالا هم بزرگترین مشکلم اینه که با هیچ کدام از اعضا آشنا نیستم و نحوه آشنایی با اونا را نمیدونم و خیلی خیلی دوست دارم با شما همسفر باشم اگر قابل بدونید

سلام به شما دوست عزیز بهتون پیشنهاد می کنم یه سفر با بچه ها بری چون بهترین مسافرت گروهیت میشه منم هیچکی رو نمی شناختم اما اینقدر صمیمی شدیم که انگار برادر خواهرامو دیدم در کل حتما برو مخصوصا اگه اقا مجید باشه

شادین
06-11-2011, 01:45 AM
سلام عزیز به این گروه خوش اومدی خودم در خدمت شما هسم دوست عزیز و جدیدم تو سفر بعدی میبینمت عزیز:8:

maryamsz
07-11-2011, 01:15 PM
بچه ها سلام خوشحالم از اشنایی با این انجمن امیدوارم همسفر خوبی باشم براتون . من مریم هستم 26 سالمه و مدیریت بازرگانی خوندم .:8:

امیر
07-11-2011, 01:44 PM
بچه ها سلام خوشحالم از اشنایی با این انجمن امیدوارم همسفر خوبی باشم براتون . من مریم هستم 26 سالمه و مدیریت بازرگانی خوندم .:8:

ضمن سلام و تبریک
مریم خانوم میتونید با حضور در پیش برنامه ها و برنامه های اصلی با اکثر بچه ها ی با حال انجمن آشنا بشی:67::54:

خاطره
07-11-2011, 08:18 PM
ضمن سلام و تبریک
مریم خانوم میتونید با حضور در پیش برنامه ها و برنامه های اصلی با اکثر بچه ها ی با حال انجمن آشنا بشی:67::54:

البته اکثر بجه باحال ها میگن میایم پیش برنامه بعد به دلایلی نمیشه ... مریم خانم حواست به این باشه :21:
خوش اومدی...

fatemeh28
12-11-2011, 01:48 PM
سلام بچه ها از بس هر اومدم گزارش عای سفرتون را خوندم بیشتر دلم گرفت که کی پس نوبت ما میشه
:12::69:

کامران
09-01-2012, 12:08 PM
چند روزه که این انجمن را پیدا کردم. عالیه :30:

سجاد
27-02-2012, 08:33 AM
سلام دوستان جديد آدرس اين سايت را از پسر عمه ام گرفتم ايشان خيلي از همه شما خوب گفتند ما هم با چند نفر ديگه طبيعت گردي ميگنيم سي ميكنم گذارشهاش رو برايتان بفرستم ..گروه شما مشخصه خيلي ادم كاردان و حرفه اي و با فرهنگ تو جمعش است من تازه عضو شدم ولي بعنوان ميهمان چند ماهيه به شما سركشي ميكردم .. با تشكر ..سجاد شهرياري

dokhi bala
08-03-2012, 11:38 AM
سلام بچه ها

من کیانا از مشهد هستم

به شدت دنبال بچه های مدیریت جهانگردی می گردم

اگه کسی از مشهد هست

لطفا کمکم کنه دیگه :8:

mehdi12000
28-04-2012, 04:54 PM
سلام
من عضو جدید هستم

Majid
28-04-2012, 05:06 PM
سلام من الهام هستم 21 سالمه
نميدونم چرا هيچ كس اينجا آدمو تحويل نميگيره
افسردگي گرفتم:2:
سلام
خوش آمدید
بیشتر دوستان مشغول تدارکات قبل سفر بودن و سرشون شلوغ بوده
امیدواریم به زودی همسفر ما در برنامه های بعدی باشید

سلام
من عضو جدید هستم
سلام
خوش آمدید به انجمن

برای اطلاع از برنامه ها و تورها به این قسمت مراجعه کنید:

و برای اطلاع رسانی برنامه ها به این قسمت:

به امید دیدار دوستان جدید در برنامه های بعدی :1:

eli_69
30-04-2012, 10:03 PM
آخجون بالاخره يكي به ما خوش آمد گفت:4:
ممنونم. منم اميدوارم هرچه زودتر پاي ثابته سفراتون شم:5:

301
02-05-2012, 09:07 PM
سلام

من رامین هستم 22 ساله

تازه عضو سایت شدم.

امیدوارم سفر های خیلی خیلی خوبی رو باهاتون داشته باشم. :4:

Sahar.Gh
02-05-2012, 10:17 PM
سلام بچه ها

من کیانا از مشهد هستم

به شدت دنبال بچه های مدیریت جهانگردی می گردم

اگه کسی از مشهد هست

لطفا کمکم کنه دیگه :8:
حتما باید از مشهد باشه؟؟؟؟!!!!:3:

خاطره
03-05-2012, 12:53 AM
سلام

من رامین هستم 22 ساله

تازه عضو سایت شدم.

امیدوارم سفر های خیلی خیلی خوبی رو باهاتون داشته باشم. :4:

سلام خوش اومدین ما هم امیدواریم که همش سفر های خوب داشته باشیم با شما و بقیه دوستان :1:

nanazi
09-05-2012, 12:34 PM
سلام من نانازی هستم دوستان جدید خوش اومدید:8::8::8: نعمتهای آسمان همیشه برف و باروان و نور نیست ، گاهی خداوند دوستانی را بر ما زلال میکند از جنس آسمان به زلالی باران به سفیدی برف و روشنایی نور :8::8::8::8:

کامران
09-05-2012, 12:48 PM
سلام من نانازی هستم دوستان جدید خوش اومدید:8::8::8: نعمتهای آسمان همیشه برف و باروان و نور نیست ، گاهی خداوند دوستانی را بر ما زلال میکند از جنس آسمان به زلالی باران به سفیدی برف و روشنایی نور :8::8::8::8:

منم همچین بگی نگی جدیدم
خوش آمدی:3:

جای خوبیه اینجا

faryadd1
09-05-2012, 02:10 PM
درود بر دوستان قدیمی و رسمی و جدید مثل من

من تازه عضو سایت شدم.
اما در زمینه گردشگری و سفر و تور لیدری و کوهنوردی صابقه 10 ساله دارم.

همیشه دوستدار اکیپ ها و گروه های خوب گردشگری هستم.:3:

Mehdi
09-05-2012, 02:27 PM

درود بر دوستان قدیمی و رسمی و جدید مثل من

من تازه عضو سایت شدم.
اما در زمینه گردشگری و سفر و تور لیدری و کوهنوردی صابقه 10 ساله دارم.

همیشه دوستدار اکیپ ها و گروه های خوب گردشگری هستم.:3:

منم همچین بگی نگی جدیدم
خوش آمدی:3:

جای خوبیه اینجا

همگی خوش آمدید

امیدوارم اینجا بتونیم از تجربیات همدیگه استفاده کنیم

اسماعیل عراقی
13-05-2012, 09:26 PM
من الان دو سال و اندی میشه که عضو این انجمنم
یعنی جدیدم ؟ :7::7:
چرا سعادت نمیشه باهاتون بیام سفر ؟
خلخال به اسالمم که اصلا نفهمیدم کی بوده
حالا همه جدیدا میتونن بیان اینجایی که من هستم خونه غذا باغ کوه رود خونه بلبل پرنده جونده خزنده ریواس همه چی رایگان میگین نه امتحان کنین

Fatemeh_abdi
14-05-2012, 11:04 AM
شما جدید قدیمی هستین
چه خوب خلخال هم که زندگی میکنین
اما چه حیف که برنامه خلخال رو ازدست دادید
اگه زیاد سایت سر نمیزنین میتونیدبا استفاده از لینک زیر از برنامه های گروه از طریق اسمس با خبر بشین ، امیدوارم زودتر همت کنید و با ما همسفربشید. البته با این همه امکانات رشک برانگیز که شما نام بردین منم بودم از جام تکون نمیخوردم آخه بهشت جای خوبیه
You can see links before reply (You can see links before reply)

اسماعیل عراقی
14-05-2012, 02:49 PM
مرسی f-abdi
خدایا خدایا توفیق سفر با این گروه باحال باحال باحال را نصیب من بفرما:8:
آما الان از اینجا تکون نمیخورم که اره بهشت جای خوبیه
دوستان بی منت دعوتین نه به خرج من به خرج دولت چون یه صعود سراسری دارن به کوه آق داغ (ارتفاع 3303 متر تقریبا ) دو سه هفته دیگه جای باصفاییه دیروز اونجا بودم پام پیچ خورد برگردوندنم خونه ولی تا صعود خوب میشم الانم دارم میرم قزل اوزن ( روخونه)
اینم بیت بعد امضات:

همه کارم ز خودکامی به بد نامی کشید آخر

نهان کی ماند آن رازی کزو سازند محفلها

afson
19-06-2012, 12:37 PM
سلام

منم تازه عضو سایت شدم

عاشق سفر و طبیعت گردی:4:

ولی وقتی عکس ها و برنامه ها رو دیدم یه کمی نا امید شدم

قبلا خوب 1 نفر بودم با دوستان راحت میرفتیم سفر:3:

بعد 2 نفر شدیم :5: بازم میرفتیم سفر

ولی حالا 3نفریم:9:

با بچه 15ماهه چطوری بیام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20:

pesare1404
01-08-2012, 03:44 AM
تست

pesare1404
01-08-2012, 03:53 AM
بالاخره تونستم یک پست بدم دیگه از ارور و نبود دسترسی و خرابی سیستم خبری نیست هورا !!!

اول سلام میکنم نماز روزه هاتون قبول
بالاخره در این نیمه شب حین بروز رسانی انجمنم ادرسش تو امضام هست و یاد انجمن قدیم افتادم گفتم بیام یک سر بزنیم هم فال و هم تماشا
خوب در نگاه اول ............بیخیال الان وقت این حرف ها نیست ولی انتظارم بیشتر بود.ولی کلا الان از سلیقه ی خودم هیچی نمیبینم یادش بخیر قدیما چه طرح هایی داشتیم !
والا حتما میگید این کیه ؟ من یکی از کاربرایی بودم که در زمان های اولیه این سایت حضوری داشتم و کمکی کردم .
خوشحال میشم اگه کسی این پست رو دید کمی از اتفاقات و اخبار جدید خودش و این انجمن بگه؟

Mehdi
01-08-2012, 10:13 AM
بالاخره تونستم یک پست بدم دیگه از ارور و نبود دسترسی و خرابی سیستم خبری نیست هورا !!!

منصف تر از این حرفا بودی محسن قبلا :3:

خوش آمدی دوباره. امیدوارم بیشتر این ورا ببینمت مدیر بازنشسته :3:

pesare1404
01-08-2012, 10:28 AM
هنوز هم همون مهدی هستی هیچ تغییری نکردی
همه چیز اپ تایم نمیشه رفیق ! انجمنت نیاز به یک خونه تکونی داره
از انجمن گروه چیزی نگفتی دوست داشتم یکمی اطلاعات جدید بگیرم

Mehdi
01-08-2012, 10:43 AM
هنوز هم همون مهدی هستی هیچ تغییری نکردی
همه چیز اپ تایم نمیشه رفیق ! انجمنت نیاز به یک خونه تکونی داره
از انجمن گروه چیزی نگفتی دوست داشتم یکمی اطلاعات جدید بگیرم
از شنیدن هر پیشنهادی استقبال می کنم برادر

انجمن نسبت به زمانی که شما بودی تغییرات بنیادی نداشته. با این حال اگر سوال خاصی داری در خدمتم. خصوصی هم بپرسی بهتره که اینجا شلوغ نشه.

Peymankhah
01-08-2012, 07:15 PM
سلام محسن
زنده ای؟
یک کتری ات پیش من جامونده هنوز دلم نمیاد بگم مال خودمه و ازش استفاده نکردم :)
خوشحال شدم اینورا ردی ازت دیدم

پخ بزن انجمن و بهم نریزیم با گپ و گفت

با مدل حرف زدنت معلومه تو هم تغییری نکردی پسر

تست

JackLondon
01-08-2012, 10:11 PM
تست

ا این آقاهه همونیه که من وقتی عضو شدم همش پست زیاد داده بود . همه جا بود...دوست داشتم ببینمش و فقط فکر کنم یک بار دیدم و اون هم پارسال تولد آنو بود...درسته آقا محسن دیگه.نه؟!!!

pesare1404
01-08-2012, 10:40 PM
سلام رفیق خیلی خوشحال شدم دیدم جواب دادی اخ گفتی یه چایی رو اتیش چوب چه صفایی داره راستی مهدی هنوز اون چراغ بنزینیشو داره ؟

اون تست داستان زیاد داره خلاصه اش اینکه یه 7 یا 8 دقیقه ای انجمن رو گشتم تا بتونم یک جایی پیدا کنم که بتونم پست بدم که بهم ربط داشته باشه بعد اومدم موضوع جدید باز کنم چندین بار تلاش کردم تو جاهای مختلف دیدم دسترسی ندارم دیگه خسته شدم از بس نوشتم بخاطر همین دیگه با کلمه تست امتحان می کردم که بالاخره نتیجه داد.

ا این آقاهه همونیه که من وقتی عضو شدم همش پست زیاد داده بود . همه جا بود...دوست داشتم ببینمش و فقط فکر کنم یک بار دیدم و اون هم پارسال تولد آنو بود...درسته آقا محسن دیگه.نه؟!!!

اره خودشه

پ.ن:والا اینجوریا که بوش میاد همه از به هم ریخته شدن انجمن نگرانن ولی هدفم از پست تو اینجا اینه که ببینم می تونم دوستای قدیمو پیدا کنم حذف کردن این پست ها برای مدیران خیلی راحته با اجازه مهدی جان بذارین همین جا ادامه بدیم

JackLondon
01-08-2012, 11:35 PM
اره خودشه

آقا بنده از همین تریبون اعلام میکنم که خیلی خیلی ممنونم که اون همه پست داده بودین...روی من یکی رو کم کرده بودی و اسطوره ی آنو بودی در نوع خودش...واقعا خیلی از تجربیاتت استفاده ها کردم...

minadavari
02-08-2012, 01:24 AM
سلام

باسلام
ذرسالهای قبل معمول انجمن چنین بود که حتی برای برنامه های یکروزه پیش برنامه ای برای شناخت افراد وتواناییهای آنها برگذار می شد.
امامتاسفانه درچندماه اخیر فقط هدف ثبت نام وتکمیل ظرفیت شده .این امرتاحدودی باعث شده که تعداد بسیارکمی ازافرادشرکت کننده
تنهابه هدف اتلاف وقت ونه طبیعت گردی حضورداشته باشند که این گاها باعث آزارسایرین میشودوانجمن را ازاهدافش تاحدودی دورکرده است.

Peymankhah
02-08-2012, 01:28 AM
سلام رفیق خیلی خوشحال شدم دیدم جواب دادی اخ گفتی یه چایی رو اتیش چوب چه صفایی داره راستی مهدی هنوز اون چراغ بنزینیشو داره ؟

پ.ن:والا اینجوریا که بوش میاد همه از به هم ریخته شدن انجمن نگرانن ولی هدفم از پست تو اینجا اینه که ببینم می تونم دوستای قدیمو پیدا کنم حذف کردن این پست ها برای مدیران خیلی راحته با اجازه مهدی جان بذارین همین جا ادامه بدیم

محسن جون کسی کاری به کارمون نداره که. حالا چهارتا پست نا مربوط هم بذاریم که چیزی نمیشه، این همه نامربوط گفتیم اینم روش :)
ای گفتی ... میدونی چند وقته امام زاده نرفتم . من هم از چراغش بی خبرم اما بنزین زیادی تو چراغهای مردم کرده.
هنوز مجازی حال میکنی با درس؟ هنوز هم زود باید بری شیفت؟
اومدنت اینجا سرحالم کرد، شانسی دیدمت پسر

pesare1404
02-08-2012, 04:46 AM
محسن جون کسی کاری به کارمون نداره که. حالا چهارتا پست نا مربوط هم بذاریم که چیزی نمیشه، این همه نامربوط گفتیم اینم روش :)
ای گفتی ... میدونی چند وقته امام زاده نرفتم . من هم از چراغش بی خبرم اما بنزین زیادی تو چراغهای مردم کرده.
هنوز مجازی حال میکنی با درس؟ هنوز هم زود باید بری شیفت؟
اومدنت اینجا سرحالم کرد، شانسی دیدمت پسر
اره هنوز هم مجازی هستیم تموم نمیشه این درس راحت شیم. شیفت هنوز هست اما فرق کرده برای کار نیست برای تفریحه ! الان کشیکه هلال احمرم
خلاصه اش اینه که بعد از اینکه 3 ترم مشروط شدن چسبیدم به درس تو این حین یک دوره تو شهر داری گذاشته بودن به اسم دوام(داوطلب های واکنش سریع محله) از اونجا رفتم هلال احمر 3 و 4 تایی دوره عمومی و تخصصی و مانور و همایش و اموزش میدانی و غیره گذروندیم باز تو همین حین یک انجمن راه انداختم به نام انجمن کتابخوان که الان یک سالی از عمرش میگذره ( در مورد بررسی و پشتیبانی دستگاه هایی هست که بهش می گن کتابخوان یا ایبوک ریدر ) و چند تا کار دیگه که چون نصفه ولشون کردم فقط وقت تلفی شد.
یادته می خواستیم یک لندرور بگیریم ؟؟
از قدیم از روز های اول سایت کی هنوز هست ؟

آقا بنده از همین تریبون اعلام میکنم که خیلی خیلی ممنونم که اون همه پست داده بودین...روی من یکی رو کم کرده بودی و اسطوره ی آنو بودی در نوع خودش...واقعا خیلی از تجربیاتت استفاده ها کردم...
اگه می دونستم اینقدر برام افتخار میاره هیچوقت نمی رفتم البته رفتنم بخاطر درگیر شدن تو درس و زندگی بود و ارتباطی به دوستان مهاجر نداره البته همیشه دوستان مهاجر رو بیشتر از ما تحویل میگرفتن :5:

Narges
02-08-2012, 03:07 PM
اره هنوز هم مجازی هستیم تموم نمیشه این درس راحت شیم. شیفت هنوز هست اما فرق کرده برای کار نیست برای تفریحه ! الان کشیکه هلال احمرم
خلاصه اش اینه که بعد از اینکه 3 ترم مشروط شدن چسبیدم به درس تو این حین یک دوره تو شهر داری گذاشته بودن به اسم دوام(داوطلب های واکنش سریع محله) از اونجا رفتم هلال احمر 3 و 4 تایی دوره عمومی و تخصصی و مانور و همایش و اموزش میدانی و غیره گذروندیم باز تو همین حین یک انجمن راه انداختم به نام انجمن کتابخوان که الان یک سالی از عمرش میگذره ( در مورد بررسی و پشتیبانی دستگاه هایی هست که بهش می گن کتابخوان یا ایبوک ریدر ) و چند تا کار دیگه که چون نصفه ولشون کردم فقط وقت تلفی شد.

:5:
سلام آقا محسن
ما هم همین دور و برا هستیم هنوز:1:

اینجور که می گید ریاضی 1 رو پاس کردین بالاخره:3:

Peymankhah
03-08-2012, 03:01 AM

اگه می دونستم اینقدر برام افتخار میاره هیچوقت نمی رفتم البته رفتنم بخاطر درگیر شدن تو درس و زندگی بود و ارتباطی به دوستان مهاجر نداره البته همیشه دوستان مهاجر رو بیشتر از ما تحویل میگرفتن :5:

خیلی خوبه، معلومه فعال بودی. البته از اون دوره ای که گفتی بی خبرم ، اینجوری متوجه شدم که تو راستای کاریه که الان میکنی.
انجمنت هم جالب بود. یک چرخی زدم و چند تا سایت خوب تو تاپیکها بود که سرکارم گذاشت. فکر نمیکردم اینقدر علاقمند کتاب باشی.
لندروور . . . یادش بخیر خوابی بود و خیالی

سلام آقا محسن
ما هم همین دور و برا هستیم هنوز:1:

اینجور که می گید ریاضی 1 رو پاس کردین بالاخره:3:

داری میبینی که فعلا نرگس خانم - همسر مهربانم - اعلام حضور کرده. فکر کنم آخرین برنامه ات تو کوه با خودمون بود. کس دیگه ای درخاطرم نیست. البته من هم مثل قدیما فعال نیستم . در مجموع دوستان جدید و متخصصی آمدن که بخشهای خوبی تو سایت راه انداختن که مخاطب خودشان رو جذب کرده اند.

pesare1404
03-08-2012, 05:04 AM
ممنون از توجهتون تبریک میگم ما رو که دعوت نکردی
دقیقا منم به جز شما 4 نفر کس دیگه ای رو تو سایت نمی بینم که بشناسم نمی دونم این یک مزیته ! یا یک ضعف !

یه سوال بچه ها الان تو سفرن ؟ چون تو این چند روز که سر می زنم شاید 3 یا 4 پست چدید ارسال شده

پ.ن:پاس کردن ریاضی یک جزو افتخاراتم محسوب میشه ریاضی 2 الان جزو ارزو هاست.

Soheila
03-08-2012, 11:34 AM
ممنون از توجهتون تبریک میگم ما رو که دعوت نکردی دقیقا منم به جز شما 4 نفر کس دیگه ای رو تو سایت نمی بینم که بشناسم نمی دونم این یک مزیته ! یا یک ضعف ! یه سوال بچه ها الان تو سفرن ؟ چون تو این چند روز که سر می زنم شاید 3 یا 4 پست چدید ارسال شده پ.ن:پاس کردن ریاضی یک جزو افتخاراتم محسوب میشه ریاضی 2 الان جزو ارزو هاست. به به!!! آقا محسن 1404 ، پست های بالا رو که دیدم کلی خوشحال شدم، یاد خاطرات پررنگ شد... بچه ها برنامه ی شناسایی داشتند ولی کلاً روزای پنج شنبه و جمعه معمولاً ارسال پستها کم می شه.

pesare1404
03-08-2012, 02:56 PM
به به!!! آقا محسن 1404 ، پست های بالا رو که دیدم کلی خوشحال شدم، یاد خاطرات پررنگ شد... بچه ها برنامه ی شناسایی داشتند ولی کلاً روزای پنج شنبه و جمعه معمولاً ارسال پستها کم می شه.

منم خوشحال شدم دیدم یکی دیگه از دوستان قدیم همچنان حضور دارند

Majid
03-08-2012, 05:46 PM
ممنون از توجهتون تبریک میگم ما رو که دعوت نکردی
دقیقا منم به جز شما 4 نفر کس دیگه ای رو تو سایت نمی بینم که بشناسم نمی دونم این یک مزیته ! یا یک ضعف !

یه سوال بچه ها الان تو سفرن ؟ چون تو این چند روز که سر می زنم شاید 3 یا 4 پست چدید ارسال شده

پ.ن:پاس کردن ریاضی یک جزو افتخاراتم محسوب میشه ریاضی 2 الان جزو ارزو هاست.

سلام محسن جون :1:
داداش
پنجشنبه و جمعه ها معمولا انجمن خلوت میشه :4:
یا میرن مسافرت یا در خدمت خانه و خانواده :4:

اینقدر مجازی نباش
ببینیمت :3:

pesare1404
03-08-2012, 10:51 PM
سلام محسن جون :1:
داداش
پنجشنبه و جمعه ها معمولا انجمن خلوت میشه :4:
یا میرن مسافرت یا در خدمت خانه و خانواده :4:

اینقدر مجازی نباش
ببینیمت :3:

سلام مجید جون خوبی رفیق
کار و درس و تنبلی و با هم جمع کنیم چیزه دیگه برای حقیقی شدن باقی نمیمونه

Mehdi
04-08-2012, 11:43 AM
راستی مهدی هنوز اون چراغ بنزینیشو داره ؟

داره برادر
البته با گرون شدن بنزین، من هم رفتم سراغ دوگانه سوز شدن و جدیدا از گاز بیشتر استفاده می کنم :3:

من هم از چراغش بی خبرم اما بنزین زیادی تو چراغهای مردم کرده.

:77:

BEHDAD H
06-08-2012, 01:02 AM
سلام
این سومین پست من تو این انجمن هست
دنبال مسیر افرودی و گردشگری بودم با موتور بریم که با این انجمن اشنا شدم
امیدوارم دوستای خوبی بشیم

پگی
21-11-2012, 04:46 PM
سلااااااااااااااااااااااا اااااااااااام،،

خیلییییییییی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم :1: چون عاشق کوه نوردی و طبیعت گردی ام...
امیدوارم بتونم در بیشتر برنامه هاتون شرکت کنم، البته تو یکی از کارگاه های عکاسی که گذاشته بودید شرکت کردم و خیلی عالی بود ،، مرسییییییییی :d26:

Shahram
21-11-2012, 06:50 PM

خیلییییییییی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم :1: چون عاشق کوه نوردی و طبیعت گردی ام...
امیدوارم بتونم در بیشتر برنامه هاتون شرکت کنم، البته تو یکی از کارگاه های عکاسی که گذاشته بودید شرکت کردم و خیلی عالی بود ،، مرسییییییییی :d26:

سلام.
خیلی خوش اومدین.
منتظر حضورتون تو برنامه ها هستیم :3:

mra1544
22-11-2012, 06:50 PM

سلام و خوش اومدین فقط حواستون باشه معتادش نشین:3::4:

پگی
29-11-2012, 12:35 AM

کار از کار گذشته، شدیدا معتادش شدم :4: :9:...

TootFarangi
29-11-2012, 12:53 PM
من خودم رو معرفی نکردم

7 ساله کوه میرم همه ی برنامه های سبک یک روزه. وسایلم اونقدر حرفه ای نیست ولی چون بنابردلایلی که یکیش علاقه بود تصمیم گرفتم برم برای برنامه های سنگین چند روزه هم شرکت کنم. کم کم دارم وسایل رو تهیه می کنم. امیدوارم یک روز بشه همراه شما دوستان هم برم کوه.

Shahram
29-11-2012, 11:16 PM
من خودم رو معرفی نکردم

7 ساله کوه میرم همه ی برنامه های سبک یک روزه. وسایلم اونقدر حرفه ای نیست ولی چون بنابردلایلی که یکیش علاقه بود تصمیم گرفتم برم برای برنامه های سنگین چند روزه هم شرکت کنم. کم کم دارم وسایل رو تهیه می کنم. امیدوارم یک روز بشه همراه شما دوستان هم برم کوه.

امیدوارم به زودی در سفرها همراهمون باشین. در مورد خرید تجهیزات هم کمی وسواس داشته باشین و خیلی عجله نکنید. :3:

رونی
02-08-2013, 12:30 AM
بخش برنامه های قطعی شده را ببینی به جواب میرسی. اما مختصر میگم
غالب برنامه های گروه تا به حال طبیعت گردی بوده و غالب طبیعت گردی ها هم برنامه های سنگین چند روزه بوده. این اواخر برنامه های یک روزه طبیعت هم زیاد شده.
نیمه دوم سال، غیر از یک ماه اول بقیه مختص به کویرنوردی و بعدش گشت و گذار تو شهرهای جنوبی کشور و سواحل خلیج فارسه. برنامه های اون منطقه عموما سنگین نیست. تفریحی و کمپینگه.
وای چه خوب!!!!!!نگرون بودم که تا سال اینده همه چی تعطیل باشه.مرسی:41:

Ali.Goli
02-08-2013, 10:23 AM
طبیعت گردی کلا اعتیاد آوره ولی نمی دونم چرا واسش مرکز ترک اعتیاد نمی سازن!

رونی
02-08-2013, 12:09 PM
طبیعت گردی کلا اعتیاد آوره ولی نمی دونم چرا واسش مرکز ترک اعتیاد نمی سازن!

کاملا درست میفرمایید من فقط یک برنامه رفتم اما الان لحظه شماری میکنم که برنامه بعدی رو برم.خدا بهم رحم کنه معتاد شدم رفت:21:

mra1544
03-08-2013, 04:08 AM
کاملا درست میفرمایید من فقط یک برنامه رفتم اما الان لحظه شماری میکنم که برنامه بعدی رو برم.خدا بهم رحم کنه معتاد شدم رفت:21:

کار از کار گذشته، شدیدا معتادش شدم :4: :9:...

من هم یه روز اینجوری بودم اما اعتیاد خویو پر سودیه فقط مواظب مصرف باشین که او ور دوز نشین:3::4::21::d18:

عشق طبیعت
25-11-2013, 10:43 AM
سلام من تازه عضو شدم کسی نیست راهنمایی کنه منو

E B I
25-11-2013, 11:34 AM

مواردی رو که لازمه راهنمایی بشید بفرمائید تا دوستانی که مطلع هستند بتونن توضیح بدن...

mra1544
26-11-2013, 09:38 PM

سلامو خوش اومدی شما سوالتو بپرس قول میدیم تو شورا مطرحش کنیمو یه جوابی واسش پیدا کنیم فقط به شرطی که سوالای سخت نپرسی :3::4:

gitan
16-12-2013, 10:15 AM
سلام من امروز تازه اين سايتو پيدا كردم ... :4:
من خيلي سفر رفتم و ميرم ، عضو يه گروه كوه نوردي هستم .
اميدوارم بتونم با شما هم همسفر باشم
خوشحالم از آشناييتون :d26:

Vahid
16-12-2013, 01:27 PM

سلام
خیر مقدم عرض میکنم خدمتتون
به امید سفرهای خاطره انگیز
:3:

donkishot
16-12-2013, 03:04 PM

جاي خوبي آمديد
خوش آمديد

bahrami hassan
16-12-2013, 04:09 PM
اگه می خوای بری سفر :4:
که غمت نباشه دگر
بشو همسفر با آنو های با خبر :41::41::41::41::41:

mra1544
16-12-2013, 10:35 PM

خیلی خوش اومدین آقا یا خانم محترم احیانا شوما دوچرخه سوار هم نیستین؟:4::3:

کوشا
17-12-2013, 04:51 PM
ورود شما را به گروه آنوبانینی خوشامد میگم . مطمئنم که از سفر با بچه های گروه لذت خواهید برد. همشون گل :53:اند. منم روز اول که عضو شدم فکر نمیکردم اینقدر به بچه های گروه وابسته بشم .
تک تکشونو دوست دارم.:8:

Azish
03-01-2014, 11:50 PM
سلام :9:
آزاده هستم :16:
...عاشق سفر به شهر های تاریخی :8: شاید هم یکروز آزاده پلو شدم :24:
اصفهان.تهران.اراک.اهواز زندگی کردم :4:
اهل ریسک و تجربه و هیجان بسیار زیاد :6:بسیار شوخ طبع و صمیمی.
یکی از ارزوهام ترویج تاریخ باستان کشورم و نشون دادن اصل تاریخ به دیگران ...:16:

mra1544
12-01-2014, 09:55 PM
سلام :9:
آزاده هستم :16:
...عاشق سفر به شهر های تاریخی :8: شاید هم یکروز آزاده پلو شدم :24:
اصفهان.تهران.اراک.اهواز زندگی کردم :4:
اهل ریسک و تجربه و هیجان بسیار زیاد :6:بسیار شوخ طبع و صمیمی.
یکی از ارزوهام ترویج تاریخ باستان کشورم و نشون دادن اصل تاریخ به دیگران ...:16:

بابا ایول با این شهرایی که شوما گفتی دائم در سفری اما تلاش کنید شاید به رکورد رسیدین:4::3:

Azish
12-01-2014, 10:42 PM
بابا ایول با این شهرایی که شوما گفتی دائم در سفری اما تلاش کنید شاید به رکورد رسیدین:4::3:

بلی قصدش هم دارم :4:

اتفاقا از سال دیگه کاشان هم اضافه میشه :19:

Baran7
18-04-2014, 06:03 PM
:41::41::41:

Azish
18-04-2014, 07:20 PM
سلام باران جان :1:

mra1544
20-04-2014, 09:35 PM
:41::41::41:

سلام ای تازه مسافر به جمع آنو بانینی خوش اومدی