PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مواد شوینده طبیعی

Peymankhah
26-08-2009, 12:27 PM
گیاه یوکا Yucca

[attachment=3:2mqcvoji]yucca.jpg[/attachment:2mqcvoji]

این گیاه مغز ریشه ای آبداری دارد که شیره سفید رنگی از خودش پس میده. اگر تیکه ای از اون به اندازه گردو را ببرید و به آبی در حدود 300 سی سی اضافه کنید میتونید یه ماده ضد عفونی کننده را همراه خودتون داشته باشید.

[attachment=2:2mqcvoji]yucca1.jpg[/attachment:2mqcvoji]

[attachment=1:2mqcvoji]Yucca-Root.jpg[/attachment:2mqcvoji]

[attachment=0:2mqcvoji]yuccaroot.jpg[/attachment:2mqcvoji]

این گیاه بومی امریکاست ولی در ایران هم بسیار دیده میشه. در پارکهای تهران و گل فروشی ها انواع آن را میتونید ببینید.
جهت آشنایی با این گیاه آدرس زیر را ببینید:
You can see links before reply

eed_zare
30-01-2011, 12:24 AM
یکی از بهترین شوینده های طبیعی که علاوه بر تمیز کردن ضد عفونی هم می کنه خاکستر هست. و مزیتش هم نسبت به سایر شوینده ها این هست که، شما یه جایی که اطراق کردید برای گرم شدن یا چای درست کردن آتش روشن می کنید. بعد که غذا و چای و هر چیز دیگری رو روی آتش به عمل آوردید، یه سری وسایل مثل ماهی تابه، قاشق، لیوان و ... رو دارید که بر اثر استفاده کثیف شدن. از طرف دیگر آتش هم برای شما خاکستر مناسبی رو به وجود آورده که می تونید از اون برای تمیز کردن وسایلتون استفاده کنید.

Fariba
01-02-2011, 09:42 AM
يكي ديگه از انواع شوينده هاي طبيعي كه از گذشته ها هم استفاده مي شده برگ درخت سنجد هست. جالبه بدونيد موقع شستشو كف هم داره و حسابي هم تميز مي كنه

donkishot
05-03-2011, 10:19 PM
يكي از بهترين چيزها
اگر اب روان داريد همون ماسه و گل رودخانه يا جوي اب كه يهتر از هر اسكاچي ظروف رو پاك ميكنه
خودم صدها بار اين كارو كردم

Solmaz
05-03-2011, 10:26 PM
يكي از بهترين چيزها
اگر اب روان داريد همون ماسه و گل رودخانه يا جوي اب كه يهتر از هر اسكاچي ظروف رو پاك ميكنه
خودم صدها بار اين كارو كردم
ممنون
بله حق با شماست. من خودم تو سفر ماسوله ماسال از داداش سلیمان اینو یاد گرفتم، مخصوصا وقتی املت درست میکنیم، خیلی سخته بخوایم با اسکاچ بشوریمش. :40: