PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهکارهای تقویت گروه و حذف نقاط ضعف

Mehdi
26-08-2009, 09:14 AM
دوستان عزیز
بعد از این 1-2 ماهی (مفید) که از عمر این انجمن می گذره و حضور تعدادی از دوستان مستعد که همیشه منتظر بودم به ما ملحق بشن؛ هنوز مشکلات ریشه ای وجود داره. به همین خاطر از همه دوستان خواهش می کنم این مطالب را بخونن و اگر نظری دارن بنویسن.

بچه های عزیزم
هدف از تشکیل این انجمن تشکیل یه گروه پرقدرت و پر تعداده که هر روز حرف های جدید برا گفتن داشته باشه. الان تعداد زیاده ولی حرفی هنوز برا گفتن نداریم.

ببینید بچه ها
من یک نفرم. یک نفر خیلی کار زیادی از دستش بر نمیاد. من حداکثر بتونم ماهی یک برنامه بذارم و می ذارم. اما گروه اگر بزرگ بشه دیگه با ماهی یک برنامه راضی نمیشه. لازمه هر هفته برنامه داشته باشه. اونوقته که اگر کسانی کنار من نباشن گروه به جای ترقی تنزل پیدا می کنه. اینو جدی می گم. بی صبرانه منتظر یه روزی هستم که وابسطی گروه به من قطع بشه و گروه بدون من بتونه به راهش ادامه بده.

خوب راهکار:
1- من به زودی شروع میکنم به انتخاب لیدرهای گروه. لیدرهایی که اجازه بردن گروه را داشته باشن. طبیعتا از من انتظار نباید داشته باشید که بچه های گروه را بدم دست کسانی که تجربه زیادی ندارن. کافیه 2 بار اتفاق ناجور بیفته باید تخته کنیم بریم. برا این امر خودتون را آماده کنید.

2- بین خودتون گروه تشکیل بدید. گروه های کوچک. 5-6 نفره. با هم ارتباط قوی تری پیدا کنید. بیشتر همدیگه را ببینید. آخر هفته ها قرار بذارید. هیچ نیازی هم نیست اینجا مطرح کنید. این گروه های کوچک هرچقدر قویتر باشه به نفع گروه بزرگتره. فقط یادتون باشه از گروه اصلی جدا نشید. جدا شدن از گروه اصلی به معنای راکد شدن و بععد هم از بین رفتنه.

3- اگر می خواید برنامه ای تو برنامه های پیشنهادی مطرح کنید، در درجه اول به جوانب برنامه فکر کنید، بعد با هم گروهی ها مشورت کنید. زمانی که تعداد قطعی خودتون به حد قابل قبولی رسید بعد اعلام کنید. طبیعتا من زمانی یه برنامه پیشنهادی را می برم تو برنامه های قطعی که از حضور تعداد کافی اطمینان داشته باشم. وگرنه تمام برنامه های قطی کنسل میشه. پس از این به بعد لطفا اینقدر پیشنهادهای جورواجور ندید. یک پیشنهاد بدید و انجامش بدید. حتی شده با 3-4 نفر. برنامه که اجرا شد یه گزارش و چند تا عکس هم تو انجمن بذارید تا همه به توانایی های اوون گروه کوچک پی ببرن.

4- انتظار همراهی همه دوستان را نداشته باشید. آدم ها سلیقه های مختلف دارن. ممکنه کسانی از برنامه شما (یا حتی خود شما) خوششون نیاد. اشکالی نداره. همیشه تعدادی هستن که همراه شما میان.

5- دوستی ها را بین خودتون تقویت کنید. مخصوصا بین هم گروهی ها. باور کنید سفر جای خطرناکیه برا ایجاد کدورت. به راحتی آدم ها از هم دلخور میشن. اینو یادتون باشه که بدترین دلخوری ها از یک سوء تفاهم شروع شده. در حالی که همین سوء تفاهم با یه گفتگوی ساده حل میشه. من واقعا دوست ندارم ببینم روزی از این کدورت ها اینجا ایجاد شده.

6- این اواخر گروه تقریبا طبیعت گرد شده. نمی تونم بگم بده، اما مطمئنم که خوب نیست. از دوستان می خوام بخش های دیگه را هم فعال کنن. کوهنوردی، شهرگردی، بقا، برنامه های سنگین ورزشی، برنامه های داخل شهری و هر چیزی که علاقه مند داره.

مخلص شما
مهدی

saba
26-08-2009, 09:35 AM
سلام مهدی جان
قبل از همه چیز ممنون از دلسوزیها وخدمات صادقانه وبی توقعت من با این که هنوزسعادت نداشتم با بچه های انجمن همراه بشم اما تجربم در همراهی با تیمهای همکاران ودوستان ودانشکده بهم ثابت کرد که این دور اندیشی شما دور از ذهن نیست ، من باشما کاملأ موافقم اما فکر می کنم بهتره گروهها رو علاوه بر تقسیم به تیمهای کوچک تقسیم کنیم به تیمهای کوهنوردی، طبیعت گردی ، ایرانشناسی ،شهر شناشی ، ارتباط با تاریخ و.......... که در این صورت مطمئنأ بچه ها با میل شخصی وآمادگی جسمی در برنامه ها حاضر میشند و حتی میتونن اگر دوست داشتن در چند بخش فعالیت کنند .گروهی که بر اساس علاقه فردی وآمادگی جسمی باشه حتمأ دوام بیشتری داره .
باز هم ممنون از اینکه به فکر تمام اعضاء هستید ومنافع تیم رو در هر شرایطی در نظر میگیرید .

RezaDemis
26-08-2009, 09:55 AM
مهدی جان سلام
خیلی خوشحالم که گروه لیدر دور اندیش و با دانشی داره.
پیشنهادم اینه که در برنامه ها حضوری باهم تصمیم بگیریم . چون هم جدی تر میشه بحث کرد و هم گفتگوی های رودر رو تاثیر بیشتری داره و نتایج مطمئناً ثمر بخش خواهد بود
به امید دیدار

sady
26-08-2009, 11:03 AM
سلام به اقا مهدي و ساير دوستان
من با نظر شما موافقم . البته ما با گروه كوچيك خودمون گردشكري يك روزه و بعضي وقتها سفر چند روزه داريم اما خيلي پراكنده شايد چون ليدر نداريم. به نظر من بزرگترين مشكل ادمها اينه كه هر روز بيشتر در تنهايي و مشكلات مختلف زندگي غرق ميشن و روز به روز از هم دور ميشن به نظر من گردشگري نبايد فقط تو طبيعت و سفرهاي چند روزه خلاصه بشه گشتن در شهر و ديدن جاهاي مختلف مثل موزه پارك جاهاي تاريخي ميتونه گروه و ارتباط اعضا رو قوي تر كنه و زندگي يكنواخت فرسايشي رو از ما دور كنه من قبلا ميخواستم در اين مورد مطلب بنويسم اما يكي از بچه ها گفت اين گروه فقط طبيعت گردي داره تشكر از نظر و فكر روشن شما :ymhug: :-j

Mehdi
26-08-2009, 04:33 PM
...بهتره گروهها رو علاوه بر تقسیم به تیمهای کوچک تقسیم کنیم به تیمهای کوهنوردی، طبیعت گردی ، ایرانشناسی ،شهر شناشی ، ارتباط با تاریخ و.......... که در این صورت مطمئنأ بچه ها با میل شخصی وآمادگی جسمی در برنامه ها حاضر میشند و حتی میتونن اگر دوست داشتن در چند بخش فعالیت کنند .گروهی که بر اساس علاقه فردی وآمادگی جسمی باشه حتمأ دوام بیشتری داره .
منم خوشحال میشم در زمینه هایی که گروه فعال نیست، فعال بشه. امیدوارم دوستانی که در شاخه های دیگه فعالیت می کنن به گروه ملحق بشن و بتونیم گروه های تخصصی بیشتر راه اندازی کنیم.
تشریف بیارید در یکی از برنامه ها تا با هم بیشتر آشنا بشیم :)

پیشنهادم اینه که در برنامه ها حضوری باهم تصمیم بگیریم . چون هم جدی تر میشه بحث کرد و هم گفتگوی های رودر رو تاثیر بیشتری داره و نتایج مطمئناً ثمر بخش خواهد بود

با گفتگوهای رو در رو کاملا موافقم. اما ضعف این گفتگوها در اینه که زمانی که داری میگی و میشنوی کمتر به جوانب کار فکر می کنی. به نظرم اول بحث های اساسی باید همینجا شکل بگیره تا همه بتونن در موردش فکر کنن و نتایج فکرها بعدا در جلسات فیزیکی به نقد گذاشته بشه.

البته ما با گروه كوچيك خودمون گردشكري يك روزه و بعضي وقتها سفر چند روزه داريم اما خيلي پراكنده شايد چون ليدر نداريم. به نظر من بزرگترين مشكل ادمها اينه كه هر روز بيشتر در تنهايي و مشكلات مختلف زندگي غرق ميشن و روز به روز از هم دور ميشن به نظر من گردشگري نبايد فقط تو طبيعت و سفرهاي چند روزه خلاصه بشه گشتن در شهر و ديدن جاهاي مختلف مثل موزه پارك جاهاي تاريخي ميتونه گروه و ارتباط اعضا رو قوي تر كنه و زندگي يكنواخت فرسايشي رو از ما دور كنه من قبلا ميخواستم در اين مورد مطلب بنويسم اما يكي از بچه ها گفت اين گروه فقط طبيعت گردي داره
آمارتون رسیده سعدیه خانم :p میگن هر هفته برنامه دارید :D
از بد حادثه زمانی این گروه پابلیک شد که برنامه های طبیعت گردی شروع کرده بود. بابا به خدا من چند برابر برنامه های طبیعت گردی، به شهر و جاهای باستانی و فرهنگی سفر کردم :-s
تا همین چند وقت پیش هم که کلا سفرها فقط شهری (چه تهران و چه خارج از تهران) بود. حالا یه مدت حال کردیم طبیعت گرد بشیم. بعدش خدا می دونه چی میشه :ymhug:
در مورد برنامه های شهری هم اگر پیشنهادی داشتی یا اصلا خودت خواستی رئیس بشی ما در رکابیم همشهری ;)

s omid
26-08-2009, 09:29 PM
سلام
اين ايده بسيار عاليه
واي كه اين آقا مهدي هر روز يه چشمه جديد از خودش رو ميكنه
بابا نوابغ
راستي ميبينم كه يه هم نام منم داره به گروهتون اضافه ميشه
من با همه اينايي كه گفتين موافقم
فقط ليدرم نكنين چون ميدونين واسه برنامه ها هم وقت زياد ندارم ;)
اما بجز طبيعت گه لذت بخشه حق با شماست برنامه هاي ديگه هم لازمه
اما چون ماه رمضونه واقعا مخم كار نميكنه پيشنهاد بدم

Afshin_Sadeghi
28-08-2009, 01:41 AM
سلام مهدی جان
من یک عضوتازه تو گروه شما هستم و تابه حال هم تجربه عضویت در چنین گروههایی رو نداشتم !
اما فقط به عنوان یک نظر چند تا مطلب عرض می کنم شاید مورد استفاده قراربگیره:

1- بهتر می بینم که گروه تبدیل به یک سازمان بشه یعنی متشکل از یک هئیت مدیره و دارای یک چارت سازمانی مشخص با تفویض اختیارات مشخص برای هر یک از اعضا یا ادارات مشخص.
2-نوشتن یک اساسنامه برای سازمان
3-هدف تشکیل سازمان (یا گروه ) مشخص بشه. اهدف کوتاه مدت یا بلند مدت مشخص بشه.
4- تشکیل زیر مجموعه های متفاوت برای اداره آسانتر ,استفاده از نظرات تمام اعضا وعملی کردن تمامی نظرات. نقد و بررسی تک تک این نظرات.
5-وارد شدن به عرصه رقابت با سایر سازمانهای مشابه
6-تشخیص وتشکیل منابع مالی
7-درآمد زایی سازمان و تبدیل شدن به یک بنگاه اقتصادی
8-وارد شدن به عرصه های فرهنگی
9-..........

در آخر هم برای تمام تلاشهایی که شما ودیگر دوستان برای بقا و پایداری این گروه متحمل می شن تشکر می کنم.

Meghdad
31-08-2009, 12:33 PM
سلام به همه دوستان :)
عرض ادب خدمت آقا مهدى كه براى اين مجموعه و ساير مسايل قبول زحمت ميكنن
يه چند موردى در زمينه پيشنهاد هايى كه براى تقويت گروه ارايه شده به نظرم مياد كه اميدوارم به درد بخوره

- اينكه از لحاظ تعداد اعضا زياد باشيم الزاما امتياز محسوب نميشه چون نه تنها مديريت كردن همچين مجموعه ايى خيلى سخت ميشه بلكه بخاطر زياد شدن و گوناگونى سليقه ها، ذايقه ها، خلق و خو و خيلى چيزاى ديگه يكدست شدن گروه حتى با وجود گروه بندى هاى مختلف بسيار مشكل خواهد بود. ضمن اينكه اگر فرض كنيم سرپرست هاى خيلى توانايى هم در هر گروه داشته باشيم باز هم اين مشكل ها به لحاظ تعداد زياد متقاضى پا برجاست، براى نمونه يه برنامه ساده كوهنوردى آخر هفته رو فرض كنيد كه به خاطر كوتاه بودن برنامه و اينكه در آخر هفته برگزار ميشه و معمولا هم خارج از شهر نيست، كلى متقاضى براش هست كه مسلما با كمك دو يا سه نفر هم كاراش جمع و جور نميشه و آخر سر هم ميزان رضايت از برنامه خيلى پايينه چون انتظارات خيلى متفاوت و گسترده بوده...

- براى انتخاب ليدرها هم همونطور خودتون گفتيد خيلى بايد دقت كرد و يقينا نياز به شناخت فردى هم داره كه با توجه به اين موضوع، اعضا حداقل بايد يه چند سفرى با هم بوده باشن تا حداقل شناخت نسبى توسط خود شما و ساير افراد گروه بوجود بياد و بشه چنين مسووليتى رو بهشون واگذار كرد يا اينكه خودشون هم شرايط رو ببينند و بپذيرن. اگه تعداد برنامه هاى كوتاه مدت زياد بشه ميشه از بين اعضا جديد هم افرادى رو انتخاب كرد.

- براى تشكيل گروه هاى چند نفره:
اول از خودمون شروع كنيم. مطمئنا همه كسانى اهل گشت و گذار و سفر هستند تا حالا يه همچين گروهى رو در بين خودشون دارن، پس چه بهتر كه وقتى خودمون اينجا عضو هستيم اونها رو هم دعوت كنيم تا عضو بشن و از اين به بعد برنامه هاى گروه خودمون رو با بقيه اعضا انجمن كه به نوع برنامه مون علاقه دارن به اشتراك بذاريم. اين كار يه ويژگى خوبى هم داره و اينه كه گروه هاى كوچيك هم از قبل همديگرو ميشناسن و اينكه ذايقه گشت و گذارشون هم با هم جور در مياد و اعضاى مثل خودشون هم وارد گروه ميشن و يكدست بودنشون هم حفظ ميشه. طبيعيه كه مشكلات بسيار كمترى هم در خود گروه پيش مياد چون از قبل با هم دوست بودن و اعضا جديد هم تو يه محيط دوستانه كمتر دچار سوتفاهم يا... ميشن.
دوم اينكه با زياد شدن برنامه ها اعضا ميتونن بيشتر همديگرو ببينن و با روحيات همديگه آشنا بشن تا اين گروه هاى كوچيك از دل خود اين برنامه ها بيرون بياد.

- براى بيشتر شدن فعاليت گروه هاى كوچيك يا دسته بندى هايى مثل كوهنوردى، طبيعت گردى و... بهتره بهشون يه بخش مجزا در انجمن داده بشه تا موضوعات خودشون رو مطرح كنن و اين ممكنه يه جور رقابت هم بين تيم ها ايجاد كنه تا فعال تر و بهتر از ديگرى باشن و اعضا فعال بيشترى براى انجمن بگيرن. يه مزيت ديگه هم اينكه گروه ها از گروه اصلى يا انجمن فاصله نگيرن و هميشه در كنار هم و با انجمن باشن، و همچنين اين كار باعث ميشه حضور افراد فقط در موقع اجراى برنامه نباشه و اعضا هميشه فعاليت مجازى شون رو هم در داشته باشن و رونق سايت بيشتر بشه.

- به نظرم يك يا چند نفر مسوول رسانه ايى داشته باشيم بد نيست، كم نيستن كسانى كه يكى از انگيزه هاى قوى شون براى اين برنامه ها ثبت صحنه ها و لحظه هاست. (بخصوص عكاس ها!) داشتن چنين افرادى كمك ميكنه عكس ها يا فيلم هاى هر برنامه به موقع به دست اعضا مربوطه برسه يا اگر نياز به ويرايش يا تدوين هست در يك جاى مشخص انجام بگيره، با در نظر گرفتن يه سرى ضوابط هم ميشه شرايطى رو فراهم كرد كه هم حريم خصوصى افراد حفظ بشه و هم اينكه تا حد ممكن حقوق مولف (البته اگر چنين حقى رو در ايران قايل باشيم!) در نظر گرفته بشه. چون ديدم كه اين موضوع هم مشكلى شده واسه انجمن! به هر صورت اين كار چون يه مسوول و مرجع مشخصى داره ميشه براش ساختار و نظم تعريف كرد تا حق كسى ضايع نشه.

- ايده ايجاد كردن يه ساختار سازمانى و تشكيلاتى هم خيلى عاليه اما به نظرم الان امكانات و شرايطش فراهم نيست، ولى ممكنه يه روزى همين انجمن به يه موسسه يا سازمان گردشگرى بزرگ تبديل بشه، از كجا معلوم!؟ ;)

- ساختار سايت منظم تر از اين كه هست بشه بنظرم خيلى بهتره، منظورم اينه كه الان در خيلى از تاپيك ها پست هايى ارسال ميشه كه اصلا ارتباطى با موضوع نداره و يا بعضى از اونها صرفا گپ و گفتگو هست كه بيشتر باعث شلوغ شدن يه تاپيك ميشه و اين براى اعضايى كه چندان يا محيط سايت انجمن آشنايى ندارن يا اينكه دير به سايت سر ميزنن مطمئنا باعث سردر گمى و سر رفتن حوصله ميشه. (البته من از دوستان عذر خواهى ميكنم و قصد جسارت به كسى هم نيست) فقط پيشنهاد ميكنم يه سرى دسته بندى براى اين موضوعات هم بشه.

- براى توسعه فعاليت گروه يه موردى رو سراغ دارم كه چون نميدونم الزاما مربوط به زمينه فعاليت انجمن ميشه فقط بيانش مى كنم و نظر خاصى در موردش ندارم چون خودش ميتونه يه چيز كاملا متفاوت باشه. همه ميدونيم كه انجمن هاى مجازى زيادى تو اينترنت هست كه ميتونيم براى توسعه فعاليت هامون با اون ها هم ارتباط برقرار كنيم. مثلا گروهى رو ميشناسم كه بطور منظم جلساتى گفتگويى رو برگزار ميكنن كه هر بار موضوع متفاوتى داره، از زمينه هاى عمومى گرفته تا تخصصى. ميشه يه همچين گروه هايى رو به فعاليت هاى انجمن خودمون دعوت كرد يا اينكه براى برنامه هامون چنين محتوايى در نظر بگيريم چون حتما هر كدوم از ما به لحاظ شغلى يا علاقه شخصى نسبت به چنين مسايلى ميل داريم و اين ميتونه به تقويت روابط اعضا گروه هم كمك كنه.

ببخشيد كه انقدر طولانى شد! (اصلاحات هم داشت ;) ) مواردى كه به ذهنم ميرسيد رو گفتم و دليل بر مفيد يا درست بودن اون ها نيست. ساير چيزايى كه نياز به داشتن اطلاعات قبلى داشت رو اميدوارم حضورى صحبت كنيم.
متاسفانه تا حالا هر برنامه ايى شده يا تو برنامه ديگه ايى بايد مى بودم يا اينكه موفق نشدم خدمت برسم.
مشتاق ديدار همه شما دوستان هم هستم @};- :)

Mehdi
31-08-2009, 01:40 PM
سلام مهدی جان
من یک عضوتازه تو گروه شما هستم و تابه حال هم تجربه عضویت در چنین گروههایی رو نداشتم !
اما فقط به عنوان یک نظر چند تا مطلب عرض می کنم شاید مورد استفاده قراربگیره:
...

آقا افشین ممنون از اینکه وقت گذاشتی
چیزایی که نوشتی درسته. این مجموعه باید درآمد داشته باشه که پیشرفت کنه.
اما به نظرم الان نقطه مناسبی برای شروع این کار نیست. ولی در کل قبولش دارم و سعی می کنم مقدمات این کار را بچینم.

سلام به همه دوستان
عرض ادب خدمت آقا مهدى كه براى اين مجموعه و ساير مسايل قبول زحمت ميكنن
يه چند موردى در زمينه پيشنهاد هايى كه براى تقويت گروه ارايه شده به نظرم مياد كه اميدوارم به درد بخوره
...

خوش آمدی قربان
و ممنون که وقت گذاشتی
در پاسخ مطالب شما چند نکته را توضیح می دم که اگر باز هم نیازی به نقد داشت خوشحال میشم بشنوم
1- اعتقاد بر پر تعداد بودن گروهه نه بر پر تعداد بودن نفرات هر برنامه. برنامه های زیادی اجرا کردم و می دونم میزان سخت تر شدن مدیریت با تعداد نفرات رابطه مستقیم نداره بلکه یه تابع درجه 2 و حتی بیشتره. من به شخصه هیچ علاقه ای به پر تعداد شدن نفرات یک سفر ندارم مگر اینکه تمام جوانب کار را سنجیده باشم.

2- انتخاب لیدرها خیلی زمان بره. ترجیح خودم بر اینه که اگر قرار باشی کسی را به عنوان لیدر انتخاب کنم حداقل 4-5 تا برنامه چند روزه با هم بوده باشیم. تو برنامه های طولانیه که آدم ها درون مایه خودشونو نشون میدن. هرچند کسایی هم هستن که تو همون جلسه اول کارو تموم می کنن ;)

3- با گروه های کوچک 100% موافقم. فقط یه شرایطی داره. یکی از این شرایط همسو بودن طرز تفکر آدم های گروه با گروه اصلیه. البته از اونجایی که نمیشه رو ذهن تک تک آدم ها کار کرد، من خودم معمولا با لیدر گروه ها طرف میشم. لیدر گروه توجیه بشه تمومه.

4- هر زمان که درخواست برای تشکلی یه بخش تو انجمن برای هر کدام از دسته های گفته شده وجود داشته باشد با یه سری شروط من یا یکی دیگه از مدیرها گروه ها را تشکیل میده. فعلا برا این بخش ها درخواست جدی نشده.

5- در مورد مدیریت رسانه ای فکر نکردم.

6- وجود پست های بی ربط توی سایر پست ها را قبول دارم. راه حل این مشکل هم در تقویت و افزایش تعداد مدیرهای سایته که به پست ها خط بدن. من خودم خیلی نمی رسم واقعا

7- با این گروه های بحث و گفتگویی که فرمودید آشنایی ندارم. اگر اطلاعات بیشتری بفرستید ممنون میشم. و البته بفرمایید که انتظار چه نتیجه ای از این حرکت را دارید.

باز هم ممنون

Meghdad
31-08-2009, 02:28 PM
...
7- با این گروه های بحث و گفتگویی که فرمودید آشنایی ندارم. اگر اطلاعات بیشتری بفرستید ممنون میشم. و البته بفرمایید که انتظار چه نتیجه ای از این حرکت را دارید.
...

بله حتما
اما يه كم از حوصله اينجا خارجه! ايشالا باشه براى موقعى كه حضورى صحبت بشه.

از توجه شما هم ممنون

Meghdad
31-08-2009, 07:57 PM
بد نيست اگر بشه يه بخش بازارچه هم در كنار عنوان هايى مثل وسايل و تجهيزات سفر ايجاد كرد تا اعضا بتونن براى خريد و فروش يا معاوضه لوازم و تجهيزات مسافرتى خودشون با هم اقدام كنن و براى كارهاى مشابه هم بصورت پراكنده تاپيك ارسال نشه.

Mehdi
01-09-2009, 08:16 AM
بد نيست اگر بشه يه بخش بازارچه هم در كنار عنوان هايى مثل وسايل و تجهيزات سفر ايجاد كرد تا اعضا بتونن براى خريد و فروش يا معاوضه لوازم و تجهيزات مسافرتى خودشون با هم اقدام كنن و براى كارهاى مشابه هم بصورت پراكنده تاپيك ارسال نشه.
تا همین چند هفته پیش همچین بخشی وجود داشت. اما به دلیل اینکه استقبالی نشد برداشتم. یه کم اینجا باید شلوغ تر بشه که این ایده و ایده های مشابه مخاطب داشته باشه ;)

Parvaneh
01-09-2009, 10:21 AM
سلام
از پست هاتون مشخصه كه يا حرفه اي هستيد و يا خوب فكر مي كنيد ! :)
با اين پيشنهاد موافقم بخصوص با قسمت معاوضه !

araz
01-09-2009, 03:59 PM
[quote=Meghdad]بد نيست اگر بشه يه بخش بازارچه هم در كنار عنوان هايى مثل وسايل و تجهيزات سفر ايجاد كرد تا اعضا بتونن براى خريد و فروش يا معاوضه لوازم و تجهيزات مسافرتى خودشون با هم اقدام كنن و براى كارهاى مشابه هم بصورت پراكنده تاپيك ارسال نشه.
سلام
با اين پيشنهاد موافقم بخصوص با قسمت معاوضه ![/quote[/quote:2ebf4c7y]]

کدوم وسیله اضافیتو میخواهی رد کنی پروانه خانوم :))
ولی جدی جدی نظر خوبیه چون هم بچه ها قابل اعتمادند و هم اینجوری میتونن ست کاملتری از وسائل داشته باشند.

Meghdad
01-09-2009, 06:50 PM
سلام
با اين پيشنهاد موافقم بخصوص با قسمت معاوضه !
سلام!
كاش اينطورى باشه! :ymsigh:
اتفاقا من هم با معاوضه بيشتر موافقم، قبلا تجربه خوبى از اين كار داشتم و راضى هستم. حتى امانت دادن يا گرفتن بعضى وسايل كه نيازش ممكنه فقط چند بار در طول سال ها براى آدم پيش بياد و...

يه پيشنهاد براى ارتباط بهتر با اعضا: از اونجايى كه الان تو جيب همه يه گوشى موبايل هست ميشه براى اطلاع رسانى در مورد برنامه هاى گروه، هماهنگى، تبليغات، خبرنامه ها و خيلى چيزاى ديگه از sms استفاده كرد. ضمن اينكه اين راه براى كسانى كه خيلى نميتونن به سايت سر بزنن يا دسترسى به اينترنت ندارن خوبه. كافيه يه كنترل پنل sms براى سايت تهيه بشه و باقيش هم با خودمون. هزينه خيلى زيادى هم نداره و براحتى ميشه تهيه كرد و استفاده برد. خودم هم براى كاراش اعلام آمادگى مى كنم! ;)

Mehdi
02-09-2009, 10:11 AM
ساخته شد.
شاخه "وسایل و تجهیزات سفر"
انجمن "فروش یا تعویض وسایل دسته دوم و نو"

یه پيشنهاد براى ارتباط بهتر با اعضا: از اونجايى كه الان تو جيب همه يه گوشى موبايل هست ميشه براى اطلاع رسانى در مورد برنامه هاى گروه، هماهنگى، تبليغات، خبرنامه ها و خيلى چيزاى ديگه از sms استفاده كرد. ضمن اينكه اين راه براى كسانى كه خيلى نميتونن به سايت سر بزنن يا دسترسى به اينترنت ندارن خوبه. كافيه يه كنترل پنل sms براى سايت تهيه بشه و باقيش هم با خودمون. هزينه خيلى زيادى هم نداره و براحتى ميشه تهيه كرد و استفاده برد. خودم هم براى كاراش اعلام آمادگى مى كنم!
با این کار موافقم. اما چند وقت پیش پیگیری کردم قیمتش چندان کم نبود.
قیمتش پایین باشه کار خوبیه

Meghdad
02-09-2009, 10:51 AM
البته نمیدونم شما چه قیمتی رو گرفتی ولی نوع سرویس ها و تعرفه هاش خیلی متفاوت هست. فکر نمیکنم چیزی که اینجا به کار ما بیاد خیلی گرون باشه، ولی به هر حال دیگه بستگی به بودجه داره.

Mehdi
02-09-2009, 11:46 AM
البته نمیدونم شما چه قیمتی رو گرفتی ولی نوع سرویس ها و تعرفه هاش خیلی متفاوت هست. فکر نمیکنم چیزی که اینجا به کار ما بیاد خیلی گرون باشه، ولی به هر حال دیگه بستگی به بودجه داره.
قیمت بگیر بعد سر اینکه می صرفه یا نه تصمیم می گیریم.
پارامترهای انتخاب را نمی دونم ولی فرض کن برا مثلا 1000 نفر هر 2-3 هفته یک بار بخوای اس ام اس بفرستی :)

Fardar
06-09-2009, 01:53 PM
با توجه به اينكه امكان حضور در كنار دوستان تهراني رو ندارم و اتفاقي و سوپرايزي بمانند پارك ارم ميتونيم دوستانو بينيم اجازه مي خواهم به نام شعبه اصفهان گروه آنوبانيني فعاليت اين زير گروه رو اعلام كنم البته با اجازه بزرگترا

Mehdi
06-09-2009, 02:04 PM
با توجه به اينكه امكان حضور در كنار دوستان تهراني رو ندارم و اتفاقي و سوپرايزي بمانند پارك ارم ميتونيم دوستانو بينيم اجازه مي خواهم به نام شعبه اصفهان گروه آنوبانيني فعاليت اين زير گروه رو اعلام كنم البته با اجازه بزرگترا
آنوبانینی اینجا...
آنوبانینی اونجا...
آنوبانینی همه جا...
:ymhug:
شروع کن برادر
بنده هر کاری بتونم انجام میدم ;)

Fardar
06-09-2009, 02:08 PM
ميشه يه تاپيك برا اين عنوان باز كنيم و ثبت نام رو شروع كنيم

Mehdi
06-09-2009, 02:19 PM
ميشه يه تاپيك برا اين عنوان باز كنيم و ثبت نام رو شروع كنيم
بیا رو خط خصوصی برادر
انجمن اختصاصی مدیران--->> بحث و گفتگو
یه تاپیک باز کن تا همه در موردش صحبت کنیم. یه کار درست و درمون بشه

منتظرم ;)

behruz
27-09-2009, 11:26 AM
سلام
فكگر كنم اگه در هر استان يه زير شاخه ايجاد بشه بد نباشه اينجوري ميشه از تمام كشور عضو گرفت و از تجربه همه استفاده كرد

Peymankhah
27-09-2009, 11:37 AM
سلام
فكر كنم اگه در هر استان يه زير شاخه ايجاد بشه بد نباشه اينجوري ميشه از تمام كشور عضو گرفت و از تجربه همه استفاده كرد

از تو حرکت؛ از خدا برکت.

هم تو سایت میشه مطالب را گذاشت هم تو انجمن. فعلا یکی اش با فعالیت یکی از یاران شفیق در حال زایش است در استان اصفهان. دومیش نبود.....
(حتما و حتما یک سری مقدمات میخواد که شناخت فردی؛ حداقل لازمه است)

Mehdi
27-09-2009, 11:41 AM
سلام
فكر كنم اگه در هر استان يه زير شاخه ايجاد بشه بد نباشه اينجوري ميشه از تمام كشور عضو گرفت و از تجربه همه استفاده كرد
چون هنوز تعداد دوستان شهرستانی زیاد نیست کتگوری ساختن برا شهرستان ها خیلی جایی نداره. یه مدت بگذره دوستان زیاد بشن حتما اقدام میشه ;)

araz
28-09-2009, 07:18 AM
سلام
چون هنوز تعداد دوستان شهرستانی زیاد نیست کتگوری ساختن برا شهرستان ها خیلی جایی نداره. یه مدت بگذره دوستان زیاد بشن حتما اقدام میشه ;)

بابا made in tehran،بابا با کلاس :D
اقا استان اردبیل و شهرستان خلخال هم به عهده من و کاوه هر موقع اقدام شد ما در خدمتیم :ympeace: ^:)^

Mehdi
28-09-2009, 08:58 AM
سلام

بابا made in tehran،بابا با کلاس :D
اقا استان اردبیل و شهرستان خلخال هم به عهده من و کاوه هر موقع اقدام شد ما در خدمتیم :ympeace: ^:)^
تو و کاوه که دم به ساعت تهران تشریف دارید قربان...
کی می خواید به امور نمایندگی خالخال و اردبیل برسید پس؟ :D

araz
29-09-2009, 08:53 AM
بالاخره خداوند بزرگ به هر کسی یه استعدادی داده
من و کاوه هر جا باشیم میتونیم به برنامه های اردبیل و خلخال رسیدگی کنیم.

minerva
29-09-2009, 09:33 AM
من هنوز با شما به سفر نیومدم .
اما یک دلیل ساده دارم که چرا اگه قرار باشه به سفر برم با کلوت یا طبیعت یا باقی اسم و رسم دارها نمیرم (نگفتم شما اسم و رسم دار نیستیدها :x )
اینجا برنامه سفر این مدلیه که انگار یه عده رفیق با هم میرن . اینجا با ادم مث یه ادم برخورد می کنن .اگه مث یه دوست برخورد نکنن .نه مثل یک واحد شمارش . از لحاظ احترام نمیگم . از لحاظ صمیمیت میگم .

من دوست دارم جایی رو که توی مقدمات سفرش صادقانه میگه که ممکنه همسفر تمام عمرتون رو پیدا کنید پس ثابت کنید که خوش سفرید .
من یکی خوش ندارم اینجا هم سازمانی بشه .خشک بشه . رسمی بشه .
بعد ما به اقا مهدی بگیم جناب مدیرعامل :D

Mehdi
29-09-2009, 09:46 AM
من هنوز با شما به سفر نیومدم .
اما یک دلیل ساده دارم که چرا اگه قرار باشه به سفر برم با کلوت یا طبیعت یا باقی اسم و رسم دارها نمیرم (نگفتم شما اسم و رسم دار نیستیدها :x )
اینجا برنامه سفر این مدلیه که انگار یه عده رفیق با هم میرن . اینجا با ادم مث یه ادم برخورد می کنن .اگه مث یه دوست برخورد نکنن .نه مثل یک واحد شمارش . از لحاظ احترام نمیگم . از لحاظ صمیمیت میگم .

من دوست دارم جایی رو که توی مقدمات سفرش صادقانه میگه که ممکنه همسفر تمام عمرتون رو پیدا کنید پس ثابت کنید که خوش سفرید .
من یکی خوش ندارم اینجا هم سازمانی بشه .خشک بشه . رسمی بشه .
بعد ما به اقا مهدی بگیم جناب مدیرعامل :D
سلام
خوش آمدی
اینجا برای بقا چاره ای نداره جز اینکه سازمانی و رسمی بشه. اما می تونم بهت اطمینان بدم تا زمانی که مخاطب وجود داشته باشه این برنامه های دوستانه هم وجود داره. سازمان شدن منافاتی با این قضیه نداره که به نظرم باعث تحکیم و تداوم این نوع سفرها میشه. یه مجموعه برای گسترش و توسعه باید تلاش کنه. شاید بگی همینجوری خوبه. اما یادت باشه که برای شما که انرژی و وقت کمی می ذاری خوبه. برای گردانندگان اینجا کار سخت و طاقت فرساییه. چاره ای جز سازمان شدن، مدیر عامل بازی و... نیست.
بازم می گم نگران این اتفاق نباش. تا زمانی که من اینجا کاره ای باشم اجازه نمی دم به سمت و سویی که شما و خیلی های دیگه نگانش هستید پیش بریم ;) همونطوری که مدتهاست پیش نرفته :)

Meghdad
29-09-2009, 10:18 AM
...
اینجا برای بقا چاره ای نداره جز اینکه سازمانی و رسمی بشه. اما می تونم بهت اطمینان بدم تا زمانی که مخاطب وجود داشته باشه این برنامه های دوستانه هم وجود داره. سازمان شدن منافاتی با این قضیه نداره که به نظرم باعث تحکیم و تداوم این نوع سفرها میشه. یه مجموعه برای گسترش و توسعه باید تلاش کنه. شاید بگی همینجوری خوبه. اما یادت باشه که برای شما که انرژی و وقت کمی می ذاری خوبه. برای گردانندگان اینجا کار سخت و طاقت فرساییه. چاره ای جز سازمان شدن، مدیر عامل بازی و... نیست.
بازم می گم نگران این اتفاق نباش. تا زمانی که من اینجا کاره ای باشم اجازه نمی دم به سمت و سویی که شما و خیلی های دیگه نگانش هستید پیش بریم ;) همونطوری که مدتهاست پیش نرفته :)
من هم موافقم كه يه سازمان عليرغم تمام رفتارهاى رسمى و خشكى كه ازش انتظار داريم ميتونه با مخاطبش صميمى و نزديك باشه.
به نظرم اين موضوع وقتى در يك مجموعه ظهور ميكنه كه عوامل اون مجموعه خودشون با نشستن پشت ميز ها (كه فقط سمت و عنوانى رو با خودشون يدك مى كشن) رفتارشون تغيير كنه و باعث اين اتفاق دست اندركاران هستن. نمونه اين موضوع هم تو شركت هاى خصوصى بيشتر ديده ميشه كه رفتار ها كمى از ساختار هاى سازمانى شركت هاى دولتى متفاوت هست و يا اينكه در يك سرى از فرهنگسراها با وجود همه اون بوروكراسى ها و بالا دست و پايين دست كردن ها، جو خوب و صميمى بين خودشون برقراره. البته موضوع فعاليت سازمانى هم خيلى مهمه كه به نظرم اينجا از اين جهت خيلى مناسبه و پتانسيل هاى خوبى هم وجود داره.

در مورد عدم تغيير رفتار گردانندگان هم كه آقا مهدى همينجا تضمين دادن :) :ymhug:

اميدوارم راه اين مجموعه محكم و پيوسته ادامه پيدا كنه %%- :ympray:

Peymankhah
29-09-2009, 10:44 AM
یکی از روشهای تقویت گروه گول زدن افراد جدید است :-ss . البته گول زدن از نوع خوبش L-)
گول زدن افراد جوان و پر انرژی. :ymapplause:
کسایی که ایده های نو و خوب داشته باشند. L-)

اول سعی کنید بکشونیدشون تو انجمن بعد دیگه تو سفرها خودشون پایه میشن. :D

Amir
29-09-2009, 01:47 PM
یکی از روشهای تقویت گروه گول زدن افراد جدید است :-ss . البته گول زدن از نوع خوبش L-)
گول زدن افراد جوان و پر انرژی. :ymapplause:
کسایی که ایده های نو و خوب داشته باشند. L-)

اول سعی کنید بکشونیدشون تو انجمن بعد دیگه تو سفرها خودشون پایه میشن. :D

:ymapplause:

minerva
03-10-2009, 01:35 PM
ممنون بابت خوش امد گویی و تضمینتون @};-
و امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید
روزگار به نیکی :x