PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ماجرای کپی رایت

Mehdi
25-08-2009, 08:23 AM
چند وقتیه که بعضی سایت ها، نشریات از مطالب و عکس های سایت ما را به طور غیر قانونی و بدون رعایت حقوق کپی رایت استفاده می کنن. قبلا خیلی قضیه جدی نبود. چون در حد سایت ها و وبلاگ های نه چندان مشهور بود و به همین خاطر عکس العمل های من هم خیلی جدی نبود. اغلب با یه ایمیل ماجرا به خیر و خوشی تموم میشد. اما جدیدا اتفاقات ناجوری داره می افته. چپ و راست جاهای مختلف دارن استفاده می کنن و حتی دیشب تو اخبار 20:30 تلویزیون یکی از عکس های سایت که کراپ شده بود را لااقل برا 40 ثانیه نشون داد.
این اتفاقیه که اگر فکری براش نکنیم خیلی جدی میشه. اینجا ایرانه و کپی رایت هم تقریبا معنی نداره. اما دلیل نمیشه که دست رو دست بذاریم.
این بحث را اینجا مطرح کردم که نظر باقی دوستان را هم بدونم. و اینکه آیا راهکاری به ذهنشون می رسه یا نه؟

مصطفی
25-08-2009, 08:33 AM
هر چند آب در هاون كوبيدن است، اما حداقلش اينه كه بايد رسما شكايت كني. البته زيادي اصرار نكني ها، يه وقت ديدي خودتم بردن بدون كپي رايت توي تلوزيون نشون دادن! (خدا نكنه)

Mehdi
25-08-2009, 08:45 AM
هر چند آب در هاون كوبيدن است، اما حداقلش اينه كه بايد رسما شكايت كني.

اگه بخوام از تمام کسایی که این کارو می کنن شکایت کنم که کل وقتمو باید بذارم پای اینکار. تازه نتیجه هم به قول خودت نداره :?

من برا سایت ها از روشی استفاده می کردم که خیلی موثر بود. تهدید می کردم که تو اینترنت آبرو ریزی می کنم. برا همه ایمیل میکنم و رو سایت هم می ذارم. تقریبا همیشه نتیجه می داد و سریع اطلاعات و عکس ها را پاک می کردن. حتی این کار را من برا تبیان هم کردم.

برا نشریات و تلویزیون هم ایده های دارم. اما ترجیح می دم اول حرف های بقیه را بشنوم :mrgreen:

RezaDemis
25-08-2009, 11:23 AM
مهدی جان سلام
به نظر من باید عکسهایی رو روی سایت گذاشت که خیلی خصوصی نباشه و چهره افراد واضح نباشه . چون بعید نیست که ما هم سر از کهریزک در بیاریم به جرم....( جدی نگیر )
راهکار برای جلو گیری از سوء استفاده اینه که روی همه عکسهایی که توی سایت میگذاری لوگو رو به صورت برجسته و شفاف بندازی که هیچ جوری نشه حذفش کرد و بدون لوگو قابل نمایش نباشه .
البته اگه بشه عکسهایی که میگیری رو جداگانه برای اعضاء بفرستی خیلی خوب میشه
با تشکر

araz
25-08-2009, 02:44 PM
اقا منم با پیشنهاد لوگو موافقم.
به نظر من یه ایمیل به 20:30 بزن تا گوشی دستشون بیاد :o
البته مهدی جون شما عکس بده جنازه تحویل بگیر :P :twisted:

pesare1404
25-08-2009, 02:47 PM
مهدی جان سلام
به نظر من باید عکسهایی رو روی سایت گذاشت که خیلی خصوصی نباشه و چهره افراد واضح نباشه . چون بعید نیست که ما هم سر از کهریزک در بیاریم به جرم....( جدی نگیر )
راهکار برای جلو گیری از سوء استفاده اینه که روی همه عکسهایی که توی سایت میگذاری لوگو رو به صورت برجسته و شفاف بندازی که هیچ جوری نشه حذفش کرد و بدون لوگو قابل نمایش نباشه .
البته اگه بشه عکسهایی که میگیری رو جداگانه برای اعضاء بفرستی خیلی خوب میشه
با تشکر

اره خوب بحث ایران و غیر ایران نیست همه جای دنیا این مشکل هست اما تو ایران یا قانون نیست یا اجرا نمیشه به هر حال من هم موافقم که اول یک ارم داشته باشیم و دوم اینکه روی تمامی عکس هایی که اپ میشه این ارم به صورن غیر قابل حذف الصاق بشه بطوریکه به عکس هم صدمه نزنه (مثلا شفاف باشه) اگه الان نقشه های گوگل ارتو توی سایتش ببینید ارم کپی رایت گوگل رو علاوه بر گوشه سایت میتونید وسط عکس ها پیدا کنید

sady
25-08-2009, 03:01 PM
سلام به اقا مهدي و بقيه دوستان
در مورد كپي رايت و نظر بچه ها در مورد تلفن و تهديد بايد بگم .... اخرش جامون عوض بشه بگن شما عكسهاي ما رو دزديديد . :mrgreen:

pesare1404
25-08-2009, 03:16 PM
دوستان اصلی ترین عاملی که میتونه گروهو از هم بپاشونه سیاسی شدنشه شاید من تند رفتم اما از همین تیکه ها شروع میشه :cry:

araz
25-08-2009, 03:50 PM
دوستان اصلی ترین عاملی که میتونه گروهو از هم بپاشونه سیاسی شدنشه شاید من تند رفتم اما از همین تیکه ها شروع میشه :cry:

اخه رفیق مسئله سیاسی نیست،ناموسیه برادر.دارم از گردن کلفتی میمیرم :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

Mehdi
25-08-2009, 04:35 PM
اکیدا وارد بحث های سیاسی نشید :|

Parvaneh
25-08-2009, 04:40 PM
دوستان تمام شد!
سفر بعدي مشخص شد ...!
ديگه نيازي به اقدام خاصي نيست ! با همين يك صفحه همه چي مستند شد ...
سفر بعدي همگي... ! ;)

Peymankhah
25-08-2009, 11:45 PM
من با اون برنامه اي كه قبلا تو سايت بود شديدا موافقم

(البته اگه داش مهدي به ما به خاطر بعضي دانلودها مون ايراد نگيرن مخصوصا ران ه.... و.....د :?: :arrow: و ...)

قبلا يه مطلبي بود به عنوان ناقضين حقوق كپي رايت اين كار بسيار سودمندبود و حتي ميتونه ايده اي باشه براي ساير سايتهاي سر و حساب دار.

البته اينكار كه محافظت از مطالب سايته، ميتونه با همكاري چند نفر از بچه ها به عنوان كمك به مهدي انجام بشه و مشابه قبل متخلفين در سايت معرفي بشوند.

من با گذاشتن پس زمينه متني يا مشابه در عكسها به خاطر جلوگيري كردن از دزديده شدن خيلي موافق نيستم چون حال و لذت عكس رو ميگيره مگه اينكه چاره اي نباشه.

پيشنهاد ميكنم در هر صفحه يك متن بگذار و به كساني كه ميخواهند از مطالب و عكسها استفاده كنند دوباره حقوق نشر را تذكر بده منتها بصورت خيلي تابلو. اينجوري حساسيت سايت را به اينكار ميتونيم نشون بديم. حتي كساني كه اين حقوق را رعايت نكردن را هم ميتوني توي اونها به عنوان ليست سياه نشون بدي.

به نظر من به خبرگزاري ميراث فرهنگي (سي اچ ان) هم ميشه يه مطلب نوشت داد و اين قضيه را به عنوان يك معضل مطرح كرد.

به نظرم با يك سري از سايتهاي دوست يه لابي بكن و از اونها هم بخواه كه با يه اقدام مشابه اين قضيه رو باب كنند

ميشه اين قضيه رو حيثيتي كرد و از اعضاي فروم خواست هر كجا با يكچنين موردي برخورد كردن آبروي طرف و با ايميلهاي ناجور و بي ادبي به باد بدن و هرج و مرجي تو اينترنت به پا كنند (آنارشيستي عمل كنيم) :arrow: (البته اين مورد را در حد شوخي فرض كنيد)

ولي يك نكته را هم بايد در نظر داشت اين قضيه ريشه كن نميشه اينها فقط پيشگيريه و يك جريان ادامه دار. چون كم نيستن آدمهايي كه از خودشون چيزي ندارند و سعي ميكنن از ...... بقيه بالا برن. ( ...... نكته انحرافي و بي ادبي قضيه است. در كل بي ادبي هم ميچسبه به اين موضوع شديد. به اين خاطر مطابق قوانين سايت سانسور شده)

sady
26-08-2009, 10:18 AM
شوخي كرديم ببخشيد [-( :ymblushing:

مصطفی
26-08-2009, 10:31 AM
با پيشنهاد حامد موافقم. من هم پيشنهاد مي دم يه سايت ساخته بشه تا هر كي در اين زمينه مشكلي داره توش عنوان كنه.
اينجوري با ثبت تخلف، متخلف و نوع اون، مي تونيم به يه آماري از متخلفين دانه درشت! هم دست پيدا كنيم. البته اين سايت بايد عمومي بشه و در همه زمينه ها (متن، عكس و ...) بتونه فعاليت كنه.
با يه تبليغات خوب فكر مي كنم اعتبار لازم رو پيدا كنه و به عنوان يه دادگاه مجازي مطرح بشه. البته ساز و كارهاش هم بايد خوب طراحي بشن.

Mehdi
26-08-2009, 10:34 AM
روش معرفی کردن به عنوان دزد فقط برا سایت ها جواب میده. برا سایت ها مشکلی الان ندارم. هیچکدوم جرئت نمی کنن بذارن :p
مشکل الان مجله ها و کتاب هاس که چند موردی دیده شده. اینا براشون مهم نیست تو یه سایت آبروشون بره. چون اصلا نمی فهمن سایت چیه /:)
با اینا چیکار میشه کرد؟ :-w

Mehdi
26-08-2009, 10:37 AM
با پيشنهاد حامد موافقم. من هم پيشنهاد مي دم يه سايت ساخته بشه تا هر كي در اين زمينه مشكلي داره توش عنوان كنه.
اينجوري با ثبت تخلف، متخلف و نوع اون، مي تونيم به يه آماري از متخلفين دانه درشت! هم دست پيدا كنيم. البته اين سايت بايد عمومي بشه و در همه زمينه ها (متن، عكس و ...) بتونه فعاليت كنه.
با يه تبليغات خوب فكر مي كنم اعتبار لازم رو پيدا كنه و به عنوان يه دادگاه مجازي مطرح بشه. البته ساز و كارهاش هم بايد خوب طراحي بشن.
دادگاه مجازی خوبه، اما از کجا میخوای ثابت کنی که حق با کیه؟
ممکنه یه سری بخوان شیطنت کنن و آبروی یه سایت معتبر را ببرن. چجوری میشه فهمید کی راست می گه. تحقیق و تفحص می خواد که این کار هم انرژی و هزینه می خواد. #:-s

مصطفی
26-08-2009, 10:40 AM
. . . اینا براشون مهم نیست تو یه سایت آبروشون بره. چون اصلا نمی فهمن سایت چیه /:)

ممكنه كه الان براشون مهم نباشه، ولي دور روز ديگه كه اين دادگاه مجازي معتبر (اعتبار معنوي و چه بسا قانوني) شد، ديگه نمي تونن اينكار رو ادامه بدن.

Mehdi
26-08-2009, 12:57 PM
. . . اینا براشون مهم نیست تو یه سایت آبروشون بره. چون اصلا نمی فهمن سایت چیه /:)

ممكنه كه الان براشون مهم نباشه، ولي دور روز ديگه كه اين دادگاه مجازي معتبر (اعتبار معنوي و چه بسا قانوني) شد، ديگه نمي تونن اينكار رو ادامه بدن.
به این سوال جواب ندادی:
دادگاه مجازی خوبه، اما از کجا میخوای ثابت کنی که حق با کیه؟
ممکنه یه سری بخوان شیطنت کنن و آبروی یه سایت معتبر را ببرن. چجوری میشه فهمید کی راست می گه؟

مصطفی
30-08-2009, 01:53 PM
.... اما از کجا میخوای ثابت کنی که حق با کیه؟
ممکنه یه سری بخوان شیطنت کنن و آبروی یه سایت معتبر را ببرن. چجوری میشه فهمید کی راست می گه؟
اينا مطمئنا يه راهي داره. اين همه سايت خارجي هست كه اين قانون رو دارن اجرا مي كنن. چطور ثابت مي كنن؟ (من نمي دونم) ولي مطمئنا راه داره.
اصلا چطوره يه انجمن كپي رايت درست كنيم. هر كي دوس داره مطلبش محافظت بشه، اول بايد اونجا ثبتش كنه (نه لزومن كپي و پيست). از اون به بعد اون مطلب و كليه حقوقش مربوط به اونه. (دقيقا مثل همين ثبت اختراع و ... منتهي اينترنتي)

Meghdad
31-08-2009, 01:25 PM
به نظرم اول از همه اشكال از خودمون هست كه ديگران رو مثل خودمون فرض ميكنيم! منظورم اينه كه وقتى ما ميدونيم هميشه كسانى هستن كه از دستاورد ديگران براى منافع شخصى خودشون استفاده ميكنن نبايد به همين راحتى مطالب و محتواى خودمون رو در دسترس قرار بديم اون هم جايى مثل اينترنت كه هميشه يه راه نفوذ به حريم آدما هست.
يك راهش رو دوستان هم گفتند كه همون انداختن لوگو روى تصوير هست كه البته من هم موافقم كه روى جذابيت تصوير اثر بدى ميذاره ولى چاره ايى نيست، پيشنهاد ميكنم از Watermarkهاى ريز روى تمام تصوير استفاده بشه تا هم روى عكس كمتر تاثير بذاره هم اينكه نشه با بريدن گوشه كنار تصوير يه جورى كلك زد!
روش دومش هم تعيين دسترسى فقط براى كاربران هست، بنظرم نبايد همينجورى تمام محتواى فايل هاى پيوست يا تصاوير بصورت عمومى روى سايت قرار بگيره، حداقلش اينكه طرف بايد عضو سايت بشه بعدش بياد محتوا رو ببينه اينطورى هم اين جستجوگرها دستشون كوتاه ميشه هم اينكه هر كسى اگه اتفاقى گذرش افتاد به سايت به محتوا ها دسترسى نداره تازه در مرحله عضو شدن هم ميشه يه نظارتى هر چند سطحى هم داشت و تا حدودى هم قابل پيگيرى هست كه چه نام كاربرى تقلبى هست و...

Mehdi
31-08-2009, 03:24 PM
... تعيين دسترسى فقط براى كاربران هست، بنظرم نبايد همينجورى تمام محتواى فايل هاى پيوست يا تصاوير بصورت عمومى روى سايت قرار بگيره، حداقلش اينكه طرف بايد عضو سايت بشه بعدش بياد محتوا رو ببينه اينطورى هم اين جستجوگرها دستشون كوتاه ميشه هم اينكه هر كسى اگه اتفاقى گذرش افتاد به سايت به محتوا ها دسترسى نداره تازه در مرحله عضو شدن هم ميشه يه نظارتى هر چند سطحى هم داشت و تا حدودى هم قابل پيگيرى هست كه چه نام كاربرى تقلبى هست و...
میشه در این مورد فکر کرد :-\

pesare1404
01-09-2009, 10:51 AM
... تعيين دسترسى فقط براى كاربران هست، بنظرم نبايد همينجورى تمام محتواى فايل هاى پيوست يا تصاوير بصورت عمومى روى سايت قرار بگيره، حداقلش اينكه طرف بايد عضو سايت بشه بعدش بياد محتوا رو ببينه اينطورى هم اين جستجوگرها دستشون كوتاه ميشه هم اينكه هر كسى اگه اتفاقى گذرش افتاد به سايت به محتوا ها دسترسى نداره تازه در مرحله عضو شدن هم ميشه يه نظارتى هر چند سطحى هم داشت و تا حدودى هم قابل پيگيرى هست كه چه نام كاربرى تقلبى هست و...
میشه در این مورد فکر کرد :-\
ایمیل تایید عضویت برای عضو شدن لازمه تا اعضای اسپمی نداشته باشیم