PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقابله با سگ (اهلی و وحشی)

Mehdi
11-08-2009, 02:21 PM
برخورد با سگ:

1- به هیچ عنوان از سگ نترسید. سگ به راحتی ترس شما را تشخیص می ده. سریعتر از اوون چیزی که فکر می کنید ازش استفاده می کنه. به یاد داشته باشید که همه حیوانات از جمله سگ از آدم می ترسن. دلیلی نداره شما ازش بترسید.

2- هیچوقت سگ ها را تحریک نکنید. یه سری صداها هست که سگ ها به شدت بهش واکنش نشون می دن. عملا سگ ها با این صداها وحشی میشن. مخصوصا اگر سگ شرطی شده باشه.

3- موقعی که از کنار یک یا چند سگ رد میشید سعی اولا سعی کنید با چند متر فاصله رد بشید. دوما با آرامش رد بشید. نایستید. تند راه نرید. کاملا با آرامش. بهتره به سگ ها نگاه کنید.

4- یه چوب دستی همراه داشته باشید. بهترین وسیله برای دفاع از سگ چوب دستیه. لازم نیست سگ ها را بزنید و بهتره نزنید. چون عصبی تر میشن. فقط بترسونید.

5- اگر سگی پارس کرد مطمئن باشید نمی خواد بهتون حمله کنه. فقط اعلام هشدار می کنه. کاری باهاش نداشته باشید. راهتونو بگیرید و برید. نه چوب دستی بهشون نشون بدید و نه سنگ بزنید. این کارها باعث میشه تهدید از جانب سگ تبدیل به عمل بشه.

6- سنگ هم وسیله خوبی برای دفاع در مقابل سگه. اما اکیدا پیشنهاد نمیشه که مستقیم به سگ بزنید. کافیه نزدیک سگ بزنید. یا می ترسه و چند متر دورتر میره و یا وحشی تر میشه و به جای شما به سنگ حمله می کنه. امتحان کنید. نتیجه جالبی داره.

7- اصلا نایستید. تحت هر شرایطی حرکت کنید. سگ ها نمی تونن از منطقه زندگی خودشون زیاد دور بشن.

8- به هیچ عنوان فرار نکنید. ضعیف ترین سگ زمانی که فرار شما را ببینه تبدیل به یک گرگ خطرناک میشه.

9- خرناسه کشیدن علامت حمله قریب الوقوعه. اگر این صدا را شنیدید کاملا آماده باشید. خودتون هم حالت حمله بگیرید. چوب دستی را بالا بیارید و به علامت حمله نشون بدید.

10- راه کارهای دیگه ای پیشنهاد شده از قبیل نشستن روی زمین و... که بنده پیشنهاد نمی کنم. به ریسکش نمی ارزه. بشینید رو زمین آسیب پذیر تر می شید.

11- اگر مجبور شدید با سنگ یا چوب چند سگ را بزنید، قوی هیکل ترین سگ را بزنید. البته فراموش نکنید سگ های ماده (مخصوصا زمانی که توله داشته باشن) بسیار خطرناک تر از نرها هستن.

12- سگ ها در حمله به دست یا پای شما حمله می کنن. اگر مورد حمله واقع شدید بهترین جا برای ضربه زدن به سگ (اگر وسیله دفاعی دارید) پوزه سگ هست. اگر هم وسیله دفاع ندارید می تونید به چشم های سگ حمله کنید. سایر نقاط سگ ها تقریبا آسیب پذیر نیست.

13- اگر آسیب دیدید حتما محل را با آب زیاد بشورید و حتما به پزشک سری بزنید.

Shahraama
18-08-2010, 02:02 PM
مرسی‌ آقا مهدی،

سگ، مثل هر حیوون دیگه‌ای از قلمروش دفاع میکنه مخصوصاً در برابر متجاوز ترسناک، خطرناک و شومی به نام انسان:19: . در مورد سگ نگهبان و سگ گله، این قلمرو توسط صاحبش بهش آموزانده شده. وقتی‌ وارد حریم چنین قلمرویی میشیم، کافیه به سگ بفهمونیم قصد ورود، آزار یا صدمه زدن به قلمرو یا مملوکش (گله یا صاحبش یا اموال صاحبش) رو نداریم :25:و اشتباه وارد این قلمرو شدیم :114: ... و با تهدید سگ متوجه این قضیه شدیم و پیامش رو درک کردیم و بهش عمل می‌کنیم:106: . عمل به این پیام هم یعنی‌ خروج از حیطه حاکمیت حیوان... دقیقا به صورت طبیعی و با آرامش بدون تحریک حیوان. هرگونه تحریکی در قلمرو، تجاوز محسوب میشه و پاسخ تجاوز، دفاع مشروعه... که هرگز به سود ما نخواهد بود:66:. ترشح بوی حاکی از ترس توسط بدن ما و یا تغییرات چهره فرد از حالت نرمال به حالت فرد ترسیده رو سگ به راحتی‌ درک میکنه. ترجمش برای حیوان این هست که متجاوز نیت پلیدی داره که ترسیده و در این شرایط وظیفش رو انجام میده... که باز به سود ما نیست.
سگ، مخصوصاً سگ نگهبان و آموزش دیده، کمین نمیکنه و از فواصل زیاد حظور خودش رو با پارس بلند اعلام میکنه:108: . این موجود تربیت شده که جلوی خطر رو بگیره، نه اینکه مهاجم رو مجبور به ایجاد خطر کنه و با اون درگیر بشه و ادبش کنه. در نتیجه به محض رویت سگ، یا شنیدن صداش، کافیه کمی‌ مسیرمون رو از قلمرو حیوان دور کنیم و روی یک منحنی به مرکزیت سگ و شعاع ثابت قدم برداریم. به شکلی‌ که همواره فاصله نسبتا ثابتی با سگ رعایت بشه. خود حیوان حتا اگر به سمت ما یا گروهمون نزدیک بشه، در فاصله مشخصی‌ توقف میکنه و به پارس کردن ادامه میده. ما دقیقا باید به این فاصله احترام بذاریم و کمترش نکنیم که از طرف سگ تهدید تلقی‌ بشه و برخورد کنه. با حرکت به سمت مخالف سگ، به اون میفهمونیم که بی‌ خطریم:25:... و صرفاً با پارس‌های سگ بدرقه خواهیم شد. پس درک حیوان و زبونش میتونه به راحتی‌ جلوی برخورد رو بگیره. در زبان سگ، چوب زدن و پرتاب سنگ هم معنیش خطر هست! کلا ترسوندن سگ به هر طریق، از طرف سگ به معنی تهدید محسوب میشه و مناسب هیچ شرایطی نیست مگر زمانی‌ که سگ با شما درگیر شده...
اگر به هر دلیل (مثل ورود شما به حریم امنی‌ که حیوان میشناسه و ورود کردن به اون فاصله خاص که صحبتش شد) سگ اقدام به گاز گرفتن کرد... بدونید که بازی باخت - باخت خواهد بود. اون شما رو زخمی میکنه یا لباساتون رو پاره میکنه و شما هم یحتمل سر و صورت حیوان رو . باز هم بهتر هست خودتون رو کنترل کنین (که بسیار کار سختی هست و باید آمادگیش رو داشته باشین). اگر توانش رو دارین:29:، به جای زدن سگ به اون اجازه بدین گاز بگیره:4: ، ولی‌ نه دست و پای شما رو. وسیله‌ای رو به دست بگیرین مثل یک کوله کوچیک، کیف کمری، کیف دوربین اگر به قدر کافی‌ بزرگه، کاپشن یا هر چیزا قابل گاز گیری(!!!) یا حتا کوله اصلیتون رو. هر بار که سگ به قصد گاز گرفتن حمله کرد، این وسیله رو بین خودتون و حیوان بگیرین تا حیوان اون رو گاز بگیره . در حین این کار هم گام به گام به شکلی‌ هوشیار و بدون پشت کردن به حیوان ازش دور بشین و حریمش رو ترک کنین تا جایی‌ که دست از این کار برداره.
اگر تا به حال تمرین نکردین، برای این کار تمرین کنین. بهش فکر کنین و اینقدر در ذهن تکرارش کنین که ملکه ذهنتون بشه.
به خاطر داشته باشین:
* اگر گاز گرفته شدین، به دلیل آلودگی‌ خودتون و یحتمل حیوان، در مورد تزریق واکسن کزاز حتما با پزشک مشورت کنین. این کار رو در کمترین زمان و حد اکثر ظرف ۲۴ ساعت انجام بدین. اگر به شهر دسترسی ندارین، دنبال خانه بهداشت روستایی بگردین.
* غیورترین و معروف‌ترین سگ‌های ایران در منطقه درفک هستند. هنگام تفرج یا صعود در این منطقه، بیشتر مراقب باشید. اونها خیلی‌ مهربون نیستند!
* سگ‌ها میتونند ناقل هاری هم باشند... هرچند خیلی‌ در اخبار در این زمینه اغراق میشه ولی‌ اقدام پزشکی‌ در این زمینه بعد از هر گزشی لازمه.
* :108:سگ میتونه بیش از ۱۲ سال زندگی‌ کنه. با ترس بیجا یا عکس‌العمل از سر ترس سبب نشیم که این مدت برای حیوان کم بشه یا با دست و پای فلج، چشم کور و بدنی ناقص طی‌ بشه :2: . از طرفی‌ متأسفانه سگ زخمی و بیمار به دلیل عدم توانایی در نگهبانی برای صاحبش کم ارزش میشه و ممکنه کشته یا رها بشه:108:. مراقب باشیم!

You can see links before reply
نفر پشت ی سبب تحریک سگ سفید شده. سگ سفید آماده حمله و عصبی

نفر از حیطه مورد اشاره خارج شده و سگ آرام شده.

هر دو سگ مشغول بدرقه

Negooli
18-08-2010, 03:37 PM
من در برابر سگ نوعی فوبیا دارم
از بچگی و گاز گرفته شدن نشات میگیره:2:

Mehdi
18-08-2010, 03:47 PM
من در برابر سگ نوعی فوبیا دارم
از بچگی و گاز گرفته شدن نشات میگیره:2:
ترس از سگ و کلا جانوران درنده یه چیز طبیعیه نگار خانم
تمام این صحبت ها برای شناخت بیشتر و پیرو اون کمتر کردن ترس و کنترل اونه.
هدف مهم این بخش جلوگیری از تاثیرگذاری ترس بر عملکردها، واکنش ها و تصمیم گیری هاس. همین :3:

Behzad
18-08-2010, 04:27 PM
خيلی جالب بود صحبتا؛ الآن روی يه پروژه دارن كار ميكنن كه اصلاح نژاد و خالص سازی سگ گله ايرانه كه البته چند سال شروع شده؛ سگ های گله ايرانی، از قوی ترين انواع سگ ها در دنيا هستن و حتی شينلو رو باهاش آميزش ميدن تا نسل بعدی سگ هايی قوی و باهوش باشن و از اين نظر، بهترين سگ ها برای نگهبانی و گرفتن ميشن. جالبه كه در حين ترس نبايد به چشمان سگ نگاه كنيم؛ به واسطه شامه قوی، در اين زمان بوی آدرنالين ترشح شده از فوق كليه رو ميتون وقتی كه در بدن ما در جريانه، حس كنه و بفهمه كه ما ترسيديم و همين طور از حالت چشمامون. سگ سانان و خرس ها شامه خيلی قوی دارن كه همين طی تكامل باعث شده پوزه كشيده و رو به جلو پيدا بكنن و اصلاً بيشتر صورتشون همين پوزست. باز من شنيدم ضربه و لغت زدن به شكم سگ خيلی مهمه در دفاع چون قسمت های پشتی، استخوانيه و دنده ها، ستون مهره ها و لگن رو شامل ميشه. باز سگ ها از بوی بدن آدما متوجه ميشن كه اون فرد از نظر ذاتی بده يا خوب و اين به هورمن های درون بدن برميگرده. مثلاً يه سگ نه نزديكم مياد و نه دور ميشه ازمغ ولی يه پسرخاله دارم كه سگ های خونگی در حين مواجهه باهاش ازش دور ميشن؛ به سمت آدمای خوش قلب و آرام هم جلب ميشن و باهاش اخت ميگيرن. اينا همش حقايق خلقته.

Azadeh
18-08-2010, 06:14 PM
از سگ ها می ترسم.:109:
راستی چطور بفهمیم منطقه ای که حریم سگ هاست، وارد نشویم؟ و اگر تابلوی هشدار نبود چکار باید کرد؟

Shahraama
20-10-2010, 01:53 AM
از سگ‌ها نترسین!
منظور از حریم خطر، همون منطقه صورتی‌ رنگ تصویر بالاست. اگر سوال کلی‌ بود، از راهنما، محلی ها، سفرنامه ها، میتونید در مورد سگ‌های منطقه‌ای که قصد رفتن بهش رو دارین بپرسین. در کلّ من تا امروز بجز منطقه درفک، تعریف خاصی‌ از سگ‌های منطقه خاص نشنیدم.

molmol
11-11-2010, 04:44 PM
سلام
آقا من توي زندگيم با همه حيوونا رابطه خوبي داشتم
رفيقام بهم ميگن راز بقاي گروه (گروه خودمون)
البته نه راز ثابت موندن گروه ، منظورشون همون راز بقاست كه تلوزيون قديما نشون ميداد
بچه ها همه راست ميگن سگ ها حيوانات شديدا باهوشي هستن و به همه احساسات و عواطف و حالات دروني ما پي ميبرن
فقط كافيه واقعا از سگ نترسيد اونوقت اون با شما رابطه خوبي هم پيدا ميكنه
اگه مطمئن باشيد كه بهتون حمله نميكنه به هيچ وجه بهتون نزديك هم نميشه
من يادمه يه بار توي يكي از روستاهاي قزوين با بچه ها رفته بوديم
بعد از ظهر بود و همه بچه ها ميخواستن بخوابن
منم به خاطر عادت نداشتن به خواب عصر گفتم ميرم بيرون واسه عكاسي
يه سگي رو توي دشت ديدم كه اتفاقا سگ گله هم بود خيلي زيبا بود
صاحبشم با دوستش داشت كنار گله حرف ميزد و اين سگه يه 20-30 متري اونورتر از گله رو زمين نشسته بود
منم رفتم طرفش و بدون هيچ واكنش بدي شروع كردم ازش عكس گرفتن
از اونجا كه بهترين عكسها (پرتره) در فاصله هاي نزديك ثبت ميشه بهش بيشتر نزديك شدم
كم كم بهش نزديكتر شدم و يه جايي حس كردم عكسام خيلي خوب شده
به خودم كه اومدم ديدم يه متري سگه دارم از صورتش عكس ميگيرم
يهو صداي صاحب سگ توجهم رو جلب كرد
بهم گفت بيا كارت دارم
منم رفتم پيشش سلام كردم
به تركي يه چيزايي گفت نفهميدم گفتم من تركي بيلميرم
رفيقش گفت ميگه اين سگه انقدر عصبيه بچه هاي روستا از 10 متريش رد نميشن
ما خودمون بهش غذا دير بديم گازمون ميگيره تو چطور جرات كردي انقدر بهش نزديك شدي؟
منم گفتم بهشون بفرماييد كه ميدونيد حتما كه از سگ نترسي كاري باهات نداره
اونم گفت آره ولي همه از اين سگه ميترسن
منم گفتم اگه ميدونستم انقدر وحشيه خوب منم بهش نزديك نميشدم
واسه همين اعتماد كردنم بود كه كاري بهم نداشت؟

فقط يادتون باشه به سگ ها به عنوان موجودات دوست داشتني نگاه كنيد كاري باهاتون ندارن
يا حق

ahmadmobaraki
11-11-2010, 07:44 PM
یادمه کلاس دوم دبستان بودم سال 59ساعت یک ونیم ظهر بود باید میرفتم مدرسه اون روز دقیقا یادمه که اول انشا وبعدش ورزش داشتیم همین که رفتم تو کوچه یه سگ جلوم سبز شد وهمینجور بی معرفت الکی الکی به من حمله کرد ومن زمین خوردم و سگ ران منو گاز گرفت که ناگهان سر و کله 10 تا 12 نفر از اهالی پیدا شد و سگ فرار کرد گویا سگ مرض هاری گرفته بود وتو کوچه به هرکه میرسید حمله میکرد . بلاخره منو بلند کردن و یه جماعت ادم هم همراهم امدن . چون ورزش داشتیم ومن شلوارورزشی وشلوار مدرسه باهم پوشیده بودم اسیب جدی ندیدم. اسیب جدی روحی زمانی دیدم که جلو این همه جمعیت شلوار مارو ....... کشیدن تا ببینن زخمی شدم یانه :13: :24:

molmol
11-11-2010, 08:32 PM
:24::24::24::24::24::24::24::24::24::24::24::24:

امیر
15-01-2011, 06:34 PM
هی کودکی کجایی:9:
از بیابون سگ میگرفتم میاوردم خونه بابا بزرگم :21:
یه یادگاریم رو آرنجم هم هست:65::65:

donkishot
05-03-2011, 10:40 PM
هرگز و هرگز از سگ نترسيد يكي از عادات سگ بوييدن انسانهاست و اغلب وقتي كه ميبينند سگ بطرفشان ميايد ميترسند در حاليكه او ميايد تا ببويد و كافيست كه احساس كند ترسيده ايد اون موقع به قول معروف دور بر ميداره

جز در مواردي كه چپ چپ به شما مگاه كنه يا كه غر و لند كنه.
اينجور مواقع بهتره ازش دوري كنيد

sam32
29-05-2011, 09:05 AM
سلام
شب تنهايي تو كوه همراه با سگ گله خيلي خاطره خفنيه هر جارو نگاه ميكني سگ ميبيني
البته به گفته دوستان سگ تا وقتي بلند پارس ميكنه خطرناك نيست وقتي خرناس ميكشه خطر ناكه اون موقع وقته اينه كه شما بدويي و سگه هم سر بخوره :4:
وقتي جداي از شوخي تو همچين وقتايي نترسيدن خيلي سخته

Pita
30-05-2011, 11:17 PM
من این دستگاه (You can see links before reply) رو خریدم خیلی هم ازش راضی هستم دیگه سگهای مسیر دوچرخه سواریم ازم حساب میبرند و بهم احترام میکنند و دیگه حتی پارس هم نمیکنند!:4:

iranch
24-06-2011, 11:06 AM
سلام وقتي ميرم سر كار يك مغازه داري جديدا سگ اورده و سگش هم پرسه ميزنه براي خودش
اون سري كه رد شدم سگ رو ديدم خواب هست و رد شدم .... از كجا بفهميم اين حمله ميكنه يا نه؟ يا وحشي هست؟ چون هر روز ما بايد بريم سر كار

sorosh
14-11-2011, 11:41 PM
مرسی‌ آقا مهدی،

سگ، مثل هر حیوون دیگه‌ای از قلمروش دفاع میکنه مخصوصاً در برابر متجاوز ترسناک، خطرناک و شومی به نام انسان:19: . در مورد سگ نگهبان و سگ گله، این قلمرو توسط صاحبش بهش آموزانده شده. وقتی‌ وارد حریم چنین قلمرویی میشیم، کافیه به سگ بفهمونیم قصد ورود، آزار یا صدمه زدن به قلمرو یا مملوکش (گله یا صاحبش یا اموال صاحبش) رو نداریم :25:و اشتباه وارد این قلمرو شدیم :114: ... و با تهدید سگ متوجه این قضیه شدیم و پیامش رو درک کردیم و بهش عمل می‌کنیم:106: . عمل به این پیام هم یعنی‌ خروج از حیطه حاکمیت حیوان... دقیقا به صورت طبیعی و با آرامش بدون تحریک حیوان. هرگونه تحریکی در قلمرو، تجاوز محسوب میشه و پاسخ تجاوز، دفاع مشروعه... که هرگز به سود ما نخواهد بود:66:. ترشح بوی حاکی از ترس توسط بدن ما و یا تغییرات چهره فرد از حالت نرمال به حالت فرد ترسیده رو سگ به راحتی‌ درک میکنه. ترجمش برای حیوان این هست که متجاوز نیت پلیدی داره که ترسیده و در این شرایط وظیفش رو انجام میده... که باز به سود ما نیست.
سگ، مخصوصاً سگ نگهبان و آموزش دیده، کمین نمیکنه و از فواصل زیاد حظور خودش رو با پارس بلند اعلام میکنه:108: . این موجود تربیت شده که جلوی خطر رو بگیره، نه اینکه مهاجم رو مجبور به ایجاد خطر کنه و با اون درگیر بشه و ادبش کنه. در نتیجه به محض رویت سگ، یا شنیدن صداش، کافیه کمی‌ مسیرمون رو از قلمرو حیوان دور کنیم و روی یک منحنی به مرکزیت سگ و شعاع ثابت قدم برداریم. به شکلی‌ که همواره فاصله نسبتا ثابتی با سگ رعایت بشه. خود حیوان حتا اگر به سمت ما یا گروهمون نزدیک بشه، در فاصله مشخصی‌ توقف میکنه و به پارس کردن ادامه میده. ما دقیقا باید به این فاصله احترام بذاریم و کمترش نکنیم که از طرف سگ تهدید تلقی‌ بشه و برخورد کنه. با حرکت به سمت مخالف سگ، به اون میفهمونیم که بی‌ خطریم:25:... و صرفاً با پارس‌های سگ بدرقه خواهیم شد. پس درک حیوان و زبونش میتونه به راحتی‌ جلوی برخورد رو بگیره. در زبان سگ، چوب زدن و پرتاب سنگ هم معنیش خطر هست! کلا ترسوندن سگ به هر طریق، از طرف سگ به معنی تهدید محسوب میشه و مناسب هیچ شرایطی نیست مگر زمانی‌ که سگ با شما درگیر شده...
اگر به هر دلیل (مثل ورود شما به حریم امنی‌ که حیوان میشناسه و ورود کردن به اون فاصله خاص که صحبتش شد) سگ اقدام به گاز گرفتن کرد... بدونید که بازی باخت - باخت خواهد بود. اون شما رو زخمی میکنه یا لباساتون رو پاره میکنه و شما هم یحتمل سر و صورت حیوان رو. باز هم بهتر هست خودتون رو کنترل کنین (که بسیار کار سختی هست و باید آمادگیش رو داشته باشین). اگر توانش رو دارین:29:، به جای زدن سگ به اون اجازه بدین گاز بگیره:4: ، ولی‌ نه دست و پای شما رو. وسیله‌ای رو به دست بگیرین مثل یک کوله کوچیک، کیف کمری، کیف دوربین اگر به قدر کافی‌ بزرگه، کاپشن یا هر چیزا قابل گاز گیری(!!!) یا حتا کوله اصلیتون رو. هر بار که سگ به قصد گاز گرفتن حمله کرد، این وسیله رو بین خودتون و حیوان بگیرین تا حیوان اون رو گاز بگیره . در حین این کار هم گام به گام به شکلی‌ هوشیار و بدون پشت کردن به حیوان ازش دور بشین و حریمش رو ترک کنین تا جایی‌ که دست از این کار برداره.
اگر تا به حال تمرین نکردین، برای این کار تمرین کنین. بهش فکر کنین و اینقدر در ذهن تکرارش کنین که ملکه ذهنتون بشه.
به خاطر داشته باشین:
* اگر گاز گرفته شدین، به دلیل آلودگی‌ خودتون و یحتمل حیوان، در مورد تزریق واکسن کزاز حتما با پزشک مشورت کنین. این کار رو در کمترین زمان و حد اکثر ظرف ۲۴ ساعت انجام بدین. اگر به شهر دسترسی ندارین، دنبال خانه بهداشت روستایی بگردین.
* غیورترین و معروف‌ترین سگ‌های ایران در منطقه درفک هستند. هنگام تفرج یا صعود در این منطقه، بیشتر مراقب باشید. اونها خیلی‌ مهربون نیستند!
* سگ‌ها میتونند ناقل هاری هم باشند... هرچند خیلی‌ در اخبار در این زمینه اغراق میشه ولی‌ اقدام پزشکی‌ در این زمینه بعد از هر گزشی لازمه.
* :108:سگ میتونه بیش از ۱۲ سال زندگی‌ کنه. با ترس بیجا یا عکس‌العمل از سر ترس سبب نشیم که این مدت برای حیوان کم بشه یا با دست و پای فلج، چشم کور و بدنی ناقص طی‌ بشه :2:. از طرفی‌ متأسفانه سگ زخمی و بیمار به دلیل عدم توانایی در نگهبانی برای صاحبش کم ارزش میشه و ممکنه کشته یا رها بشه:108:. مراقب باشیم!

برخورد با سگ:

1- به هیچ عنوان از سگ نترسید. سگ به راحتی ترس شما را تشخیص می ده. سریعتر از اوون چیزی که فکر می کنید ازش استفاده می کنه. به یاد داشته باشید که همه حیوانات از جمله سگ از آدم می ترسن. دلیلی نداره شما ازش بترسید.

2- هیچوقت سگ ها را تحریک نکنید. یه سری صداها هست که سگ ها به شدت بهش واکنش نشون می دن. عملا سگ ها با این صداها وحشی میشن. مخصوصا اگر سگ شرطی شده باشه.

3- موقعی که از کنار یک یا چند سگ رد میشید سعی اولا سعی کنید با چند متر فاصله رد بشید. دوما با آرامش رد بشید. نایستید. تند راه نرید. کاملا با آرامش. بهتره به سگ ها نگاه کنید.

4- یه چوب دستی همراه داشته باشید. بهترین وسیله برای دفاع از سگ چوب دستیه. لازم نیست سگ ها را بزنید و بهتره نزنید. چون عصبی تر میشن. فقط بترسونید.

5- اگر سگی پارس کرد مطمئن باشید نمی خواد بهتون حمله کنه. فقط اعلام هشدار می کنه. کاری باهاش نداشته باشید. راهتونو بگیرید و برید. نه چوب دستی بهشون نشون بدید و نه سنگ بزنید. این کارها باعث میشه تهدید از جانب سگ تبدیل به عمل بشه.

6- سنگ هم وسیله خوبی برای دفاع در مقابل سگه. اما اکیدا پیشنهاد نمیشه که مستقیم به سگ بزنید. کافیه نزدیک سگ بزنید. یا می ترسه و چند متر دورتر میره و یا وحشی تر میشه و به جای شما به سنگ حمله می کنه. امتحان کنید. نتیجه جالبی داره.

7- اصلا نایستید. تحت هر شرایطی حرکت کنید. سگ ها نمی تونن از منطقه زندگی خودشون زیاد دور بشن.

8- به هیچ عنوان فرار نکنید. ضعیف ترین سگ زمانی که فرار شما را ببینه تبدیل به یک گرگ خطرناک میشه.

9- خرناسه کشیدن علامت حمله قریب الوقوعه. اگر این صدا را شنیدید کاملا آماده باشید. خودتون هم حالت حمله بگیرید. چوب دستی را بالا بیارید و به علامت حمله نشون بدید.

10- راه کارهای دیگه ای پیشنهاد شده از قبیل نشستن روی زمین و... که بنده پیشنهاد نمی کنم. به ریسکش نمی ارزه. بشینید رو زمین آسیب پذیر تر می شید.

11- اگر مجبور شدید با سنگ یا چوب چند سگ را بزنید، قوی هیکل ترین سگ را بزنید. البته فراموش نکنید سگ های ماده (مخصوصا زمانی که توله داشته باشن) بسیار خطرناک تر از نرها هستن.

12- سگ ها در حمله به دست یا پای شما حمله می کنن. اگر مورد حمله واقع شدید بهترین جا برای ضربه زدن به سگ (اگر وسیله دفاعی دارید) پوزه سگ هست. اگر هم وسیله دفاع ندارید می تونید به چشم های سگ حمله کنید. سایر نقاط سگ ها تقریبا آسیب پذیر نیست.

13- اگر آسیب دیدید حتما محل را با آب زیاد بشورید و حتما به پزشک سری بزنید.

سلام
در یک برنامه گله ای از سگهای عشایر به ما حمله کردند و چون گروه همه ترسیدند هر کدام به سمتی رفتیم و سگها نیز به دنبال ما. یکیشون که پشت سرم بود می دوید ولی حمله نمیکرد تا زمانی که افتادم و اون سگ پوزه اش را تا جلوی صورتم آورد و خره می کشید تا بالخره چوپان پیدا شد و آنها رفتن از آون موقع از دیدن سگهای کوچک نیز میترسیدم تا در یک برنامه برف نوردی چند سگ در کنار ما شروع به حرکت کردند و پدرم که سابقه من را داشت الان زمانیه که میتونی با سگها رفیق بشی و تکه نانی را برداشت و به من داد و من با ترس آنرا برایشان پرت کردم وقتی نان را خوردن همه به سمنتم آمدند و ترس و خاطره توامان در جلوی چشمانم آمد ولی با اصرار پدرم نان ها را برایشان پرت کردمو از اینکه به حیوانی کمک میکنم لذت بردم. و کم کم ترس قدیمی جایش را به ارتباطی صمیمی داد. و تا چند صد متر آنها بازی کنان پشت سر من می آمدند.
اینها را گفتم تا به دوستانی که از سگ میترسم بگویم که هیچ حیوانی ترسناک نیست ( البته به غیر از انسان) و اگر درست با آنها برخورد کنیم با ما دوست میشوند.

rasol
29-11-2011, 11:50 AM
آموزش تصویری زبان سگ ها :3:

You can see links before reply (You can see links before reply)

mohammadzarei
08-03-2012, 02:48 PM
توجه به دم سگ مهمه وقتی سگ منصرف شه و قصد حمله نداشته باشه دمش رو بین پاهاش میندازه و همچنین وقتی بترسن ( اخه دم سگ تو دعوای خودشون نقطه ضعف حساب میشه به همین خاطر ازش محافظت میکنه ) و وقتی حمله کنه دمش رو بالا میگیره و وامیسه تا اگه سگ دیگه هم بود با هم بیان.

البته ما منطقه خودمون یه جا رفتیم که عشایرش اشنا بودن سگ ها 10-20 حمله کردن ما را نداشتیم با تفنگ بادی زدیمشون همشون برگشتن وقتی دیدنمون پسر عموم گفت زشته میشناسنو این کارو کردیم تو تفنگ رو بگیر و و فارسی صحبت کن میگیم مهمون بودی و ترسیدی همین کار کردم تا برگشتنی یه کلمه کردی حرف نزدم اخه باهامون اسکورت فرستادن

SUN BOY
09-01-2014, 08:01 PM
:41::41:

مصطفی شهریاری
09-01-2014, 11:04 PM
سلام
سگهای ایران رکورد دار بهترین در دنیا هستند .
سگ تازی سلوکی پرسرعت ترین سگ در دنیا هست.
سگ کرد ایرانی پرقدرت ترین سگ دنیا .
سگ سرابی بهترین و پرقدرت ترین سگ گله در دنیا .
سگ زابلی با هوشترین سگ دنیا .
نژاد تازی سلوکی برای نگهداری در خانه بهترین هست هم خیلی کم پارس میکنه و کم خوراک و تمیز هست و خیلی هم مهربون و ادمگیر نیست .
بنظر من بهترین حالت برای دفاع از حمله سگ تسلیم شدن در جلوی سگهای گله هست چون سگهای گله در صورت تسلیم حمله نمیکنند ولی سگهای ولگرد و گارد نمیشه بشون اطمینان کرد بهترین وسیله همین دایزر صوتی هست که دوستمون وعرفی کردند .
این هم عکس سگهای گله بسیار خوب من تقدیم شما .

20763

20764

.saye.
10-01-2014, 03:16 AM
سگ ولگرد من ندیدم تاحالا به کسی حمله کنه اقای شهریاری. از اونجایی که از بچگی از این موجود 2پا جفا و بدی دیدن . بلکه بار ها و بارها خبر از کمک کردناشون به گوش میرسه
سگی حمله میکنه که توسط انسان وحشی بار اومده که به خیال خودشون فکر میکنن نگهبان بار اوردن و تربیت کردن . اما سگ رو تو یه جای تاریک نگهداشتن به مدت زیاد و ..... که اینجا نمیگم از سگ نگهبان نمیسازه .
سگ نگهبان سگی هست که در حین حمله با شنیدن فرمان نه با صدای صاحبش دست نگهداره .

سعید یگانه
02-05-2015, 01:20 AM
باسلام
من امروز افتخار ثبت نام و حضور در جمع شما عزیزان رو پیدا کردم
از اونجایی که من عشق ماهیگیری هستم (البته از نوع ورزشی بگیر و رها کن ) دیروز به همراه 2 تا پسرکوچولوهام رفتیم سدطرق مشهد واسه ماهیگیری موقع برگشتن از سربالایی دیدیم یک بره تک و تنها پای کوه نشسته و بع بع میکنه !!! از اونجایی که معمولاً یک گوسفند یا بره به تنهایی دیده نمیشه (مگه مریض باشه یا گم شده باشه) من کنجکاو شدم رفتم بالاسرش دیدم طفلک پاش چلاقه و گله هم حدود یک کیلومتر بالاتره!! هوا هم داشت تاریک میشد. خلاصه حس نوعدوستی (ببخشید گوسفند دوستی) بنده هم گل کرد و با داشتن بیماری تنگی نفس، بره رو هم زدم زیر بغلم و از سربالایی به سمت گله شروع به حرکت کردم!!
چشمتون روز بد نبینه تا نزدیک گله شدم 2 -3 تا سگ گله زبون نفهم حمله رو شروع کردن و چون پسر کوچکترم از من فاصله داشت به طرف اون رفتن پسرم که جیغ کشید دیگه هیچی نفهمیدم بره رو انداختم و نعره کشان آنچنان حمله ای به سگها کردم که بدبختا تعجب کردن!!! خوشبختانه صاحب گله همون رسید و غائله ختم شد و خلاصه آخرش هم با سگها روبوسی کردیم و مشکل حل شد!!!
بر اساس همین تجربه فکر میکنم که درست همین باشه که از سگ نترسیم و یا حتی اگه لازم شد حمله هم بکنیم البته این قضیه چندثانیه ای بیشتر طول نکشید ولی خوشبختانه بخیر گذشت.فقط یک مشکل برام مونده
از اونموقع پسرم یه کمی گوشه گیر شده و یه جورایی عجیب به من نیگا میکنه !! نزدیکش که میشم در میره !!!!!فکر میکنم از من بیشتر ترسیده تا سگها

koohnavard
12-05-2015, 08:58 PM
برخورد با سگ: 1- به هیچ عنوان از سگ نترسید. سگ به راحتی ترس شما را تشخیص می ده. سریعتر از اوون چیزی که فکر می کنید ازش استفاده می کنه. به یاد داشته باشید که همه حیوانات از جمله سگ از آدم می ترسن. دلیلی نداره شما ازش بترسید. 2- هیچوقت سگ ها را تحریک نکنید. یه سری صداها هست که سگ ها به شدت بهش واکنش نشون می دن. عملا سگ ها با این صداها وحشی میشن. مخصوصا اگر سگ شرطی شده باشه. 3- موقعی که از کنار یک یا چند سگ رد میشید سعی اولا سعی کنید با چند متر فاصله رد بشید. دوما با آرامش رد بشید. نایستید. تند راه نرید. کاملا با آرامش. بهتره به سگ ها نگاه کنید. 4- یه چوب دستی همراه داشته باشید. بهترین وسیله برای دفاع از سگ چوب دستیه. لازم نیست سگ ها را بزنید و بهتره نزنید. چون عصبی تر میشن. فقط بترسونید. 5- اگر سگی پارس کرد مطمئن باشید نمی خواد بهتون حمله کنه. فقط اعلام هشدار می کنه. کاری باهاش نداشته باشید. راهتونو بگیرید و برید. نه چوب دستی بهشون نشون بدید و نه سنگ بزنید. این کارها باعث میشه تهدید از جانب سگ تبدیل به عمل بشه. 6- سنگ هم وسیله خوبی برای دفاع در مقابل سگه. اما اکیدا پیشنهاد نمیشه که مستقیم به سگ بزنید. کافیه نزدیک سگ بزنید. یا می ترسه و چند متر دورتر میره و یا وحشی تر میشه و به جای شما به سنگ حمله می کنه. امتحان کنید. نتیجه جالبی داره. 7- اصلا نایستید. تحت هر شرایطی حرکت کنید. سگ ها نمی تونن از منطقه زندگی خودشون زیاد دور بشن. 8- به هیچ عنوان فرار نکنید. ضعیف ترین سگ زمانی که فرار شما را ببینه تبدیل به یک گرگ خطرناک میشه. 9- خرناسه کشیدن علامت حمله قریب الوقوعه. اگر این صدا را شنیدید کاملا آماده باشید. خودتون هم حالت حمله بگیرید. چوب دستی را بالا بیارید و به علامت حمله نشون بدید. 10- راه کارهای دیگه ای پیشنهاد شده از قبیل نشستن روی زمین و... که بنده پیشنهاد نمی کنم. به ریسکش نمی ارزه. بشینید رو زمین آسیب پذیر تر می شید. 11- اگر مجبور شدید با سنگ یا چوب چند سگ را بزنید، قوی هیکل ترین سگ را بزنید. البته فراموش نکنید سگ های ماده (مخصوصا زمانی که توله داشته باشن) بسیار خطرناک تر از نرها هستن. 12- سگ ها در حمله به دست یا پای شما حمله می کنن. اگر مورد حمله واقع شدید بهترین جا برای ضربه زدن به سگ (اگر وسیله دفاعی دارید) پوزه سگ هست. اگر هم وسیله دفاع ندارید می تونید به چشم های سگ حمله کنید. سایر نقاط سگ ها تقریبا آسیب پذیر نیست. 13- اگر آسیب دیدید حتما محل را با آب زیاد بشورید و حتما به پزشک سری بزنید. سلام آخه چطور دلت مياد حيوانات رو بزني فرموديد با وسيله دفايي به پوزه و چشمهاي سگ ضربه بزنيم فكرشو بكن كسي اين كار و كرد و پوزه سگ يا چشماش آسيب ديد بعد از اون آسيب تجسم كن كه حيوان ميخواد غذا بخوره يا راه بره اگر كور شده باشه چطور ميتونه ادامه زندگي بده اگر پوزه و دندونش شكسته باشه چطور ميتونه غذا بخوره آخه دوست گلم شما در مورد يه موجود زنده كه حق زندگي داره نظر ميدي يه كم بيشتر فكر كن و اين افكار رو ترويج نكن اگر همه اين طرز فكر رو داشته باشن هر جا كه نظر بندازيم با صحنه دردناك حيوانات مجروح و معلول روبه رو ميشيم

arian_kh
14-05-2015, 08:30 PM
سگ ها با وفاترین حیوانات هستند .. این روزها از بلا نسبت انسان بیشتر باید ترسید تا حیوان

farshid37
16-05-2015, 02:28 AM
سلام آخه چطور دلت مياد حيوانات رو بزني فرموديد با وسيله دفايي به پوزه و چشمهاي سگ ضربه بزنيم فكرشو بكن كسي اين كار و كرد و پوزه سگ يا چشماش آسيب ديد بعد از اون آسيب تجسم كن كه حيوان ميخواد غذا بخوره يا راه بره اگر كور شده باشه چطور ميتونه ادامه زندگي بده اگر پوزه و دندونش شكسته باشه چطور ميتونه غذا بخوره آخه دوست گلم شما در مورد يه موجود زنده كه حق زندگي داره نظر ميدي يه كم بيشتر فكر كن و اين افكار رو ترويج نكن اگر همه اين طرز فكر رو داشته باشن هر جا كه نظر بندازيم با صحنه دردناك حيوانات مجروح و معلول روبه رو ميشيم

شما ترجیح می دید بایستید تا سگ تکه و پارتون کنه؟ اینجا در مورد سگ آروم و اهلی صحبت نشده. صحبت در مورد سگی هست که وحشی هست و داره حمله می کنه. واقعا درک این همه افراط و تفریط تو جامعه برام سخته.

Mehdi
17-05-2015, 02:33 AM
سلام آخه چطور دلت مياد حيوانات رو بزني فرموديد با وسيله دفايي به پوزه و چشمهاي سگ ضربه بزنيم فكرشو بكن كسي اين كار و كرد و پوزه سگ يا چشماش آسيب ديد بعد از اون آسيب تجسم كن كه حيوان ميخواد غذا بخوره يا راه بره اگر كور شده باشه چطور ميتونه ادامه زندگي بده اگر پوزه و دندونش شكسته باشه چطور ميتونه غذا بخوره آخه دوست گلم شما در مورد يه موجود زنده كه حق زندگي داره نظر ميدي يه كم بيشتر فكر كن و اين افكار رو ترويج نكن اگر همه اين طرز فكر رو داشته باشن هر جا كه نظر بندازيم با صحنه دردناك حيوانات مجروح و معلول روبه رو ميشيم

همین که یک بند از 13 بند گفته شده را مطالعه کردید جای تقدیر داره :41:

.
.
.
.

یه روزی اگر این تعداد سگ بهت حمله کرد حتما دقت کن که آسیبی بهشون نرسونی ;)

Samfy
24-07-2015, 06:41 AM
[i][b]با سلام
دوستان تمام نکات را گفتن فقط به عنوان کسی که واقعا عاشق سگ هستم و خیلی هم سگ داشتم و دارم هنوز و طوری این حیوان را دوست دارم که حتی بعضی وقتا با خودم فکر میکنم اگخ سگی بهم حمله هم بکنه باز دلم نمیاد بزنمش البته سعی میکنم از خودم دفاع کنم ولی طوری که آسیبی بهش نرسونم البته خواستمه ولی تو شرایط...
این جند نکته را هم به گفته های دوستان اضافه کنم
اولا اصلا جلوی سگ نشینید!!!! بر عکس سعی کنید هر چه میتوانید خود را بزرگتر و حجیم تر نشان دهید این کلا قانون طبیعت است که کوجکتر از بزرگتر بیشتر میترسد اصلا نشینید و خم نشوید این قانون را حتی تربیت کننده های سگ هم موقع تربیت رعایت میکنند و اوایل اصلا جلوی حیوان نمینشینند و حتی بخوان تشویق و نوازشش کنن حالت ایستاده را رعایت میکنند و دست خود را پایین میارن و نهایت یه ذره زانو هاشون را خم میکنن ولی جلوش نمیشینن
دوم اینکه تو چشماش خیره نشوین این علامت برای سک معنیش اینه که میخواین در مقابلش وایسین
همانطور که دوستان گفتن اصلا نترسین و چند نفس عمیق بکشین (باعث میشه آدرنالینی که تو بدنتون ترشح شده کمتر بشه و این همون هرمونی است که سگ بوش را میگیره و میفهمه طرف ترسیده و وحشی تر میشه) اصلا فرار نکنین و حرکت ناگهانی انجام ندین
هنانطور که گفتم به جشماش خیره نشوین ولی اصلا پشتتون را بهش نکنین و یه حور حالت زیر چشمی بهش نگاه کنین اون میفهمه میبینینش ولی اینجوری تحریکش هم نکردین
دست هاتون را باز جلوتون بگیرین (مثل حالت تسلیم شدن تو فیلم ها ولی دستاتون را بالا نبرین با همان حالت آرنح به بدن چسبیده و دستها جلو) و در حالی که روتون به حیوان است آروم ازش دور شین اول با سرعت خیلی کم تا حیوان بفهمه قصد درگیری ندارین و بعدش میتونین یه ذره سرعتتون را بیشتر کنین
با سگ حرف بزنین خیلی با لحن ملایم جملاتی مثل "آفرین پسر/دختر باشه باشه آروم باش آروم آفرین سگ خوب" و تکرار این جملات خیلی اثر داره اگه کار به درگیری رسید اون موقع با حالت داد زدن و جملات دستوری و محکم و بلند حرف بزنین
این حرف زدن ها خیلی مهمه یادتون باشه
وقتی سگ دمش را تکون میده یعنی قصد دوستی داره و خطری نداره
وقتی دیدید سگ فقط غرش میکنه و دندون نشون میده و هی چپ و راست میره و سرش را پایین میاره بدونین قصد حمله داره و آماده باشین